Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.4.2007, 18:40   #201
orby
Član
 
Član od: 4.4.2006.
Poruke: 37
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

zalosno je sto je u 12 godina samo grafika u igri napredovala
igra ne nazalost teski shit i sramotno je takav tip uopste zvati strategijom
orby je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2007, 20:23   #202
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Minimum system req za c&c3 (samo bez sjenki sve ide na medium):

* Windows XP
* 2.0 GHz or AMD equivalent
* 256 MB RAM
* 8x DVD drive
* 6.0 GB free space
* GeForce 4 Ti, ATI Radeon od 128mb
* DirectX 9.0c compatible sound card
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2007, 23:55   #203
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Citat:
orby kaže: Pregled poruke
zalosno je sto je u 12 godina samo grafika u igri napredovala
igra ne nazalost teski shit i sramotno je takav tip uopste zvati strategijom
Zasto? Kako si ti doso do takvog zakljucka?
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 6:55   #204
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Jedino što mi pada na pamet je da obrišeš i ponovo instaliraš igru
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 8:11   #205
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Thumbs down Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
Zasto? Kako si ti doso do takvog zakljucka?
Hm...ako nemash nishta protiv, evo ja cu ti objasniti...nekada davno, izashla je jedna igra, koja se zvala Command & Conquer. Igra je bila prva medju strategijama, jako dobra i igriva, nju je nasledio Command & Conquer - Red Alert, sa drukcijom tematikom igre, ali na istu foru, donoseci par noviteta i mnostvo jedinica. Kasni je izdat Command & Conquer - Tiberium Sun (da, tiberium wars je nastravak ove igre) Koji je imao malo lepshu grafiku, ali sustina je ostala ista.
Nakon toga izlazi vec legendaran Command & Conquer - Red Alert 2, koji generalno nije doneo nihshta novo, ali su tako lepo sve upakovali shto igracu treba da je to tooooliko zabavna igra...mmmm, i dan danas se smatra jednom od najboljih strategija. I onda pocinje downfall Command & Conquer igara...EA kupuje Westwood, Westwood koji je smatran za majku RTS-a, i izdaje po meni najveci shit, koji ne zasluzuje C&C naslov, generalno zbog ultra loshe price, nedostatka "zivih" filmova koji su bili zastitni znak serijala, i glupi sistem za gradnjenje i skupljanje resursa (za gradnjenje su uveki Dozere, a resursi su dolazili iz zauzetih gradnjevina ili suply centera)...generalno, Generali nemaju nishtra slicno sa C&C-om sem imena. Jedino shta ga spasilo od praopasti je mozda grafika, i to da je igra, tamo, amo bila igriva. Zero Hour je samo expanzija Generala....tako da nema shta da se prica. I nato izadje ovo....Command & Conquer - Tiberium Wars, koliko ja vidim, nije puno napredovao ni graficki od svoga prethodnika (Generals), sem dodavanja shader er efekata na tenkove, explozije i HDR osvetljenja. Igra je u sustini C&C...but, filmovi su ocajno odglumljeni, jedinice su smesno izmodelovane i josh smesnije texturisane, igrivost opada zbog jedne od najvecih mana ovoga "motora" koji je pokretao i Generale - igra se bez ikakvih razloga uspori (radi kao da ste ukopcali slow motion)...neki ce reci, "igra u opshte nije zahtevna", mozda i nije, ali ne planiram da igram ko baba od 70 godina. C&C je brza strategija, tako da mi se neceka da mi se tenkovi dovuku do neprijateljske baze. Druga stvar...sama igra je toooooliko smesna i "un" zabavna da to vec boli, i generali su bili zabavniji od ove igre...Nikad u zivotu nisam un-instalirao jedan C&C u roku od 3 sata nakon instalacije, nikad...Generalno, EA postaje sve gori i gori...neznam shta ce upropastiti sledece...Neoptimizacija kao i glupe price i ocajno odradjene scene u igrama su izgleda postale EA-ov zastitni znak...shame.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 9:35   #206
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Jedino što mi pada na pamet je da obrišeš i ponovo instaliraš igru
Problem cnc3game.dat out of memory javlja se cesto na originalima igre. Resenje nije na vidiku. Prokleti EA. Jadni oni koji su da li pare za original. Od sada cekam minimum mesec dana pre kupovine .
Pogotovo je smesno kada tu poruku izbaci na racunaru sa 2GB RAMA a igra radi ljudima na 256MB.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 9:56   #207
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Citat:
Inuyasha kaže: Pregled poruke
I onda pocinje downfall Command & Conquer igara...EA kupuje Westwood
Za downfall C&C se slazem, EA nije u tom trenutku kupio Westwood nego je odlucio da ih rasturi(kupio ih je jos pre nekog vremena), pa su sada programeri Westwooda razbacani po ograncima EA

