Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2008, 13:43   #361
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
A ti si pisao!
Ahhaaaaaaa

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Da,video sam da si na kraju napisao da igra nije originalna,ali onako,cisto usput,dok si to trebao OVOLIKIM slovima naglasiti.
Ne dozvoljava urednik mesanje fontova inace bih napisao /me sarcastic

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
I,ti si poredio sa SH2 i SH3 a ne sa the room.Da si poredio sa The Room ne bi se ni bunio,ta igra me ne zanima puno,prva 3 dela su SH igre,ako se ja pitam.Team Silent FTW!
Poredio sam zato sto je igra bliza drugom trecom delu po kvalitetu i mnogo odskace od Room-a (sto je takodje receno u textu).

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
I zar je bitno da li je kriv konami ili DH?Ono sto je bitno je da iz nekog razloga Team silent nece da nastavi sa radom.Ovo je igra za ventilatore,sto bi Yahtzee rekao,Kids,look who's here-Pyramid head!YEY!!!
Naravno da je bitno... ako je Konami sve smislio i dao DH-u da sve to sastavi, ne vidim zasto bi DH bio kriv. To je bio komentar na ono tvoje "glupi ameri". Mozda ljudi nisu krivi.

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Takodje,trebao si pomenuti da je igra dosta lose portovana sa konzola.Mislim,crveni kruzici svuda umesto da mi pise ime komande,i sad ja treba da nagadjam sta je sta.I bagovi,naravno,jos uvek mi je zvuk distorziran.Konzolaski ogranicena grafika...nista od toga nisi spomenuo...a vidis vec nekih 15 neoficijalnih patcheva je izdato,i jos uvek nisu reseni svi bagovi.
Nisam mogao porediti sa konzolama, jer nikad nista nisam odigrao sa konzole, niti je imam. Ja sam dobio zadatak da opisem produkt za PC, to sam i uradio. Drugo, nisam imao nijedan problem sa igrom, niti zakacio neki bag. Sve je radilo savrseno od instaliranja, do zavrsetka igre.

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Horor?lol?Pazi,ne znam da li postoji neki covek ko se lakse plasi od mene,a dok sam ovo igrao,bio sam napet na 2,3 momenta ali ISKLJCIVO zbog Akire i njegovih bolesnih zvukova.Sama igra je toliko predvidiva da je to prosto komicno.I bas ima in your face horor.Kad ti ono cudo iz vode iskoci,ono u zidu pocne ruku da ti vuce,kad one kutije padnu sa plafona na samom pocetku.I ja to sve gledam i smejem se-ovo je silent hill?Lol...U SH2 sam stalno bio na ivici stolice,iako se nijednom u igri nije desio BU! scare.I sve zbog nepredvidivosti.
Ne znam sta da ti kazem. Sledeci put kada budes igrao neku igru pokusaj da se uzivis u nju i iskljucis iz sveta totalno. Nemoj je igrati i u isto vreme traziti propuste/porediti je sa prethodnim delovima. Nekako mi se cini da dok si igrao vise paznju posvetio poredjenju nego igranju. Igra se igra, pa kad se zavrsi onda se tek poredi

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Evo,uzmi primer onog nivoa u kanalizaciji u SHH:ceo je bio POTPUNO predvidiv!Prvi put kad smo oboje prosli kroz vrata,odmah sam znao da ce drugi put biti problema.Cim sam video vodu dole,odmah sam znao da ce mi ona spodoba iskociti.Cim sam video onu okruglu siroku prostoriju i resetke na njenom kraju,odmah sam znao da ce ova plavusa proci a da cu ja ostati da se borim sa hordama karakondzula.I kako sad da me uplasi nesto sto je toliko predvidivo?
Nista nije savrseno... obrni SH2 desetak puta i primetices da i u SH3 mozes predvideti mnostvo stvari (a to je deo u koji se pola kugle zemaljske kune). Tesko je prikazati nesto novo posle toliko delova. Onaj ko se plasio gledajuci Friday 13th nema sanse da se uplasi ponovo gledajuci Friday 13th dvanaesti deo.

