Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.9.2006, 0:42   #121
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Corwin kaže:
Ne gubi bitku onaj koji ima manje gubitaka, već onaj koji odstupi. Čitao sam sinoć o Kuznjecovu i tome kako je Koh pred njim istrtljao njemačke planove za Kursku bitku. Ispalo je da je to opredjelilo bitku, jer su Rusi bili potpuno spremni. Jedno me ipak buni. Neki autori pominju Kursk kao najveću bitku u istoriji čovječanstva, dok drugi pominju Staljingrad.
Btw, Achtung, vrh ti je link. Simpatična je bila priča o dva Tigra koji uništavaju 28 komada T34. Ako naiđeš opet na nešto ovako zanimljivo ne zaboravi da postuješ.
Pa Krusk je bio najveca tenkovska bitka najverovatnije ce tako i ostati.Sukob kod sela Prohovkovke je brojao hiljade tenkova.Tu su Nemci napravili solidnu rupu u Sovijetskoj odbrani i pokusali da je iskoriste, Zukov je zrtvovao svoje najbolje tenkovske jedinice da odbije napad. Nemacka se nikada nije oporavila posle Kurske bitke( citaj sve Leerove ofanzive posle nje su propale odmah na pocetku osim Ardena).
Zanimljivo je da je Kurska bitka bila jednostavna bitka nista od Blitza, Stavki je to ustvari i predsatvljalo veliki problem jer su predpostavili da ce Nemci pokusati ponovo Munjevit rat i nisu znali gde ce udariti zato su i potorosili ogromne resurse na delove linije koji nisu videli jacu bitku.Nemci su imali prostu taktiku kroz centar (sto se moze smatrati genialnoscu jer su svi ocekiviali ponovo Blitz cak je Hitler insitirao na Blitz ali ga generali nisu slusali)
Po broju ljudi koji su ucestvovali Kruska bitka je manja od Staljingradske ali opet trajala je mnogo krace i oslanjala se na mehanizovane jedinice.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 2:40   #122
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Bas sam se sad setio koliko je Blitzkrieg dobar u multyplayer-u.Mape nisu bas izbalansirane,ali uz dogovor moze da bude mnooogo dobro.

Igrao sam sa drugom 1 na 1.Dogovor je bio:branioc ima 10min da postavi odbranu,ali nema mina.Isto tako napadac ne sme da napada 10 min ali ni da posle koristi "oracku" taktiku.Tacnije,nema igre tipa "vidis gde je pa smaras dok ga ne unistis",pa tako cela partija.Nego samo saradnja svih rodova vojske.Snajper omogucen za izvidjanje i sve ostalo.

Kako je bila dobra jedna misija u kojoj Nemci u pustinji brane jedan "grad" od napada Britanaca.Imaju 88-ce, ne mnogo tenkova,i nesto pesadije.Grad naravno stvoren za 88-ce.Britanci imaju dosta tenkova,pesadije i nesto samohodne artiljerije.Pokusao sam upad kroz sredinu sa pesadijom u nadi da cu da mu brzo onesposobim 88-ce.Naleteo sam na gomilu tenkova...Bilo je brzo.
Bez mogucnosti izvidjanja,samo sa gomilom ranjivih tenkova ostala mi je jedna opcija.Obmana.Naredio sam samohodnoj da puca po levom delu grada.I to da rovari.Izgledalo je kao da pripremam napad na slepo.Medjutim ja sam dosao odozgo,sa desne strane,i naleteo na njegove tenkove koji su pravili zasedu mom "buducem" napadu.On je reagovao,okrenuo tenkove,poslao pesadiju i raspalio Stugovima.U bitci koja je trajala gotovo 1min ja sam mu unistio sve tenkove i pesadiju,i sa ostatkom oklopa se ukopao kod oslobodjene zastavice.On je nastavio da puca na slepo sa Stug-ovima ali je prosao vremenski rok i zastavica je bila moja...O radosti...
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 1:38   #123
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Moj brat od strica i ja smo igrali snežnu mapu, sa selom u sredini, i fabrikom. On je uglavnom pobeđivao dok nisam dobio tri grupe pešadije, a on ukopao male tenkove na sredini sela. Sva pešadija u napad, a tenkovi za svaki slučaj spremni. Kad je moj buljuk pešadije krenuao na tenkove, umesto da se povuku pravo na pešadiju, bili su gotovi za 4 s.Moji tenkovi nisu ni učestvovali, infantry done all
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 1:58   #124
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Koliko se ja secam,ruska pesadija je najubojitija.A bre brate ko musice.Ko da dobiju ubrzanje kad napadju tenk.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 2:01   #125
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

U drugoj misiji sa drugim protivnikom ja USA on Germany. Mapa sa isto selom u sredini i rekama u uglovima. Ostao mi samo jedan Peršing, a on imao 4 tenka i 4 SPG. Prvo napao sa leve strane iza šumarka sa dva tenka, a tu bio moj rov sa nekoliko vojnika i jednom bazukom, kad je bazuka počela da pogađa, povukao se severnije i naleteo na mine. Posle došao Peršing i sredio ih. Posle još sva tenka pošli u napad pored tornja i tu ih zaustavile mine i Peršing. Poslednji adut su bile lake samohotke koje je pokušao da provuče potpuno iz pozadine, ali je to video jedan pešadinac. Pomerio sam peršinga ukopao ga i čekao samohotke da se pojave, sve jedna po jedna iza kuće, i tako ih sve uništio, a nisu ni mogle da se okrenu i pucaju. Spasle me mine i rovovi
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 2:07   #126
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Koliko se ja secam,ruska pesadija je najubojitija.
Bilo tri grupe, kako su samo izgledali tenkovi ko Renault FT17



Citat:
!ACHTUNG! kaže:
A bre brate ko musice.
I ja bih koristio tako u ratu, ali ne kao topovsko meso. Ali ovi su stvarno bili ko mušice, protiv "konzervi" !

