Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.11.2008, 23:45   #181
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Jedno pitanje što se tiče Blitza i dvojezgarnih procesora. Skinuo sam i instalirao patch koji to ispravlja, ali opet se kada učitavam ranije snimljenu poziciju dešava da je igra ubrzana. Onda moram po 3-4 puta da startujem igru ne bi li ubo da radi normalno...

Jel` se još nekome dešava nešto slično i ima li možda rešenja?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2008, 23:56   #182
Kosovo Sunrise
Član
 
Član od: 20.5.2008.
Poruke: 58
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 92 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Jedno pitanje što se tiče Blitza i dvojezgarnih procesora. Skinuo sam i instalirao patch koji to ispravlja, ali opet se kada učitavam ranije snimljenu poziciju dešava da je igra ubrzana. Onda moram po 3-4 puta da startujem igru ne bi li ubo da radi normalno...

Jel` se još nekome dešava nešto slično i ima li možda rešenja?
Пробај ово: покрени игру, притисни Alt+Tab, укључи Task Manager и онда у процесима нађи Game.exe, десни клик и погледај да ли је укључен Affinity само на CPU 0. Ако је укључен на оба језгра искључи друго.

Знам да има нека заврзлама за игру, кад се покрене да пржи веома убрзано, али то је најчешће на лаптоповима. Питаћу Ли Кембела са портала, знаће сигурно.

(узгред, можеш ли да успориш игру тастером - на keypad-у)
Kosovo Sunrise je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kosovo Sunrise na korisnoj poruci:
DeCoy (24.11.2008)
Stara 24.11.2008, 0:52   #183
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

I igram na laptopu. Blitz sam podesio da se automatski pokreće sa isključenim jednim jezgrom ali i dalje je bilo problema.

Probaću sa onim što si mi poslao, nije mi trenutno igra instalirana, to sam letos pokušavao da sredim, prešao nemačku kampanju i smorio se da po 5-6 puta startujem igru pre nego što normalno proradi.

Smanjivanjem frejmrejta ništa ne dobijam...

Hvala u svakom slučaju
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2008, 0:58   #184
Kosovo Sunrise
Član
 
Član od: 20.5.2008.
Poruke: 58
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 92 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
I igram na laptopu. Blitz sam podesio da se automatski pokreće sa isključenim jednim jezgrom ali i dalje je bilo problema.

Probaću sa onim što si mi poslao, nije mi trenutno igra instalirana, to sam letos pokušavao da sredim, prešao nemačku kampanju i smorio se da po 5-6 puta startujem igru pre nego što normalno proradi.

Smanjivanjem frejmrejta ništa ne dobijam...

Hvala u svakom slučaju
Не брини ништа буразеру, питаћу Лија, он је помогао једном члану БК форума, исто је играо на лаптопу.
Послаћу ти поруку чим ми одговори.
Kosovo Sunrise je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2008, 2:00   #185
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
I igram na laptopu. Blitz sam podesio da se automatski pokreće sa isključenim jednim jezgrom ali i dalje je bilo problema.

Probaću sa onim što si mi poslao, nije mi trenutno igra instalirana, to sam letos pokušavao da sredim, prešao nemačku kampanju i smorio se da po 5-6 puta startujem igru pre nego što normalno proradi.

Smanjivanjem frejmrejta ništa ne dobijam...

Hvala u svakom slučaju
I meni je na laptopu, Dual core T2130 al je normalno A neće mod da mi učita...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2008, 1:05   #186
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Opet problem, ko zna do čega... U mislim 4. misiji, kada treb da zauzmem River Maas by force, zauzmem ja i pobijem sve na mapi al nikako kraj igre. Čak sam dobio i Iron Cross jer sam se odbranio od tenkovskog napaada. Zna li ko šta da radim?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2008, 7:47   #187
Kosovo Sunrise
Član
 
Član od: 20.5.2008.
Poruke: 58
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 92 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Opet problem, ko zna do čega... U mislim 4. misiji, kada treb da zauzmem River Maas by force, zauzmem ja i pobijem sve na mapi al nikako kraj igre. Čak sam dobio i Iron Cross jer sam se odbranio od tenkovskog napaada. Zna li ko šta da radim?
Река Меза...чекај, подсети ме, уопштено, са чиме почињеш и који су задаци (пошаљи ми поруку са сликом)

Poslednja ispravka: Kosovo Sunrise (25.11.2008 u 9:41)
Kosovo Sunrise je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2009, 23:24   #188
Uros90
Novi član
 
Član od: 12.1.2009.
Poruke: 14
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

zaista dobra igra,presao sam je par puta,meni omiljena uz stronghold crusader.i imam pitanje.kad kliknem link za neki od modova,kaze mi da sajt ne postoji na toj adresi,pa ako neko ima linkove bio bih mu zahvalan da ih postavi,i objasni kako se ubacuju
ps.imam problem sa mapeditor,ne mogu vojsku da stavljam,samo mostove puteve i reke,kako se stavlja vojska?
Uros90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2009, 12:14   #189
Kosovo Sunrise
Član
 