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Takodje,dizajn nightmare world-a je nista posebno,i uopste nije strasan.Ja isprva nisam ni skontao da se nalazim u njemu.
Onda si ocigledno prespavao ceo cut scene kada zidovi pocinju da crvene i da mutiraju u kaveze (scena kada prvi put izlazi bolnicarka). Efekat je nevidjen. A o delovima kada se poligoni odvajaju sa poda i zidova i izdizu u nebesa, a ispod ostane samo rdja i trulez necu ni da komentarisem. Bolesno za medalju.

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Moz misliti,malo rdje i skripanja.Vau,kako je to strasno.Bre,umalo nisam srcku dobrio kad sam presao u nightmare world u SH2 u onoj bolnici.One bolesne teksture vrata,ko od mesa ljudskog da su.Pa bolnicarke.Pa izadjes napolje,a ono magla,mrak, spodobe koje lutaju okolo,negde u tvojoj podsvesti, i kojih je toliko da ih ne mozes poubijati sve da hoces,vec trci i ne osvrci se!...
Sve to imas i u Homecoming... lepo odradjeno, steta samo sto je vec vidjeno (SH2). Osim toga... ako bas moraju da kopiraju neke stvari, bolje da kopiraju sami sebe, nego da kopiraju druge.

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
IGN review mi je delovao kao pljuvacina,ali kad sam odigrao igru do pola,vise ne.Jednostavno je iz tog ugla gledao igru,i dao joj zasluzenu 6,7 ocenu,ako se ne varam.Gamespot je bio malo blazi,i gledao je igru malo sire,dakle ne samo kao SH nastavak,i dao joj negde oko 8.Dobro,takodje se slazem.
Spoiler za ocena:
Ali 90 ...kad se sve sabere i oduzme,+-80 je iodvise!
Izvini sad na kritikama,ali stvarno sam se razocarao.Ja bas i kupujem SK jer vam vise verujem od ovih sajtova,a sad bas obrnuto ispade...
Ufff, pa nemoj meni nikad verovati Salim se, svaka kritika dobrodosla naravno. Ne bih stavljao potpis da ne umem da primim kritiku, a onda ne bih ni pisao.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
goodlikesweeper (29.12.2008), lake_bolt (30.12.2008)
Stara 29.12.2008, 14:10   #362
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
Naravno da je bitno... ako je Konami sve smislio i dao DH-u da sve to sastavi, ne vidim zasto bi DH bio kriv. To je bio komentar na ono tvoje "glupi ameri". Mozda ljudi nisu krivi.
A na to si mislio.Da,okej,my bad.Moguce da oni nisu krivi,upravu si.

Citat:
Nisam mogao porediti sa konzolama, jer nikad nista nisam odigrao sa konzole, niti je imam. Ja sam dobio zadatak da opisem produkt za PC, to sam i uradio. Drugo, nisam imao nijedan problem sa igrom, niti zakacio neki bag. Sve je radilo savrseno od instaliranja, do zavrsetka igre.
Nisam mislio da poredis sa konzolama,nego da je ne bas toliko sjajno portovanje moglo smanjiti ocenu.I da,mogao sam predpostaviti da si ti jednostavno imao srece sto se tice bagova.Ali opet,vidis da se ljudi dosta zale...

Citat:
Ne znam sta da ti kazem. Sledeci put kada budes igrao neku igru pokusaj da se uzivis u nju i iskljucis iz sveta totalno.
Uh,o tome mi nemoj pricati.to pokusavam da ogranicim,veruj mi.Ako je igra dobra,ja toliko umem da se uzivim da sam poceo sam sebe da zabrinjavam!Konkretno,igrajuci wichera,toliko sam se uzivio da je sledeci stepen bio zamisljanje dugacke sede kose na mojoj glavi!.Bolesno,znam.

Citat:
Nemoj je igrati i u isto vreme traziti propuste/porediti je sa prethodnim delovima. Nekako mi se cini da dok si igrao vise paznju posvetio poredjenju nego igranju. Igra se igra, pa kad se zavrsi onda se tek poredi
Priznajem,to sam stalno radio.Ali...SH2 je po meni jedna od najboljih igara ikada napravljenih.Drugo mesto iza Witchera.Remek delo.Nesto najbolje sto igracka industrija moze da ponudi.A Homecoming je najavljivan kao nesto poput nastavka na moju rodjenu dvojku,pa sta sad ja da radim,moram porediti.Nisam im ja kriv sto su oni tako reklamiali.

