Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.5.2021, 15:23   #1
Vasilije004
Banned
 
Član od: 7.11.2012.
Lokacija: Philippines
Poruke: 57
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Vasilije004 Slanje poruke preko AIM-a korisniku Vasilije004 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Vasilije004 Slanje poruke preko Skypea korisniku Vasilije004
Question Tehnologija povezivanje interneta preko upredenog kabl-a.

Dragi članovi foruma,
trebala bi mi vaša stručna pomoć oko pojma povezivanja interneta preko upredenog kabla. Na žalost nijesam uspio da se snađem i informišem na netu, zato i otvaram ovu temu.

Svi znamo da se internet može povezati preko upredenog kabla, gdje se koriste samo 4 parice 1,2 za "upstream" i 3 i 6 za "downstream". To sam testirao više puta ali mi sad nije jasno, ako izostavim parice 4,5,7 i 8 koje se ne koriste, ne mogu da izvučem neku malo veću brzinu. U drugom slučaju kad sve parice stavim na konektor RJ45 prikazuje mi pravu brzinu od provajdera.

U nadi da ćete pomoći da otkrijemo za mene ovu misteriju !

Srdačno vas pozdravljam!
Vasilije004 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2021, 16:07   #2
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Tehnologija povezivanje interneta preko upredenog kabl-a.

Za gigabitni ethernet se koriste sve 4 parice.
Citat:
Since negotiation takes place on only two pairs, if two gigabit devices are connected through a cable with only two pairs, the devices will successfully choose 'gigabit' as the highest common denominator (HCD), but the link will never come up. Most gigabit physical devices have a specific register to diagnose this behavior. Some drivers offer an "Ethernet@Wirespeed" option where this situation leads to a slower yet functional connection.[7]

The data is transmitted over four copper pairs, eight bits at a time. First, eight bits of data are expanded into four three-bit symbols through a non-trivial scrambling procedure based on a linear feedback shift register; this is similar to what is done in 100BASE-T2, but uses different parameters. The three-bit symbols are then mapped to voltage levels which vary continuously during transmission.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gigabit_Ethernet
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Luka Filipovic na korisnoj poruci:
Vasilije004 (12.6.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
cat6, cat7, network, utp

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Savet: Kako se kupuje i proverava polovni racunar preko interneta? Kompjuterija Šta da kupim? 0 25.9.2015 13:59
Povezivanje preko Ap na komšijski wireles dieselt Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 18.9.2015 17:32
Povezivanje 2 kompjutera preko ADSL rutera srksi Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 27.8.2011 0:15
Placanje preko interneta Optique Internet usluge 19 19.9.2006 4:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com