Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2017, 9:23   #41
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Thumbs up Re: KODI - zvanična tema

Već duže vreme ne radi titlovi.net add-on. Od pre neki dan ne radi više ni opensubtitles.org add-on. Da li neko ima ideju kako od sada gledati filmove sa prevodom preko Kodi-a? Ili je najbolje zaboraviti na Kodi i vratiti se na dobre stare torrent-e?
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2017, 11:36   #42
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom KODI - zvanična tema

Titlovi su promijenili domen, opensubtitles spremaju svoj repo a dok se to ne sredi probaj podnapisi net
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2017, 13:02   #43
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Podnapisi ne rade.
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2017, 11:00   #44
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Thumbs up Re: KODI - zvanična tema

Upravo tako. Podnapisi add-on ne pamtim kada je poslednji put radio.
Srećom da je u međuvremenu proradio OpenSubtitles.
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 8:07   #45
nucleuswizard
Novi član
 
Član od: 16.8.2011.
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Podnapisi.net rade, ja ih koristim na Kodi-ju 17, samo treba u podešavanjima odštiklirati Srpsko-hrvatski, mislim da se nalazi odmah ispod Srpskog. Samo što na podnapisi-ma nema nešto mnogo prevoda za serije.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
nucleuswizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2017, 10:07   #46
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Je l koristi neko Kodi na Androidu?

Kupio sam Android box MQX Pro, koji ima preinstaliran Kodi 16.1. Koristim ga na TV-u od 40 inča.

Osim opcije za uključivanje "postprocessinga" čiji efekat ne vidim na 720p i 1080p materijalu, nema ništa od naprednijih podešavanja, ali ono što je simptomatično je da daje lošiju sliku (mutniju u smislu boja, i povremeno zapinje i naglo ubrzava tokom puštanja; ništa drastično ali ume da smeta) u odnosu na MX Player, koji radi glatko i slika je sjajna kada se koristi HW+ dekoder. Ovo je naročito primetno za 720p materijal razvučen na 1080p rezoluciju.

Je l ima neko slična iskustva? Da li se Kodi prosto oslanja na HW akceleraciju grafičkog čipa pa šta ispadne - ispadne?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2017, 11:16   #47
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom KODI - zvanična tema

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Je l koristi neko Kodi na Androidu?

Kupio sam Android box MQX Pro, koji ima preinstaliran Kodi 16.1. Koristim ga na TV-u od 40 inča.

Osim opcije za uključivanje "postprocessinga" čiji efekat ne vidim na 720p i 1080p materijalu, nema ništa od naprednijih podešavanja, ali ono što je simptomatično je da daje lošiju sliku (mutniju u smislu boja, i povremeno zapinje i naglo ubrzava tokom puštanja; ništa drastično ali ume da smeta) u odnosu na MX Player, koji radi glatko i slika je sjajna kada se koristi HW+ dekoder. Ovo je naročito primetno za 720p materijal razvučen na 1080p rezoluciju.

Je l ima neko slična iskustva? Da li se Kodi prosto oslanja na HW akceleraciju grafičkog čipa pa šta ispadne - ispadne?

Kodi se oslanja i na sam TV, i na brzinu interneta, i na svoje resurse takvih uređaja koji puno bolje rade sa više RAM-a i boljim hardverom. Kineski "opamećivači" televizora sa Kodijem kreću se od 20-200 dolara i skoro po pravilu važi "koliko para, toliko muzike". Uvijek valja potražiti firmware i "golu" instalaciju Androida gdje radi samo Kodi i addoni/repoi koje sam odabereš, jer i Kinezi znaju da natrpaju bloatware. Što se tiče hardverske akceleracije i "pretvaranja" 720p u 1080p, dizanje količine piksela ne bi trebalo da bude problem za uređaje sa 2 i više gb rama, koji imaju i bolje grafičke čipove. Izguglaj načine za optimizaciju svog uređaja, da bi vidio kako radi kad ga očistiš od nepotrebnih i nagomilanih stvari koje se vrte u pozadini.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2017, 11:51   #48
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Nismo se najbolje razumeli. Povremeno radim razvoj na Androidu i tu generalno postoje dva načina reprodukcije videa:

1. Preko Android MediaPlayer API-ja, koji se oslanja na implementaciju podrške za dekodiranje koju je obezbedio proizvođač SoC-a u svom portu Androida (što najčešće znači GPU akceleracija, ali i običan bilinear upscale i ikakva naprednija kontrola nad postprocesiranjem; Kodijev postprocesing je verovatno obična transparentna površina preko video površine koja radi blagi blur slike ispod sebe)

2. Koristeći softverski dekoder (MX Playerov dekoder je softverski u smislu da ne radi preko GPU, ali koristi Neon instrukcije tako da je uslovno rečeno akcelerisan, plus može da koristi proizvoljne filtere za postprocesiranje i resize)

Dakle TV nije problem čim sa MX Playerom i skoro-hardverskim dekoderom dobijam lepu sliku. Materijal je takođe puštan lokalno sa brzog fleša tako da nije ni do mreže. Ono što me interesuje je da li Kodi omogućava korišćenje third party kodeka ili sve radi preko MediaPlayer API-ja, pa mi je bolje držati se MX Playera (iako je Kodi generalno komforniji što se tiče korisničkog interfejsa)?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2017, 14:36   #49
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Nismo se najbolje razumeli. Povremeno radim razvoj na Androidu i tu generalno postoje dva načina reprodukcije videa:

1. Preko Android MediaPlayer API-ja, koji se oslanja na implementaciju podrške za dekodiranje koju je obezbedio proizvođač SoC-a u svom portu Androida (što najčešće znači GPU akceleracija, ali i običan bilinear upscale i ikakva naprednija kontrola nad postprocesiranjem; Kodijev postprocesing je verovatno obična transparentna površina preko video površine koja radi blagi blur slike ispod sebe)

2. Koristeći softverski dekoder (MX Playerov dekoder je softverski u smislu da ne radi preko GPU, ali koristi Neon instrukcije tako da je uslovno rečeno akcelerisan, plus može da koristi proizvoljne filtere za postprocesiranje i resize)

Dakle TV nije problem čim sa MX Playerom i skoro-hardverskim dekoderom dobijam lepu sliku. Materijal je takođe puštan lokalno sa brzog fleša tako da nije ni do mreže. Ono što me interesuje je da li Kodi omogućava korišćenje third party kodeka ili sve radi preko MediaPlayer API-ja, pa mi je bolje držati se MX Playera (iako je Kodi generalno komforniji što se tiče korisničkog interfejsa)?
Jel mozda na nesto ovako mislis http://kodi.wiki/view/external_players ?
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2017, 14:46   #50
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom KODI - zvanična tema

Najbolje se držati njegovog playera ili eksperimentiši sa ovim alternativnim pa pronađi onaj koji je najbolji u korištenju resursa i optimizaciji
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2017, 16:57   #51
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Citat:
Mocko kaže: Pregled poruke
Jel mozda na nesto ovako mislis http://kodi.wiki/view/external_players ?
Može i ovo, sad samo da vidim kako da iskonfigurišem da radi sa MX Playerom
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2017, 16:31   #52
despot77
Veteran
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 562
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 128 puta na 109 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku despot77
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Kome trebaju titlovi.com ima novi dodatak koji funkcioniše, može se ovde skinuti :
https://github.com/mikimac/service.s...ive/master.zip
Poželjno prvo ukloniti stari pa ubaciti ovaj novi...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
despot77 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2017, 22:18   #53
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Imali neki Addon za gledanje americkih kanala, najvise mi treba The CW? Ja sam skinuo neki USTVnow, ali mi ne radi. Registrovao sam se, ali kada sam prvi put stisnuo Live TV izbacio mi je neki error i nesto je pisalo credentials failed. Probao sam jos neke Addone, ali ne rade kako treba, a neke nisam uspeo ni da instaliram. Ima li neko nesto da predlozi, a da radi kako treba?
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2017, 21:18   #54
Molder2288
Član
 
Član od: 9.2.2006.
Poruke: 50
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Jesi uspeo nesto da pronadjes za americke kanale? I mene to bas zanima
Molder2288 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2017, 21:26   #55
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Nista nazalost.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 23:58   #56
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Koristim KODI, vec neko vrijeme, ali sam totalni amater. Instalirao sam ponovo Kodi ali sad ovaj najnoviji Kodi Kripton 17. Na njemu sam instalirao Spinz TV ali HardNox. Ono sto me interesuje da li postoji neki adon ili nesto da gledam bar sve u Full HD? Jer npr serije kao sto je The Strain je ispod 720p, masu novih filmova je ispod 720p itd... Izvor koji uzima je Exodus. Pa me interesuje da li neko ima neki predlog ili to mi je sto mi je.

P.S. Koji vi build koristite? I koji Spinz TV mi preporucujete ili ipak da ostanem na HardNox?

... i da li je moguce nekako da se pretrazuju samo 1080p filmovi? Jer ovako izgubim mnogo vremena dok nadem pravi kvalitet. Jos sad u ovom HardNOX nemam izbora izmedu kvaliteta samo se pokrene film. Dok ranije sam imao da izaberem basdobru listu s asd bas nista. Dal je moguce to povratiti?

Poslednja ispravka: Isko (19.3.2017 u 0:07)
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2017, 0:41   #57
MladenIsakovic
Član
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Šabac
Poruke: 375
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 54 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku MladenIsakovic
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Ja koristim Exodus, tamo uvek imaš full HD (ako je izašao) za neki film ili seriju. Prvo prikazuje 1080p snimke, pa HD Ready (720p) pa onda ostale.
MladenIsakovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2017, 13:28   #58
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Citat:
MladenIsakovic kaže: Pregled poruke
Ja koristim Exodus, tamo uvek imaš full HD (ako je izašao) za neki film ili seriju. Prvo prikazuje 1080p snimke, pa HD Ready (720p) pa onda ostale.
Da, tako je nekad meni prikazivao u Kodi 16 ali sad u Kodi 17 automacki pokrece sam. Ne prikazuje ni listu kvaliteta samo pokrene film ili seriju. Jesam li ja nesto pogresino instalirao ili?

P.S. Interesuje me da li na tvom Kodiu imas najnovije filmove u 1080p kvalitetu?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2017, 13:34   #59
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.201
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Ja imam.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2017, 15:37   #60
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

koristim OsijekWizard
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Puppy Linux - zvanična tema Predrag Stankovic Slobodni softver 118 26.10.2015 19:45
[GreaseMonkey] SK Forum tema urke Forum o forumu 14 12.4.2010 0:45
Brisanje tema i postova bez obavestenja?!! touch_master Forum How-To 1 19.8.2009 17:57
Program za pravljenje tema Aleksandar1987 Programi za mobilne telefone 5 26.4.2009 17:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com