Citat:
Nista nije savrseno... obrni SH2 desetak puta i primetices da i u SH3 mozes predvideti mnostvo stvari (a to je deo u koji se pola kugle zemaljske kune). Tesko je prikazati nesto novo posle toliko delova
Kao sto si primetio iz mojih postova,briga me sta drugi pricaju za trojku,dvojka je ono u sta se ja kunem,a ona je bila najmanje predvidiva igra koju sam ja ikada igrao.I jeste,tesko je smisliti novo,ali zasto nisu BAREM probali?Ko zna mozda bi i uspeli?Ali ne,ovako ce se vise zaraditi...

Citat:
Onda si ocigledno prespavao ceo cut scene kada zidovi pocinju da crvene i da mutiraju u kaveze (scena kada prvi put izlazi bolnicarka). Efekat je nevidjen. A o delovima kada se poligoni odvajaju sa poda i zidova i izdizu u nebesa, a ispod ostane samo rdja i trulez necu ni da komentarisem. Bolesno za medalju.
hahahah,da,preivse sam se nervirao zbog ovih besmisleno prekopiranih bolnicarki!Ma,video sam efekat,i svidja mi se,ali ponovo kazem,nije nista posebno jer sam ga vec video u filmu.I video sam da se okolina promenila,ali nisam skontao da je nightmare world,posto sam ocekivao vise(strasnije) od toga.Dakle,nisam uopste razmisljao u smislu,"a sta je ovo onda",vec sam jednostavno nastavio sa igrom ne obaziruci se na promenu jer me nije dovoljno uplasila,da tako kazem.Kasnije ima nekih finih efekata,to moram priznati.

Citat:
Sve to imas i u Homecoming... lepo odradjeno, steta samo sto je vec vidjeno (SH2). Osim toga... ako bas moraju da kopiraju neke stvari, bolje da kopiraju sami sebe, nego da kopiraju druge.
Kao prvo,cudovista su sad jedna od prepreka,umesto kao sto sam vec rekao,tvoji mentalni problemi koji lutaju u podsvesti.Tako da nema bezanja,vec poubijaj pa nastavi.I jeste sve to lepo odradjeno,stvarno jeste,samo predvidivo/vec vidjeno/neoriginalno/puno manje strasno jer nije dovoljno 'mesnato'.Overall,ni pod prozor da pljune SH dvojci.
Pogledaj recimo smisao iza svakog dogadjaja,npc-a,njihovih postupaka,dizajna cudovista u dvojci.Uf...kako ja tu igru volimI eto,sad nju svi zivi porede sa homecomingom.razumes sad zasto protestvujem?

Citat:
Ufff, pa nemoj meni nikad verovati Salim se, svaka kritika dobrodosla naravno. Ne bih stavljao potpis da ne umem da primim kritiku, a onda ne bih ni pisao.
Drago mi je.Eto,pokusao sam jos malo bolje da objasnim svoje razloge,da ne ispadne da te napadam bezveze...

edit:Ali,mislim da vidim sta je glavna stvar oko koje se ne slazemo.Ti vidis SHH kao zabavan nastavak fransize koju volis,dok ja licno ni ne zelim SH igru ako nije na dovoljnom nivou kvaliteta.

Poslednja ispravka: goodlikesweeper (29.12.2008 u 14:22)
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2008, 17:59   #363
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
edit:Ali,mislim da vidim sta je glavna stvar oko koje se ne slazemo.Ti vidis SHH kao zabavan nastavak fransize koju volis,dok ja licno ni ne zelim SH igru ako nije na dovoljnom nivou kvaliteta.
Ovim stavom u startu otpisujes 99.9% igara koje izlaze
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2008, 18:10   #364
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Da,u pravu si,nazalost.ALI,ne mislim na sve igre,samo na serijale koji su meni znacajni.Tomb raider,Witcher(nadam se da ce jos igara izlaziti),Silent hill.Za drugo me briga,nisam toliko probirljiv...