Citat:
Inuyasha kaže: Pregled poruke
Generali nemaju nishtra slicno sa C&C-om sem imena. Jedino shta ga spasilo od praopasti je mozda grafika, i to da je igra, tamo, amo bila igriva.
Mene je igra smorila posle dva sata, a ako racunas da sam ja igrao TS, RA, i RA2 sve zajedno dve godine, pa ti vidi.

Westwood je rasturen zato sto je EA bio ljubomoran na Westwood zbog imena koje su stekli u game industriji (jer cim si spomenuo C&C prvo cega si se setio je bio Westwood, i obrnuto) pa su oni hteli da to ime bude EA.
Generals je samo komercijalni s*it, a Tiberium Wars su napravili samo da bi pokusali da naprave igru koja moze da konkurise Blizzard igrama(u multiplayer smislu), vidi se da su prvo napravili jedinice pogodne za multiplayer pa su tek onda "sklempali" misije sa filmovima, zanimljivom pricom i sve ostalo sto je zast. znak C&C samo da bi zadovoljili fanove C&C-a, ali vecina nas ih je provalila(kao i uvek). EA je napravio veliku grestu time sto su rasturili Westwood ali sta da se radi, sad im ostaje samo da broje pare... a mi cemo da se nadamo da ce nastavak biti bolji (red alert ili tiberium, sta god to bilo) iako znamo i kakav ce biti nastavak...
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 11:04   #208
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Hah, ja se sad vec molim da ne naprave ra3...ne zelim da vidim da jedan odlican naslov propadne tek tako...
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 17:02   #209
_DLC_
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Г.М. Србија
Poruke: 212
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Exclamation Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Ne znam ljudi...
Meni je C&C3: Tiberium Wars - odlicna igra! Bas onako kako sam ocekivao.
Naravno... gluma (posebno u GDI kampanji...) je skroyz razocaravajuca (specialy mr.Ironside). Ali opet, ako to gledate iz trashy-movies ugla... savrseno se uklapa!!
Meni to i nije neka mana!

Anywayz.. prava stvar koju ja ocekujem je RA3!!! E to ima da kickuje!!

p.s. A sto se tice EA, naravno .. najgori su!! Cudi me da je uopste, pod njihovim patronatom, ovakav proizvod (kakav je C&C3) - uopste i izasao! Da nije bilo J. Kucana... ko zna kakav C&C bi smo sada gledali...
_DLC_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 21:47   #210
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Citat:
_DLC_ kaže: Pregled poruke
Ne znam ljudi...
Meni je C&C3: Tiberium Wars - odlicna igra! Bas onako kako sam ocekivao.
Ja sam ocekivaao mnogo vise od TW-a, inace ubacili su neke glupe bube koje nelice ni na sta a posebno ne na onaj brod koji se pojavljuje u GDI i NOD misijama u TS-u, Scrin mi vise lice na poludele bube koje unistravaju sve na planeti nego na inteligentan oblik vanzemaljaca, a o jedinicama i objektima NOD i GDI da i ne pricamo, dobro ajde GDI su jos dobro odradjeni ali NOD, ono sto se zvalo Stealth generator u TS-u (i stvarno je licilo na generator) sad lici na dve lepeze koje su prikacene na nekom stolu, i imaju totalno glupu odbranu, unistis jedno ono i ode sva tri, jeli neko video kako izgleda NOD MCV ,neko hodajuce s*it, i kako bi to moglo da hoda, dobro znam na sta ste pomislili skoro nista od ovog nije moguce to je si-fi, znam ja to ali ne moraju preterivati, dok su mutanti napravljeni ko neka napaljena mutirajuca odvratna stvorenja dok su u TS-u bili ko i obicni ljudi samo sa mutacijama, oni su cak i ucestvovali u GDI vojsci (Ghost Stalker, Umagon, Mutant Hijacker) itd.
Eto zasto je TW gluupo odradjena, totalno su napustili neke glavne principe iz TS, koje su bila glavna car ove igre. A filmovi su totalno druga prica, relativno dobri glumci placeni za male pare da odglume nesto nabrzinu (osim naravno J. Kucana), mada sam primetio da u misijama Kane puno preti a nista ne preuzima to nekako kvari dozivljaj, to sto je igra lose odradjena ne znaci da ne treba odigrati misije bar jednom.