Član od: 20.5.2008.
Poruke: 58
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 92 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Uros90 kaže: Pregled poruke
zaista dobra igra,presao sam je par puta,meni omiljena uz stronghold crusader.i imam pitanje.kad kliknem link za neki od modova,kaze mi da sajt ne postoji na toj adresi,pa ako neko ima linkove bio bih mu zahvalan da ih postavi,i objasni kako se ubacuju
ps.imam problem sa mapeditor,ne mogu vojsku da stavljam,samo mostove puteve i reke,kako se stavlja vojska?
Pa ovako, sve zavisi odakle ih skidas. Stari BK Portal je puk'o nacisto, mi iz zajednice stvaramo novi. Moraces da se strpis malo, bice uskoro (mada mu i to dodje kao relativan pojam) novi portal sa svim sekcijama starog.

Za postavljanje jedinica na mape, otvoris u MapEditoru tab Objects, u njemu pogledaj kroz filter Units ili ako te konkretno zanima neka sekcija kao Allied tanks itd., kliknes na ikonicu, kliknes na mapu i time postavljas jedinicu.
Ako ti je jos uvek potrebna pomoc, javi se preko PM-a, kada imam vremena pomoci cu ti, da ne spamujemo forum
Kosovo Sunrise je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2009, 17:53   #190
MODRAG
Član
 
Član od: 16.7.2008.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 44
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Wink Re: Blitzkrieg

Citat:
Uros90 kaže: Pregled poruke
zaista dobra igra,presao sam je par puta,meni omiljena uz stronghold crusader.i imam pitanje.kad kliknem link za neki od modova,kaze mi da sajt ne postoji na toj adresi,pa ako neko ima linkove bio bih mu zahvalan da ih postavi,
Imas linkove za sve vaznije modove na starom Blitzkrieg Portal Forumu.
http://bkpforums.com/phpBB2/index.ph...c60e0a84a28160
http://bkpforums.com/phpBB2/viewtopi...124077#p124077

Poslednja ispravka: MODRAG (17.1.2009 u 17:01)
MODRAG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2009, 21:08   #191
Uros90
Novi član
 
Član od: 12.1.2009.
Poruke: 14
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

pa svi ti linkovi su za portal koji ne postoji
Uros90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2009, 23:57   #192
MODRAG
Član
 
Član od: 16.7.2008.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 44
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Uros90 kaže: Pregled poruke
pa svi ti linkovi su za portal koji ne postoji
Portal ne postoji ali postoji forum koji ces naci na tim linkovima. Sve mape poglavlja i modove mozes naci na tom forumu ( sad je read only)Evo ovog momenta sam skinuo neku mapu cisto da vidim da li jos link funksionise
MODRAG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 23:45   #193
Kosovo Sunrise
Član
 
Član od: 20.5.2008.
Poruke: 58
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 92 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

jeste, portal je puko nacisto. Linkovi su na forumu i moze se sve skinuti ali vam preporucujem da pozurite jer nisam siguran da ce ostati tao jos dugo.
Kosovo Sunrise je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 0:49   #194
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Sta preporucujes kao kvalitetan mod sa ne mnogo promenjenom igrivosti u odnosu na originalnu igru?
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 12:05   #195
MODRAG
Član
 
Član od: 16.7.2008.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 44
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Geronimo kaže: Pregled poruke
Sta preporucujes kao kvalitetan mod sa ne mnogo promenjenom igrivosti u odnosu na originalnu igru?
Pre svaga Achtung Panzer koji zapravo i nije mod vec nova nemacka kampanja. Kad ga instaliras umesto originalne nemacke kampanje imas Achtung Panzer( bolje od originala). Imas brdo istorijskih misija, dobro izbalansiranih sa dosta vojske. Sve u svemu pravo uzivanje. Motherland Calls je mod sa sitnijim izmenama (po meni na bolje), stavice te pred prave izazove. Odlican i opsiran mod ti je i Hagelsturm. Panzerwafen je odlicno uradjen mod sa odlicnim skinovima i novim zvucima-preporucujem. Ako ti dosadi WW2 tu je ROK 1950 mod koji se bavi ratom u Koreji, sem toga za njega imas i posebno poglavlje "Good mornong Vietnam" (pogadjas o cemu je rec).
Dobru zabavu zelim!
MODRAG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku MODRAG na korisnoj poruci:
DeCoy (20.1.2009), Kosovo Sunrise (20.1.2009)
Stara 20.1.2009, 12:57   #196
Kosovo Sunrise
Član
 
Član od: 20.5.2008.
Poruke: 58
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 92 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Slazem se sa gore navedenim sto je Miodrag rekao. Da dodam jos par:

-SCW (Spanish Civil War) od CorpBob-a je odlican i interesantan mod o Spanskom gradjanskom ratu. Sada radi Redux verziju, nesto kao nova verzija, koja ce biti potpunija i opsirnija. Baci pogled, mozda ti se dopadne.

