Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.1.2006, 15:12   #41
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.847 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
Anak1n kaže:
Ja i ortak sinoc uzeli da racunamo kolko sk ubije za mesec dana i po nasim proracunima racunajuci reklame (ofrlje 33 strane) i tiraz (a tiraz smo racunali sistemom ofrlje) da sk mesecno ubije bar 2 miliona dinara bez PDV...to je znaci kad se odbije drzavi PDV ili nesto malo ispod al ne verujem da mnogo odstupa od ove cifre moze samo biti vise...i gde sad ona tema onog lika sto je hteo da skuplja priloge za sk...
P.S. Demantujte me ako gresim

Gresis, ne znas sve sta treba da se racuna u jednoj takvoj kalkulaciji...
oluja je sada online  
Stara 10.1.2006, 15:20   #42
Anak1n
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Cenzurisano
Poruke: 283
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anak1n
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Pa dobro nisam rekao da nemate troskova...ali prihod od reklama (nismo racunali skyvision rekalmu)...pa tiraz...pa mislim da se uklapa negde tu...jos tu treba uklopiti rashode i to je to
Anak1n je offline  
Stara 10.1.2006, 15:23   #43
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
Anak1n kaže:
Ja i ortak sinoc uzeli da racunamo kolko sk ubije za mesec dana i po nasim proracunima racunajuci reklame (ofrlje 33 strane) i tiraz (a tiraz smo racunali sistemom ofrlje) da sk mesecno ubije bar 2 miliona dinara bez PDV...to je znaci kad se odbije drzavi PDV ili nesto malo ispod al ne verujem da mnogo odstupa od ove cifre moze samo biti vise...i gde sad ona tema onog lika sto je hteo da skuplja priloge za sk...
P.S. Demantujte me ako gresim
Obračunali ste i cene štampanja, cene transporta, honorare zaposlenima, cenu prostora u kojem se nalazimo, struju, telefonske račune, Internet pretplatu, cene prevoza hardvera... Voleo bih da čujem do kojih si cifara tu došao...


Ili si mooooooožda zaboravio da postoje i troškovi?
Chivan je offline  
Stara 10.1.2006, 15:25   #44
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
Chivan kaže:
Obračunali ste i cene štampanja, cene transporta, honorare zaposlenima, cenu prostora u kojem se nalazimo, struju, telefonske račune, Internet pretplatu, cene prevoza hardvera... Voleo bih da čujem do kojih si cifara tu došao...


Ili si mooooooožda zaboravio da postoje i troškovi?
Izgleda da je zaboravio
Nicolas je offline  
Stara 10.1.2006, 15:40   #45
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
Chivan kaže:
Obračunali ste i cene štampanja, cene transporta, honorare zaposlenima, cenu prostora u kojem se nalazimo, struju, telefonske račune, Internet pretplatu, cene prevoza hardvera... Voleo bih da čujem do kojih si cifara tu došao...


Ili si mooooooožda zaboravio da postoje i troškovi?
Zaboravio si maržu prodajnim mrežama... pa osiguranje... pa kancelarijski materijal (silan papir za štampanje na laseru, toner i tako to), korišćenje taksija, dnevnice za poutovanja novinara (nije često, ali treba uračunati)...
VojaM je offline  
Stara 10.1.2006, 15:41   #46
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
korisnik kaže:
Smesno je da je cena za inostranstvo, primerice za Sloveniju ostala ista, a to je u sloveniji, neki promil vise od dnevnih novina.
Sasvim moguće.
Pretplatom i plasmanom u inostranstvu bave se posebne službe.
VojaM je offline  
Stara 10.1.2006, 19:39   #47
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Sve bi bilo u redu kad bi bilo manje reklama a vise testova igara,programa,hardvera.
Ne bi mi bilo zao da dam ni 200 din.

MANJE REKLAMA
Zoran_KS je offline  
Stara 10.1.2006, 19:45   #48
[RHY]
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Poruke: 109
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Lightbulb Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Ja mislim da SK teba enormno da popravi kvalitet, a kad se to desi, treba da ga dobijamo dzabe, na kucnu adresu, sa 2 DVDja puna originalnih proglama sa full bazama svega&svacega (Auto CAD, ArhiCAD, Corel)... i jos da nam ga isporuci mladjana osoba suprotnog pola kojoj je zadatak da nam pravi drustvo 2h po isporuci SK-a....

... Ljudi, radite li vi sta u zivotu? Znate li koliki su troskovi? Znate li kako je tesko dobiti posao, a jos teze ga je naplatiti?Znate li? A?

Sk izlazi jednom mjesecno. Cijena mu je ekvivalent 1-2 kutije cigara/nekoliko piva/ par cokoladica kojih se mozete odreci (ako je to uslov za kupovinu SKa) Da izlazi cesce, mislim da bi u nasoj zemlji bilo mnogo manje pusaca, alkoholicara, narkomana, gojaznih ljudi..... bili bi savrsena nacija!!!

Ja potpiujem peticiju da SK izlazi barem 10x mjesecno ^^ (Procitati 1. pasus)
[RHY] je offline  
Stara 10.1.2006, 20:57   #49
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
[RHY] kaže:
Ja mislim da SK teba enormno da popravi kvalitet, a kad se to desi, treba da ga dobijamo dzabe, na kucnu adresu, sa 2 DVDja puna originalnih proglama sa full bazama svega&svacega (Auto CAD, ArhiCAD, Corel)... i jos da nam ga isporuci mladjana osoba suprotnog pola kojoj je zadatak da nam pravi drustvo 2h po isporuci SK-a....