Poslednja ispravka: dark mesiah (3.5.2007 u 22:57) Razlog: greska u kucanju...
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2007, 23:49   #211
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Potpuno se slazem sa Inuyashai i sa dark mesiah
Kao prvo Generals je solidna igra, ali samo igrivost i akcija, a prica je 0(slovima:NULA) znaci ko da su uzeli novine u to doba i prepisivali sta se desava u Avganistanu itd po tom modelu ... plus to sa gradnjom jer bedno i ocajno, jedva sam se naviko (ko da igram warcraft ).
Inace prvi C&C iz Tiberian serijala sam igrao jos davno ali nisam znao uopste pricu a ni da postoje cutscena jer sam imao neku Razor crachked verziju u kojo je to bilo izbaceno. Posle sam presao na TS koji je imao isto izbacene scene, ali posle tolko sam se navuko (nisam bio jedini i dark mesiah je) da smo zajedno kupili TS sa dodatkom i rasturali jednu misiju ja, jednu dark mesiah a filmove izmedju misija smo gledali i palili se kao da je neki visoko budzetni film tipa LoTR. I pre par meseci sam ponovo prolazio misije (naravno na hard) da se podsetim pricu zbog TW , ali cesto mi se desavalo da se igra crashuje. Pa stigao sa po predposlednju sa GDI.
- Sto se tice TW primetio sam da je prica pravljena po modelu na Firestorm (dodatak za Tiberian Sun) znaci isto tako tamo prvo sa GDI mlatis malo NOD pa posle CABAL-a a ovde umesto CABAL-a Scrin i u drugoj kampanji isto.
Dok je obicna kampanja TS bila strava uradjenja i lepo povezana ali i sam dodatak je lepo razvijao radnju, dok je ovde sve nekako traljavo uradjeno sa GDI prvo branis USA (preslikano iz RA2) bas se pitam sto nisu stavili Juznu Afriku ili/i Britaniju posle tamo je onako ok i kao tako ladno sredili Kane-a ko da je on neki n00b (naravno ovo nije potvrdjeno). A posle sa Scrin ide isto onako i zavrsava se spontano. A kod NOD bar ovde na pocetku su mnogo bolji filmovi nego sa GDI, tamo me nervira ona chamuga sto zavitlava Ironsida, jos i ona komandirka se mnogo zanela .
PS: I ovaj TW je vise napravljen za multiplayer, jer igra se i na WCG-u, pa zato jos me i nervira sto nema raskos jedinica ko u TSu.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 2:29   #212
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Jao vune, pa odigrajte Scrin kampanju, kul su.

"Ono treba nam diverzija, ovi su naoružani do zuba, nema šanse da na miru harvestujemo. Ej, imam ideju, idi ruši i pali da ih istripuješ i da se uspaniče."
"Važi šefe"
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 20:53   #213
Goran Radivojevic
Novi član
 
Član od: 5.5.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Ako neko moze da mi pojasni kako moze da se igra online ali bez originala ?
Goran Radivojevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 22:02   #214
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Citat:
Goran Radivojevic kaže: Pregled poruke
Ako neko moze da mi pojasni kako moze da se igra online ali bez originala ?
Za sada nista bez orginalnog kljuca (tj igre), nema jos cracked server a i sumnja da ce biti. I ako bas stvarno zelis na netu da igras onda skrpi 3000 ili cini mi se da je 3200 din i kupi org, ja planiram da kupim org ali Kane's Edition (ako nadjem) plus nije ti ovo WoW, ovo kupis i kraj stalno igras.

