Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrici Test Drive

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2006, 14:41   #21
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: SK 10/2005 TD - Utisci

Citat:
Sasa kaže:
Genius toliko kosta u maloprodajnom objektu, sa placenim PDV i fiskalnim iseckom.
A u kakvom objektu onda košta 156 evra, ako ne u maloprodajnom? Ti meni prigovaraš da "sam se isfolirao sa premisama i zaključcima" a ne primećuješ kako se vaš urednik "isfolirao" s kursom evra?!

Citat:
Sasa kaže:
A520 moze se nadje za 170 ali "na crno" i bez placenog PDV-a i fiskalnog racuna. U radnji, sa racunom i full legalno A520 je 200 evra.
A520 može za te pare da se nađe "na belo", u maloprodaji, sa sve plaćenim PDV-om i fiskalnim računom. Kad na Forumu odobrite da se navode firme - napisaću i gde. Za sada je, kao što dobro znaš, to ovde zabranjeno.

Citat:
Chivan kaže:
Da ponovim: Sa čim se ne slažeš u rečenici: "Ipak, ako se uzme u obzir cena ovog uređaja, Genius nudi pristojan proizvod za te pare"?
Genius (ili, bolje reći, domaći uvoznik ovog Geniusovog proizvoda) nudi bezobrazno nepristojan proizvod za te pare, i to obojica dobro znamo (kao što obojica dobro znamo i da je "Dream" već bezmalo dvadesetak godina odlična mušterija SK-a).

Poslednja ispravka: Wizard (20.1.2006 u 14:52)
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 15:27   #22
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: SK 10/2005 TD - Utisci

Citat:
Wizard kaže:
A520 može za te pare da se nađe "na belo", u maloprodaji, sa sve plaćenim PDV-om i fiskalnim računom. Kad na Forumu odobrite da se navode firme - napisaću i gde. Za sada je, kao što dobro znaš, to ovde zabranjeno.
Napisi PM.

Citat:
Wizard kaže:
Genius (ili, bolje reći, domaći uvoznik ovog Geniusovog proizvoda) nudi bezobrazno nepristojan proizvod za te pare, i to obojica dobro znamo (kao što obojica dobro znamo i da je "Dream" već bezmalo dvadesetak godina odlična mušterija SK-a).
Musterija SK-a. Ajde, recimo. Ali ? Pa ?

Cekaj, cekaj, opet teorija zavere i korupcija/mito ?
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 15:49   #23
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: SK 10/2005 TD - Utisci

Citat:
Sasa kaže:
Napisi PM.
Jes' pa da onda samo ti možeš jeftino da pazariš.

Ja uopšte ne znam zašto se toliko čudiš, kad god odem na PC Berzu ja se krstim jer isti uređaj ponekad košta na jednom mestu i više nego duplo skuplje nego na drugom. Cene hardvera se od firme do firme ponekad neverovatno razlikuju (zanimljivo je npr. da je u jednoj firmi Mustek Gsmart LCD3 znatno skuplji nego Mustek MDC4000 u drugoj, do nedavno je u jednoj firmi Gsmart2 bio skoro duplo skuplji nego Gsmart3 u drugoj firmi...)

Citat:
Sasa kaže:
Musterija SK-a. Ajde, recimo. Ali ? Pa ?

Cekaj, cekaj, opet teorija zavere i korupcija/mito ?
Nije teorija zavere, a o korupciji/mitu ne mogu da govorim kad je o SK-u reč jer nemam dokaze (jednom sam nešto uopšteno spomenuo o tome na Benchu, bazirajući to na firmama za koje imam dokaze, pa si ti lično & personalno tu poruku obrisao). Jednostavno, niko ne udara ruku koja ga hrani, ili je bar ne udara preko neke mere.

Ja, nažalost, kada sam pisao reply nisam video Chivan-ova dva reply-ja i ovaj pasus koji si citirao sam jedva uspeo da ubacim naknadno jer se forum bio nešto zaglavio. Poenta cele priče je bila da nema smisla spominjati cenu u tekstu kao bilo kakav argument ako se ta cena ne navodi. Znači, ili eksplicitno navedeš cenu pa kažeš "za te pare to je..." ili ne spominješ cenu uopšte već govoriš "suvo tehnički", a potencijalni kupci neka sami vide (kad već sami treba da pronađu cenu) da li im se isplati da toliko i toliko plate proizvod sa takvim i takvim tehničkim karakteristikama, ili ne. Ovako, to ozbiljno miriše na manipulaciju i nekorektan EPP, čak i ako to nije (a verovatno nije) bila namera.

Što se primedbe o pravopisu tiče, generalno se smatra da je neuljudno stavljati takve primedbe na Internetu, ali kad je neko urednik & novinar i kad odgovara upravo u tom svojstvu, ovakvim primedbama i te kako ima mesta. Nije upotrebljeno kao bilo kakav argument u raspravi, jasno je rečeno da je to "uzgred".

Ako sam ja dobro shvatio poentu Chivan-ove priče o cenovnicima, ispade da je genius pojeftinio pa onda opet ovde poprilično poskupeo, mada mu je cena na svetskoj pijaci pala. Posledica pohvala u SK-u? Ne bih to nikako isključio.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 16:19   #24
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: SK 10/2005 TD - Utisci

Citat:
Wizard kaže:
Jes' pa da onda samo ti možeš jeftino da pazariš.

Ja uopšte ne znam zašto se toliko čudiš...
Ja se ne cudim, ja sam te pitao da kazes gde na sto ti nisi odgovorio.

Citat:
Wizard kaže:
Nije teorija zavere, a o korupciji/mitu ne mogu da govorim kad je o SK-u reč jer nemam dokaze ....
Ako ih budes imao molim te da meni prvome kazes.
Svuda ima trulih jabuka, imao je SK svoje ali ja verujem da ih sada nemamo.
I dosta na tu temu. Napisi gde to ima A520 za 170€ uz fiskalni racun.
Ako ne znas ocekujem javno priznanje da si lupao gluposti.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 16:34   #25
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: SK 10/2005 TD - Utisci

Citat:
Sasa kaže:
Ako ih budes imao molim te da meni prvome kazes.
Lično ćeš im presuditi?

Citat:
Sasa kaže:
Napisi gde to ima A520 za 170€ uz fiskalni racun.
Citat:
Canon PowerShot A520
Kompaktni digitalni fotoaparat sa 4 megapiksela.

€170

Sve artikle isporučujemo na kućnu adresu uz račun i pisanu garanciju.
http://www.axelfoto.com/
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
SK 10/2005 PZ - utisci oluja Tekstovi u SK 16 31.12.2005 13:57
SK 10/2005 TP - Utisci oluja Tekstovi u SK 16 20.11.2005 0:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com