Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.1.2010, 0:49   #1
powerranger
Novi član
 
Član od: 5.1.2010.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry neispravni zvucnici i servis

pre 5 dana kupio sam lap top toshibu satellite L505 12Q koji mi je delovao kao najbolje resenje odnos kvalitet-cena... a i ovde na forumu su mi ljudi takodje preporucili ovaj model koji sa sobom vuce visoku cenu.
elem. kupio sam racunar i u prodavnici su mi rekli da se odmah registrujem na ''no matter what'' garanciju koja omogucava zamenu racunara iz kojeg god razloga (pad,kvar,nezadovoljstvo odredjenim stvarima) ili vracanje novca u roku od 14 dana bez bilo kakvih problema. (bar je tako pisalo) zaprvo na garanciji pise sledeca recenica ''imate pravo za zamenu ili povracaj novca u roku od 14 dana ako iz bilo kog razloga niste zadovoljni uredjajem'' ja nisam bio,zapravo prodat mi je lap top koji je imao neispravne zvucnike...(nerealno tih zvuk sa probijanjem zvucnika i ispranim tonom) posto sam strasno skeptican po ovom pitanju jer stojim iza toga da u ovoj zemlji sve prodaju kao da je najbolje klase a zapravo mogu da ti uvale vec reklamiran proizvod ja sam otisao u radnju gde sam kupio lap top sa namerom da ga zamenim ali su me oni uputili u njihov servis... otisao sam tamo i lik je reko da ne zna da li su zvucnici neispravni (?!?!) i da je verovatno problem do win7 koji DUPLO (tim recima) kvari zvuk kompjutera (!?!?!??!) ok,mozda jesam laik ali retardiran nisam.da bi mi na kraju rekao da ne moze da mi da nalog za zamenu jer su zvucnici mozda takvi.a dan pre toga u radnji su mi pustili isti lap top koji ispusta besprekoran zvuk,duplo jaci i kvalitetniji od onog sto su meni pokusali da prodaju.i takodje mi naglasio da nisam trebao da se registrujem na ''no matter what'' jer oni sad taj lap top ne mogu da prodaju :s :S a pri tom su mi u radnji rekli da se odmah registrujem,jer realno nezgoda moze da se dogodi prvog dana. posle pola sata ubedjivanja(iako je trebalo bez problema) kada je video da ne moze da smuti stvar i kada sam mu rekao da cu da mu donesem svoju staru toshibu sa win7 instaliranim koja ovu novu pojede za dorucak sa zvukom. gopodin mi je ispisao garanciju na kome mogu da zamenim proizvod ili dobijem svoj novac nazad. pri tom tvrdeci da ''TO NE MOZE TAKO'' e sad,ja verujem da se mnogi ljudi upecaju na tu recenicu ''da to ne moze tako'' ali ja ne dozvoljavam da me bilo ko magarci za 700 evra.jer ne kupujem patike nego nesto mnogo vrednije i dugorocnije. i kada sam mislio da je sve reseno,vratio sam se u radnju po lap top da bi tamo istog momenta napravili prolem i poslali me na trece mesto jer kao ne mogu oni samo na osnovu njihovog servisa da mi daju nov lap top vec moram i u toshibu da nosim (?!?!??!?!?!) pritom lik iz servisa mi to nije ni spomenuo.tu mi je vec pala roletna i gospodjica je shvatila da je bolje da mi stvori novi racunar.posto isti nije mogla da mi demonstrira tj. pusti da cujem zvuk (posto je onaj sa kojeg su mi pustili BIO JEDINI KOJI JE OD IZLOZENIH MOGAO DA SE DEMONSTRIRA'' prodat) ja bez pardona nisam mogao ni da vidim tj isprobam ono sto kupujem pa da se ne bih uvalio u iste probleme,odlucio sam da u zamenu za noviji (bolji) model doplatim jos 12 hiljada i resim problem. a onda je gospodjica bez pardona uzela da pakuje IZLOZEN RACUNAR koji stoji tu 10 dana (?!?!?!?) da bi mi rekla. nema frke s njim on ti je nov skroz a jedini je ostao. mi izlozene racunare ne ukljucujemo. (iz raloga sto moraju da pokrenu instalaciju windowsa i kasnije taj racunar ne mogu tako lako da prodaju) mislim voce na pijaci je izlozeno da vidis kad ga kupujes i pogledas da li je dobro ili ne a ovo kupujes na slepo bez da ti puste da cujes zvuk jer zaboga ako ti ukljuce racunar moraju da pokrenu instalaciju i ko ce posle da im kupi to?!??! PA STA STE IH IZLAGALI??? zavrsilo se na tome da sam ja porucio novi racunar jer se zaista ne bih igrao sa takvim stvarima posto sam uvek ali uvek imao losih iskustva sa kupovinom izlozenih stvari (to moze samo kod nas) i ovim putem apleujem na sve ljude da ne dozvole da ih bilo ko namagarci za svoje pare jer ovde ocigledno rade mutne radnje i nicija prica se ne poklapa a sve u cilju da oni profitiraju (sto je meni i jasno) ali cemu onda garancija??? koliko ljudi samo predje preko njiove price da je zvuk los i da je to do novog windowsa... strashno.
sad ocekujem da novi lap top stigne... zvace me u utorak.nadam se. ja sam i dalje u neverici da za 800e (koliko kosta novi) ti ljudi ne pokazuju mrvicu ljubaznosti prema kupcima a za servisere da i ne govorim,ocima te opsuju pri samom ulasku. jako jaaaako lose iskustvo koje sam jednostavno morao da podelim!
powerranger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 14:40   #2
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: neispravni zvucnici i servis

Ajd' za početak instaliraj najnovije drajvere za zvučnu karticu i instaliraj najnoviju verziju programa za multimediju koji koristiš.

P.S. Previše tražiš od integrisanih zvučnika za laptop.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 14:54   #3
powerranger
Novi član
 
Član od: 5.1.2010.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: neispravni zvucnici i servis

Instalirani novi drajveri i zvuk pojacan do maksimuma ali zvucnici jednostavno nisu ispravni,to su mi sinoc potvrdili iz radnje i izvinjavali se kao zbog neprijatnosti. Uopste ne trazim mnogo,cak sam zeleo da kupim neke dodatne zvucnike ali jednostavno smatram da za taj novac sve karakteristike mogu bar da budu korektne. Prosto ne zelim da koristim nesto sto je neispravno.
powerranger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2010, 22:56   #4
Selver
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Lokacija: Tripoli
Poruke: 394
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Selver
Određen forumom Re: neispravni zvucnici i servis

TO mora da bude zamijenjeno.Ne daj da te namagarce pa makar zavrsilo na sudu a usput...aktivacija windowsa (bar ovdje) se i vrsi na licu mjesta
Selver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji novi servis na Internetu biste vi želeli? Branislav Gavric Brbljaonica 12 17.11.2009 22:33
slusalice i zvucnici Boja Killer Zvuk na računaru 3 4.10.2009 10:02
Aktivni & pasivni zvucnici i njihove karakteristike AstraLogos Zvuk na računaru 5 6.11.2007 21:05
Dobar servis racunara absonic Kvarovi 12 10.1.2007 1:20
Zvucnici pored monitora - Y or N?! polarnimeda Grafika 23 4.1.2007 0:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com