Kontas?
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2008, 3:37   #365
Hippy Tesla
Član
 
Član od: 19.11.2006.
Lokacija: Beograd, Medaković
Poruke: 76
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Hippy Tesla Slanje poruke preko Skypea korisniku Hippy Tesla
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Mislim da SH sad vise igra na loptu, horor detalji i horor atmosfera koja se polako uvlaci igracu u kosti i pocinje da ga uznemirava, tako da je igracu konstantno "neprijatno".
Zar nije SH od početka takav? "Iskakanje ispred nosa" je više Resident Evil/Dino Crisis i ostali Capcom fazoni (čak su ga i u Zeldu ubacili od kad su počeli na njoj da rade)...
Hippy Tesla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Hippy Tesla na korisnoj poruci:
goodlikesweeper (30.12.2008)
Stara 30.12.2008, 10:55   #366
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Silent Hill

Pa igra SH na tu loptu, ali mislim da u Homecoming ima mnogo manje tog skriptovanog iskakanja ispred nosa, nego u prethodnim delovima. Opet sve zavisi kako ko sad dozivi igru, tesko je ovde biti objektivan.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2008, 12:15   #367
Hippy Tesla
Član
 
Član od: 19.11.2006.
Lokacija: Beograd, Medaković
Poruke: 76
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Hippy Tesla Slanje poruke preko Skypea korisniku Hippy Tesla
Određen forumom Re: Silent Hill

Ja sam na GTu gledao trailere i recenzije, i ne sviđa mi se combo-jumbo. Koliko smo ortak i ja shvatili, Alex nauči par combo trikova i onda postaje Rambo za sirote halucinacije SHa. Nikada nisam u igrama gotivio to "Ja sam ratni veteran, opak sam i nemojte se zezati sa mnom!" *Tam-tam-taaaaaaam*

Takođe (koliko sam shvatio) igra nema mnogo veze sa Alessom/Cheril/Heather već je kao SH2 zasebna priča. Samo, SH2 je objašnjavao kako SH once in a while okuplja "grešne" i pokušava da im iizvuče "tamu iz srca". Ovde ne vidim neku povezanost ni sa time. Nije da ne želim promenu u igri, gledaću španske serije ako hoću istu priču rastegnutu na pet epizoda. Samo, The Room nije bio nešto naročito, osim što je lep na oko. A ni tu nije bio bolji od SH3. Ali, oprostio sam im, pošto The Room nije ni planiran da bude deo SH serijala već zasebna igra.

I šta Pyramid Head radi u Homecomingu? Zar nije Masahiro Ito sam rekao u Book of Lost Memories da je Pyramid Head Jamesov privid, da ga je James manifestovao svojim prisustvom u Silent Hillu i da nema veze sa onime što je Walter Sullivan ili bilo ko drugi video. hoćemo li u Homecomingu videti Mariu ili Vincenta koji nas čekaju iza ugla sa nekim savetom?
Hippy Tesla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Hippy Tesla na korisnoj poruci:
goodlikesweeper (30.12.2008)
Stara 30.12.2008, 12:36   #368
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

^Ostaje samo jednu stvar da te pitam:Koliko ti je Akira i njegov doprinos(dakle,audio) znacajan u Silent Hill igrama?Ukoliko jeste,nabavi igru,ja je samo zbog toga i igram,covek je ponovo sam sebe prevazisao!!!Ako nije,stay away.Vidim, razumes se u SH igre, od njih kao i ja trazis ono najbolje,sto ce reci,mani se homecominga.

Sta radi pyramid head?Pa nista,izvodi kabare tacku za ventilatore!hahaha(odgledaj zero punctuation review odmah sad,ako vec nisi,uzivaces,obecavam ti!)

Ima jedna scena sa njim u nekom razrusen hotelu,lol,umro sam od smejanja!hahahaha

I said it before,I'll say it again-od svega sto cini dobru Silent Hill igru,homecomming ima samo Akiru,nista vise!On odrzava fransiczu u zivotu,ako mene pitas.Taman kad me kopiranje filma i nedostatak straha iznervira toliko da hocu da obrisem igru,krene FANTASTICNA melankolicna piano melodija,ili bolesni pozadinski zvuci...