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Ko da dobiju ubrzanje kad napadju tenk
Ma jok
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 2:50   #127
trut
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 78
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Jedna od omiljenih strategija znaci bas za uzivanje. Ne znam jel neko probao ww2 battle for stalingrad (tako nekako) cak me je vise odusevila od blitzkriega teska i zarazna za ljubitelje...
trut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 22:37   #128
mad dog
Novi član
 
Član od: 22.9.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

zdravo svima! imam jedno pitanje:kupio sam blitzkrieg 2 i sve je u img formatu.sve instaliram sa alkoholom iskljucim dvd i nikako da se pokrene igra.u start meniju nema exe file-a,samo unistall i link blitzkriega.kazu da ima neka caka sa instaliranjem ali nikako mi uspe.vec sam pop..... ali necu da se predam jer ovo je fantasitcna igrica.bio bi jako jako ako mi neko pomagao ili dao instrukcije.
pozdrav
mad dog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2006, 21:21   #129
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Frontline:Kursk

Kakva je BK 2 igra , bolje ni nemoj da je instaliraš. Nival i Paradox interaktive zaključili sporazum o razvoju nove igre, koja treba da izađe u početku 2007, zvaće se Frontline:Kursk...
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2006, 23:54   #130
mad dog
Novi član
 
Član od: 22.9.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

hvala ti !

Ima li još koja igra koju bi mi preporučio?npr. neka strategija kao što je panzers i sl.
mad dog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2006, 0:40   #131
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Instaliraj BK1+BH+RT . to ti je super, a BK 2 ti je najobičnije đubre, što mi je posebno krivo, jer sam od nje mnogo očekivao...
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2006, 10:21   #132
mad dog
Novi član
 
Član od: 22.9.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

ok hvala ti!

Samo mi reci sta je to BH i RT?
mad dog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2006, 11:05   #133
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
mad dog kaže:
ok hvala ti!

Samo mi reci sta je to BH i RT?
Burning Horizont
Rolling Thunder
Ekspanzije za BK1
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2006, 14:04   #134
mad dog
Novi član
 
Član od: 22.9.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

ok.Hvala ti lepo druze
mad dog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2006, 16:20   #135
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Samo joш да се nадоvežem na Slaymaru, postoji i ekspanzija Mission Kursk, ne znam da li se može kupiti kao disk, ali može preko interneta, kao download, izgleda super realistično
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2006, 20:44   #136
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Djordje81 kaže:
Samo joш да се nадоvežem na Slaymaru, postoji i ekspanzija Mission Kursk, ne znam da li se može kupiti kao disk, ali može preko interneta, kao download, izgleda super realistično
Ja sam nabavio i Total Challenge.Nema kampanje, nego samo brdo pojedinacnih misija. Iako sebe smatram za naprednijeg igraca Blitza, neke misije opravdavaju ime(total challenge) dok su neke laganica.I uglavnom su radjene po nekoj istorijskoj bitci, ali ima i nekih "sta bi bilo kad bi biloo".
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2006, 21:09   #137
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Shlaymara kaže:
Ja sam nabavio i Total Challenge.Nema kampanje, nego samo brdo pojedinacnih misija. Iako sebe smatram za naprednijeg igraca Blitza, neke misije opravdavaju ime(total challenge) dok su neke laganica.I uglavnom su radjene po nekoj istorijskoj bitci, ali ima i nekih "sta bi bilo kad bi biloo".
Hoćeš da kažeš da imaš i Mission Kursk i Total Challenge, ili samo ovo drugo. Da li za TC, moraš da imaš RT+BH instalirane, kakve su bitke da li ima puno tehnike, ljudstva ... ?
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2006, 22:32   #138
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Ne nemam Kursk, i ne treba da imas RT ili BH.Misije se instaliraju kao dodatan mod, instalacija nije standardna ali sve lepo pise u readme fajlu kako i sta.
A kakve su bitke...pa ima svasta. Od odbrane neke z stanice od saveznika(po meni najveca krljacina oklopa u bkitzu),preko odbrane aerodroma u africi sa cetiri tigra(ima napisan lepi uvod za ovu misiju) do vodjenja sake partizana po ukrajinskim sumama. Ma imas misija koliko hoces, cini mi se da ih ima preko 30.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2006, 23:43   #139
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Ja bi najviše voleo da imam mission kursk, vrlo realistično, mnogo mina i rovova, stvarno je najbolja među WW2 RTS-ovima..
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2006, 19:01   #140
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Pogledajte ovo zamešateljstvo

Ako neko zna gde u beogradu ima da se kupi "pravi" BK1 sa nastavcima, neka javi na pm !
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blitzkrieg, rolling, rts, thunder

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com