Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.10.2022, 20:10   #1
rick_fox
Član
 
Član od: 12.6.2011.
Lokacija: Loznica
Poruke: 363
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 58 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rick_fox Slanje poruke preko Skypea korisniku rick_fox
Određen forumom A1 USB Tether

Pozdrav drustvo, mozda ce neko moci da mi pomogne da resim problem koji imam vec 3-4 meseca.
Naime korisnik sam A1 NEO NEO MAX paketa vec tih 3-4 meseca kako je gore vec nacvdeno. Posto imam zaista dobre Brzine downloada i uploada (pri najboljim uslovima ide 200/60 Mbps) resio sam da se ratosiljam Wifi-ja koji sam koristio od komsije i po potrebi za PC povezem telefon i ukljucim usb sharing i tako koristim net na racunaru. E sad, u ugovoru lepo pise da moze da se seruje samo onoliko koliko se potrosi na telefonu. Ni to nije problem. Vec 3-4 meseca mi blokiraju USB deljenje interneta posle odredjenog vremena. Kada dodje 17. u mesecu i presek sve se vraca u normalu. Slao sam im mail, zvao operatere, ma ne pomaze nista. Ovaj sad mesec se iznerviram i svucem telefonom preko 300GB, i hajde reko' sad imam dovoljno, hocu da sa Steama skinem neku igricu(igrica teska oko 50GB). Pratim stanje, znaci sigurno imam dovoljno da delim. Vec na nekih 30+GB vidim ja opet oni meni blokirase internet. Bukvalno mogu samo youtube da koristim preko usb sharinga ali i to ide onako uz malo natezanja. Na telefonu sve radi normalno. Postoji li nesto sto ja mogu da uradim da sprecim ovo! Opasno je pocelo da me nervira. Konkretan odgovor on njih ne dobijam. Dakle recimo steam kad pustim ili recimo torrent dobijam blokadu 100% i onda sam blokiran do sledeceg preseka. Hvala unapred
rick_fox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2022, 20:32   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: A1 USB Tether

Meni je ovo neverovatno da provajder može da ti blokira usb tethering na tvom telefonu, ali ajde da čujemo još nečije mišljenje
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2022, 21:04   #3
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom A1 USB Tether

Pretpostavljam nepopularno mišljenje:

To je kao da svaki dan jedeš na silu sve sa švedskog stola.

Restoran koji pušta puno takvih gostiju mora ili dizati cene, ili to sankcionisati, ili ide u minus.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2022, 21:20   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: A1 USB Tether

Piše ti u ugovoru da je neograničen download/korišćenje zapravo ograničeno na razumnu meru. E kolika je ta razumna mera, to oni odlučuju. Naravno da će da ti skrešu tethering jer se kolje sa drugim uslugama koje prodaju.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Relja (16.10.2022)
Stara 17.10.2022, 13:58   #5
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: A1 USB Tether

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Meni je ovo neverovatno da provajder može da ti blokira usb tethering na tvom telefonu, ali ajde da čujemo još nečije mišljenje
I meni isto. Kapiram da na neki nacin mogu da filtriraju saobracaj preko mreze (portovi, user agent i sl.) jer preko software-a jedino preko neke svoje A1 aplikacije pod uslovom da je instalirana na telefonu.

Vidim da su jasno naznacili u ovom NEO Platinum paketu 50GB za hotspot https://a1.rs/privatni/postpaid/neo-platinum
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2022, 14:31   #6
filnibg
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 426
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 83 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: A1 USB Tether

Ne vredi da ih zoves i slicno, neograniceno je za telefon itd, vide oni po protoku i odakle se skida itd, da serujes net, a to bas i nije dozvoljeno. na telefonu radi sta hoces, ovako ne mozes i to jasno pise svuda. Cisto ti govorim da se ne trudis i ne nerviras bzvz jer nista neces dobiti sa time, niti uspeti da ih nagovoris da ti bilo sta daju vise nego drugima. Ako ti treba net, imas MTS SBB ili sta vec koristis i to je to.
filnibg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2022, 14:33   #7
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: A1 USB Tether

U teoriji Mikrotik ruter sa USB portom i iptables mangle magijom sa promenom TTL vrednosti na odlaznim paketima bi trebalo da radi.

Ako neko ima ličnog iskustva sa tom teorijom, nek se javi.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com