Mada,kad malo bolje razmislim,nabavljanje silent hill homecoming OST-a (320 kbs,po mogucnosti) deluje kao malo bezbolnija ideja!
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2009, 2:20   #369
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

ne mogu igrati igru zbog moje konfiguracije jeste da nisam ni istalirao ali pise da igra ne podrzava moju graficku nemate pojma kako se osecam dusa mi place

kad se setim svih tih nastavaka i straha koje sam proziveo...damn my pc!
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2009, 15:27   #370
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Da li si ovo probao:

http://boris-vorontsov.narod.ru/index_en.html

???Ovi patchevi resavaju neke glupave probleme u igri,nastale zbog loseg portovanja,kao sto je a glupava nekompatibilnist sa nekim ati karticama.

Ili ti je kompjuter jednostavno mator?
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goodlikesweeper na korisnoj poruci:
Ekiman (2.1.2009)
Stara 1.1.2009, 18:02   #371
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
ne mogu igrati igru zbog moje konfiguracije jeste da nisam ni istalirao ali pise da igra ne podrzava moju graficku nemate pojma kako se osecam dusa mi place

kad se setim svih tih nastavaka i straha koje sam proziveo...damn my pc!
Imamo istu graficku. Mogu da pokrenem igru i radi ona, ali kako radi... uh. Verovatno tu lezi problem :/
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nillaith na korisnoj poruci:
Ekiman (2.1.2009)
Stara 2.1.2009, 2:29   #372
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

pa imamo istu graficku ali tvoja je bolja jel je GT da li jako secka jesi probao pachve?
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2009, 2:30   #373
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Da li si ovo probao:

http://boris-vorontsov.narod.ru/index_en.html

???Ovi patchevi resavaju neke glupave probleme u igri,nastale zbog loseg portovanja,kao sto je a glupava nekompatibilnist sa nekim ati karticama.

Ili ti je kompjuter jednostavno mator?

tesko ovo je moj komp:
Moj računar:
2.800gh
1gb-rama
gf6600td
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2009, 15:15   #374
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

ljudi pomagajte.ubacio sam SH homecoming , resio problem sa zvukom i krenuo da igram.Ali problem je sto kod prvih vrata sa sifrom moj lik stoji u mestu, moze da se rotira ali ni korak dalje.Nekako se tu iskobeljam malo napredujem i udjem u svoju kucu izgovorim cuvene reci l am home i opet isto.Dajte neko resenje pa necu valjda celu igru igrati na srecu i nadi da nece blokirati a save point je podaleko.
PS. igra mi deluje super
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2009, 15:15   #375
worm4
Veteran
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Kovačica
Poruke: 566
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Odgledo sam film Jacob's Ladder (1990), čuo sam na par mesta da je taj film inspiracija za serijal, ima sličnih elemenata, muuuzika, atmosfera, čak i ugao kamere u filmu, kada lik istražuje metro je sličan, preklapanje stvarnosti i pakla (il šta već)... Jako psihopatski horor, baš kao i igra

Sad da nađem baš film po igri Silent Hill (2006)
worm4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2009, 16:16   #376
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

^^

I ja sam ga odgledao i to dva puta u zadnja dva dana!Mnogo dobar...i stvarno jeste bolji silent hill film od silent hill filma!lol,konfuzna recenica

Ali stvarno je mnogo dobar.I da,onaj drugi deo price u Homecomingu,koji nije prekopiran iz silent hill filma, je ustvari prekopiran iz Jacob's Ladder filma

Dakle:
60%Silent hill movie price,20%Jacob's Ladder price i jos 20% otprilike nije maznuto vec smisljeno.

Sledece,svi novi gameplay elementi koji su dodati su upotpunosti preslikani iz Residen Evil igre(igara).Mogucnost otvaranja vrata normalno ili naglo,nova kamera prilikom koracanja i over the shoulders pogled prilikom koriscenja oruzja,quick time eventi koji se aktiviraju kad te protivnik zgrabi...dakle,SVE novo je upotpunosti PREKOPIRANO iz RE4.

A zasto sve ovo pricam?Pa da porucim vama sa geforce 6600 da ucinite sebi uslugu i ne nervirate se,posto ne propustate N-I-S-T-A!I ne salim se,mrtav sam ozbiljan.Igra ima zarazan gameplay,i ono,zabavna je ako nabedite sebe da to nije silent hill igra,ali stvarno nemate razlog da se nervirate,kad kupite bolji komp odigracete,moz' mislit'.Predjite Silent hill 2 ili 3 po treci put,da neki drugi kraj dobijete i videcete vise novih stvari nego u celom homcomingu.