-CSLA Czechoslovak Peoples Army: ovaj mod je jedna velika tuga. Izasao je sa vrsnim modelima, lepo izbalansiranim, stvarno je dobro odradjen. Ali mapa skoro da nema za njega. Mapa koja ide uz njega je odlicna. Ako ti se dopadne, i naletis posle na CSLA 1.2 moj savet je: ne skidaj. Gomila jedinica, neizbalansiranih (ako hoces BMD 2 koga unistava automatska puska i T-80 koga ni nuklerka ne moze da unisti onda ga skini). Velik je i kabast, teksture fale. Znaci 1.1 je final.

- Balkanfeldzug Mod Ovo je mod o ratu na Balkanu, sa partizanima i ustasama. Interesantan, ima koliko se secam 5 misija. Ima zanimljivih stvari. Igrao sam ga odavno, nije los.

-CS Brigade 1.3: ovo je odlicna stvar. Preko 10 misija, mislim prava kampanja, gomila novih jedinica, radi se o cehoslovackim jedinicama koje su se borile uz Crvenu Armiju.

-AFM je Armees Fantomes mod, mod o Francuskim jedinicama. Ima gomilu dobrih stvari, nove modele, promenjen realizam, nove mape.

Kao sto je Miodrag gore naveo imas i Achtung panzer i Motherland Calls. Dok je AP vise koncentrisan na velikoj kampanji MC kampanja je pravi mod, gomila novih jedinica, promenjen gameplay (neke stvari je tvorac moda ekstra dobro uradio - napr. tenk nece vise srusiti zgradu tako brzo, potrebna je pesadija koja se sada duze bori u gradjevini sa neprijateljem itd.). Probaj, neces se pokajati.

U svakom slucaju, svi veci modovi su ovde:
http://bkpforums.com/phpBB2/viewtopic.php?f=58&t=8473

za gameplay podesavanja, odnosno modoove koji menjaju gameplay posluzi se ovde:

http://bkpforums.com/phpBB2/viewtopic.php?f=58&t=8448

U zdravlje
Kosovo Sunrise je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kosovo Sunrise na korisnoj poruci:
DeCoy (20.1.2009)
Stara 21.1.2009, 0:04   #197
MODRAG
Član
 
Član od: 16.7.2008.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 44
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Kosovo Sunrise kaže: Pregled poruke
Slazem se sa gore navedenim sto je Miodrag rekao.

-
Aleksej nije Miodrag nego Modrag. Inace GAGI sa BKHQ. Morao sam da promenim nik posto je ovde vec bio zauzet.
MODRAG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2009, 0:22   #198
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

- a kakav je Mission Kursk?
- vredi li ga igrati
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2009, 0:30   #199
Kosovo Sunrise
Član
 
Član od: 20.5.2008.
Poruke: 58
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 92 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
MODRAG kaže: Pregled poruke
Aleksej nije Miodrag nego Modrag. Inace GAGI sa BKHQ. Morao sam da promenim nik posto je ovde vec bio zauzet.
Ti li si bre? De si care Ja sam nacisto corav, radio sam G-4 juce i danas, ne vidim na oci

Citat:
- a kakav je Mission Kursk?
- vredi li ga igrati
Mission kursk ti je mod-igra, u sustini mod, ali u principu kao nova igra. Nije los ali ko ima slabe zivce i nervira ga konstantno ciscenje prokletih minskih polja bolje da ga ne igra.
Nije los, mislim uradjen je odlicno. Veliki arsenal naoruzanja, lepo odradjene (istorijski) mape, tezina ide na realizam. Probaj.
Kosovo Sunrise je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kosovo Sunrise na korisnoj poruci:
Barni (21.1.2009)
Stara 21.1.2009, 1:15   #200
MODRAG
Član
 
Član od: 16.7.2008.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 44
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Barni kaže: Pregled poruke
- a kakav je Mission Kursk?
- vredi li ga igrati
Kosovo Sunrise je u pravu.
Vizuelno Kursk mnogo bolje izgleda od originala, ima novog naoruzanja, dometi jedinica i ukupan gameplay su realniji, zvuci su strava, ali... Ako je realnije ne znaci i da je zabavnije. Vecina misija pocinje tako sto inzinjerija mora prvo da razminira neko podrucje da bi glavnina mogla da napreduje. Naravno suprotna strana ne sedi skrstenih ruku tako da stalno moras da dimis minobacacima da bi tvoji mogli da rade. To stvarno ume da ide na zivce. E sad, nije mi bila namera da napljujem mod i savetujem ti da probas. Nekad se vredi malo pomuciti...
@Kosovo Sunrise nadam se da sve napreduje prema planu. Taman da me obradujes za rodjendan(1.9.) novim modom
MODRAG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MODRAG na korisnoj poruci:
Barni (21.1.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blitzkrieg, rolling, rts, thunder

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com