EDIT: Ali kad pomislim da dajem pare EA onda ocu da se ubijem, Westwood-u bi dao rado (cak i donaciju), ali ovi shabani nezasluzuju ni da prave C&C serijal, ali staces takav ti je biznis. Sta mislite koje su mi sanse da pocnem da kopam za kljucem mozda uspem da najdem kombinaciju, sigurno je veca sansa nego da lotou.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zokocx na korisnoj poruci:
Goran Radivojevic (6.5.2007)
Stara 5.5.2007, 22:27   #215
HELL-O
Član
 
Član od: 5.10.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Post Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Imam jedan problem sa ovom igrom, na nekim mapama (u multiplayeru ili skirmish) i ponekad u kampanji igra se zamrzne i nakon oko pola minuta komp se restartuje. Patchovao sam igru na 1.04 ali se to opet desava. Na nekim mapama nikad, ali na drugim mogu maksimalno dve partije zaredom da odigram dok me ne izbaci. Da li se ovo jos nekom desilo, zna li neko sta bih mogao da preduzmem? Kane edition je u pitanju.
HELL-O je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 1:26   #216
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Citat:
HELL-O kaže: Pregled poruke
Imam jedan problem sa ovom igrom, na nekim mapama (u multiplayeru ili skirmish) i ponekad u kampanji igra se zamrzne i nakon oko pola minuta komp se restartuje. Patchovao sam igru na 1.04 ali se to opet desava. Na nekim mapama nikad, ali na drugim mogu maksimalno dve partije zaredom da odigram dok me ne izbaci. Da li se ovo jos nekom desilo, zna li neko sta bih mogao da preduzmem? Kane edition je u pitanju.
najverovatnije ti je zbog kompa
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dark mesiah na korisnoj poruci:
HELL-O (6.5.2007)
Stara 7.5.2007, 0:10   #217
JBlitzkrieg
Član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 141
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Moja konfiguracija:
AMD Athlon 1800+ (1.533 Ghz)
768 Mb Ram
Ati Radeon 9550
i vrlo lepo radi (naravno na min detalja) mada filmovi nisu sinhronizovani
JBlitzkrieg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 11:42   #218
Borislav Vuckovic
Član
 
Član od: 6.1.2007.
Poruke: 298
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 60 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Kako promeniti nivo tezine igrice? Nigde u menijima ne vidim tu mogucnost. Kane edition je u pitanju.
Borislav Vuckovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 12:21   #219
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

BTW koji je taj kane edition? i ja to isto uzimam ali nemam pojma sta je, ali je jedini na koji sam naisao. naravno pirat, jok nego cu da dam 3200 din.
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 14:01   #220
FATAL ERROR
Novi član
 
Član od: 7.5.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 3: Tiberium Wars

I dobro sta sad ? Pre nego sto je igra izasla svi ste non-stop pisali po forumu ... danima kopali po internetu da bi nasli screenshotove i izjave koje kakvih gmazova iz fotelja i slicno ... i svi ste nagadjali da li ce igra biti dostojna predhodnika itd.
Sta sad kad je izasla ? Tisina ? Nije dostojna price ? Ili sedite non-stop i pikate C&C3 za svojim kompovima ?

Ja sam igru igrao i mislim da nije dostojna svojih najstarijih korena i nije dostojna da je neki ( po netu i TVu ) nazivaju RED ALERT 3 kad ona to uopste nije - ona je C&C Tiberium Wars . Igra jeste dostojna Tiberium Sun a narocito po svojoj neoptimizovanosti ! Igrao sam Tiberium Sun na masini 3000 MHz 1GB RAMa i grafickoj koja fura DOOM na maksimalnim detaljima i posle dva sata igranja jedne partije igra pocinje da koci tj. toliko se sve usporeno odvija da je to nepodnoshljivo . Timberium Sun je izasao 1999 i maximum je zahtevao ondasnjih 500MHz i slicno . Po ovome su Tiberium Wars i Sun braca/ortaci .
FATAL ERROR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
c&c, generals, rts, tiberium, wars


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Star Wars: Empire At War Manda Strateške igre 76 9.2.2012 14:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com