To je izgleda normalna stvar u gaming industriji,kad jedna igra lose prodje(iako nije bila sad bas toliko losa),trazi se novi razvojni tim(po mogucnosti americki),koji dobija zadatak da sto bolje prekopira holivudski film napravljen po igri,i da je nabije akcijom sto vise moze, da bi bila pristupacnija americkim tinejdzerima.Cime se naravno rusi cela poenta serijala.Isto to se desilo i u Tomb raider fransizi.TR legend je bukvalno third person shooter smesten u ocajnom Tomb raider filmu...

Igre posle ove ce biti bolje,originalnije,posto ce sada razvojni tim imati vise slobode sigurno,ali nemate sta veliko da ocekujete, bez Team Silenta nema dobre silent hill igre,isto kao sto bez Core Designa nema dobre Tomb Raider igre.Sve je to bajno i sjajno,i svi mi ocekujemo puno,ali na kraju kad sve saberes i oduzmes dobijes jednu prosecnu igru koja ne moze ni patos onim dobrim starim da ljubi.TR underworld na primer,poceo lepo ali na kraju...zalosno...

Vi budite optimisti ako zelite,ail ja necu-Silent hill is dead!A ako me sledeca igra ubedi u suprotno ja cu zajedno sa Yahtzee-om izvaditi sam svoju kicmu i pojesti sam svoje du*e!



Bice jos magle,sexy bolnicarki(),kerova...ali ono sto ja licno volim kod silent hill igara-originalnost,kreativnost,nepredvidivost, nece...

Poslednja ispravka: goodlikesweeper (2.1.2009 u 16:38)
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2009, 0:24   #377
worm4
Veteran
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Kovačica
Poruke: 566
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Odgledo sam i film po igri, nije loš, samo što ne odgovara na neka pitanja, ali to je i očekivano.
Spoiler za maglu:
Svi koji vide svet ''maglovito'' su u stvari mrtvi, ali to ne shvataju.

Spoiler za kraj filma:
Kraj filma nije baš ''hepi end'', imam osećaj da je Šeron (jel se tako zove devojčica?) zaposeo onaj demon, možbit nastavka.

Ako volite Silent Hill, odgledajte i film, ako već niste, samo nemojte puno da očekujete od Holivuda.
Ja sam igrao 2,3,4 deo, nisam igrao 1 zato što nema PC verzije, možda probam preko emulatora za PS1. Za Homecoming čekam da nabavim konzolu, pošto ima tolko bagova u PC verziji, a i mrzi me sad...
P.S. A, da, direktno sa GameRankInfoNetwork: Next year it's Silent Hill MMORPG!
worm4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2009, 10:15   #378
Hippy Tesla
Član
 
Član od: 19.11.2006.
Lokacija: Beograd, Medaković
Poruke: 76
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Hippy Tesla Slanje poruke preko Skypea korisniku Hippy Tesla
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
^Ostaje samo jednu stvar da te pitam:Koliko ti je Akira i njegov doprinos(dakle,audio) znacajan u Silent Hill igrama?Ukoliko jeste,nabavi igru,ja je samo zbog toga i igram,covek je ponovo sam sebe prevazisao!!!Ako nije,stay away.Vidim, razumes se u SH igre, od njih kao i ja trazis ono najbolje,sto ce reci,mani se homecominga.

Sta radi pyramid head?Pa nista,izvodi kabare tacku za ventilatore!hahaha(odgledaj zero punctuation review odmah sad,ako vec nisi,uzivaces,obecavam ti!)

Ima jedna scena sa njim u nekom razrusen hotelu,lol,umro sam od smejanja!hahahaha

I said it before,I'll say it again-od svega sto cini dobru Silent Hill igru,homecomming ima samo Akiru,nista vise!On odrzava fransiczu u zivotu,ako mene pitas.Taman kad me kopiranje filma i nedostatak straha iznervira toliko da hocu da obrisem igru,krene FANTASTICNA melankolicna piano melodija,ili bolesni pozadinski zvuci...

Mada,kad malo bolje razmislim,nabavljanje silent hill homecoming OST-a (320 kbs,po mogucnosti) deluje kao malo bezbolnija ideja!
DA LI volim Akiru? Pa kada sam dobio SH2, mislio sam da je neki pokušaj kopije RE, samo što su zombiji ružniji, i uzeo sam da ga igram samo zbog Theme of Laura koja otvara igru. Onda sam trčao bez poente prvih dvadeset minuta i zapitao se da nije iru sponzorisao Beogradski maraton "trčimo od poljskog WCa u beskonačnost!". A onda sam shvatio da nije, i da nije kopija REa, i da ta ružna čuda su sve sem zombija, i tu je RE pao u vodu (izuzimajući Leona "Ja sam hrabri emo lik, hua!").

Imam sve OSTe, japanske i evropske verzije, i ako je samo OST vredan igranja, pa će gi nabavimo!

Hvala na savetima, dobri seljanine.

Citat:
worm4 kaže: Pregled poruke
Odgledo sam i film po igri, nije loš, samo što ne odgovara na neka pitanja, ali to je i očekivano.
Spoiler za maglu:
Svi koji vide svet ''maglovito'' su u stvari mrtvi, ali to ne shvataju.

Spoiler za kraj filma:
Kraj filma nije baš ''hepi end'', imam osećaj da je Šeron (jel se tako zove devojčica?) zaposeo onaj demon, možbit nastavka.

Ako volite Silent Hill, odgledajte i film, ako već niste, samo nemojte puno da očekujete od Holivuda.
Ja sam igrao 2,3,4 deo, nisam igrao 1 zato što nema PC verzije, možda probam preko emulatora za PS1. Za Homecoming čekam da nabavim konzolu, pošto ima tolko bagova u PC verziji, a i mrzi me sad...
P.S. A, da, direktno sa GameRankInfoNetwork: Next year it's Silent Hill MMORPG!
Spoiler za kraj filma:
Šeron jeste zaposeo demon, a nastvka će biti, Gains je tako rekao bar. Samo prezauzet je, i nadam se da neće stvaiti Meg Rayan ili Milu Jovović (samo ne nju!) u drugi deo, jer ću kao Jay i Tihi Bob pravo u Hollywood da prebijem nekoga!


A Silent Hill 1 postoji kao PC vetzija, tačnije neoficijelna PC konverzija. Ima je ovde. Trebaće ti image PSX CDa, za koji ti ne smem dati link, nek' ti je Bog u pomoći. Napravljen je tako što su modifikovali ePSXe emulator tako da radi kao jezgro SH PC verzije, a takođe podešen da najbolje za tu igru i radi, pa u 90% slučajeva nema bagova. Osim kod nepopularnih grafičkih čipsetova.
Hippy Tesla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Hippy Tesla na korisnoj poruci:
worm4 (3.1.2009)
Stara 3.1.2009, 16:08   #379
worm4
Veteran
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Kovačica
Poruke: 566
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

OK, naći ću kopiju SH1 za PS1, ali šta znači ''Works specifically with the region 1 encoded Silent Hill game.''?
worm4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2009, 16:38   #380
Hippy Tesla
Član
 
Član od: 19.11.2006.
Lokacija: Beograd, Medaković
Poruke: 76
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Hippy Tesla Slanje poruke preko Skypea korisniku Hippy Tesla
Exclamation Re: Silent Hill

To nema veze sa mozgom. Kao radi samo sa NTSC (američkom) verzijom. Ja imam PAL (evropsku) verziju i dao sam sestri da igra pošto nema PSX i radi. NTSC verzija se razlikuje po uvodnoj rečenici (sam početak uvoda) i po monstrumima koji predstavljaju nagorele bebe, Stalker-i, koji su u PAL zamenjeni Mumbler-ima.

Nego, jel' pominjao neko da mu zvuk ne radi na Homecoming-u? Da li se popravlja isto kao SH2, smanjenjem akceleracije zvuka ili kako?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Child.jpg
Viđeno:	41 puta
Veličina:	61,0 KB
ID:	26251  
Hippy Tesla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Silent Hill FMW_SLaUGhter Kompjuteri i film 36 13.5.2006 23:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com