... Ljudi, radite li vi sta u zivotu? Znate li koliki su troskovi? Znate li kako je tesko dobiti posao, a jos teze ga je naplatiti?Znate li? A?

Sk izlazi jednom mjesecno. Cijena mu je ekvivalent 1-2 kutije cigara/nekoliko piva/ par cokoladica kojih se mozete odreci (ako je to uslov za kupovinu SKa) Da izlazi cesce, mislim da bi u nasoj zemlji bilo mnogo manje pusaca, alkoholicara, narkomana, gojaznih ljudi..... bili bi savrsena nacija!!!

Ja potpiujem peticiju da SK izlazi barem 10x mjesecno ^^ (Procitati 1. pasus)

Pretera ga brate i to zestoko
Dimo je offline  
Stara 11.1.2006, 0:54   #50
djboris
Novi član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

ako vam je puno, pretplatite se, jos uvek je 540din/6meseci. sad ces bar ustedeti 30 dinara po broju, a ne 10 kao dosad

izmedju ostalog ja sam i tipograf, tako da bar donekle poznajem tehnicke izdatke.. a cemu toliko raspravljati o samo 20 dinara?
djboris je offline  
Stara 11.1.2006, 0:58   #51
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
nsAce kaže:
A jel' u troskove koje napravi SK ulazi i Kuzmina pretplata na WOW od 13 evra.
To ih pitaj kada im budes direktor, ako je to moguce naravno
Nicolas je offline  
Stara 11.1.2006, 3:03   #52
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
nsAce kaže:
A jel' u troskove koje napravi SK ulazi i Kuzmina pretplata na WOW od 13 evra.
ta ti je dobra!
F@n@T!c_KV® je offline  
Stara 11.1.2006, 4:00   #53
RaideR
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar, YU
Poruke: 199
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 40 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaideR
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

amen to that! Verovatno imaju posebnu kategoriju troskova, nesto tipa "Prevencija apstinencijalne krize odredjenih clanova redakcije" :P

Citat:
djboris kaže:
a cemu toliko raspravljati o samo 20 dinara?

20 po 20...
20 dinara je bilo 20% cene casopisa. A to je dosta
RaideR je offline  
Stara 11.1.2006, 4:44   #54
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Niko nije rekao da oni nemaju izdatke, ali takodje ni ne rade za dzabe...Osecam da Qzma posto je sad superstar, tamo odredjuje honorar... Znate kako vi zaposleni tamo, ok je poslovica: tim koji dobija ne menja se, ali treba i malo povecati tiraze, mozda ubaciti cd/dvd uz casopis, nije to skupo evo primer, vi placate taj cd 40 kinti a sa sve casopisom prodajete 200(ajde da racunam da sa sve troskovima rezanja izadje dvd 50, znaci vi imate tu cistu zaradu 30kinti, sto se kaze KAJMAK! Vi srecni mi srecni...Plus ove reklame... I bubrek u loju vam zavidi...Ako dizete cenu dizite je sa razlogom da svi slavimo pa nece biti ovakvih tema, uvek se svi vade na inflaciju...

Poslednja ispravka: Master Neo (11.1.2006 u 4:53)
Master Neo je offline  
Stara 11.1.2006, 6:40   #55
Anak1n
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Cenzurisano
Poruke: 283
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anak1n
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Aman aman...to sa cd-om je losa ideja...koji ce meni pun Q. nekih programa za win kad koristim linux sto bi sad ja placao 200 kinti zbog nekog tamo cd-a sa server verzijama softvera...
Citat:
ko je jos postao nindza na serveru
Anak1n je offline  
Stara 11.1.2006, 16:54   #56
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
ZoNi kaže:
3. znas, u ovoj zemlji skoro niko ne koristi legalan SW (pogotovu ne kuci), tako da je ta cena skoro sasvim nebitna,
Tacno, i vecina vas iz redakcije ako i ima nesto to je ili neki poklon, ili sa prezentacije ili krajnja nuzda! Znamo mi da morate tako zbog.... ali niko ne kaze da ne smete da stavite okvirnu cenu hardware-a!
Nicolas je offline  
Stara 15.1.2006, 1:11   #57
dm@ricn
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 188
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

ja samo mogu da kazem da su stvarno super tj meni odgovara za ovaj novac da dobijem mnogo vise nego da platim 3 puta i da znam sta se prodaje tamo negde i po kojoj ceni

nedaj te se i nastavite da pisete tim tempom i nacinom "(citaj duhovito)"
dm@ricn je offline  
Stara 18.1.2006, 23:57   #58
Serbicon
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Нови Сад, Србија
Poruke: 49
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na jednoj poruci
Unhappy Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Sramota! Imaju tiraz, zive od (ne)rada, ali to nije dosta. Udarila im je slava u glavu. Siti su i obesni, ne znaju sta da rade, kako da udovolje svojim prohtevima koji svakog dana sve vise rastu. Sebe smatraju legendama ovdasnje scene. Zive na staroj slavi. Koliko novih citalaca dobijete godisnje? Malo. Konkurencija raste, a oni misle da su citaoci glupa stoka koja ne vidi nista oko sebe i koja se nece jednog dana osvestiti. Ne razmisljaju o buducnosti casopisa. Ali otkad je vasa maticna kuca ("Politika") spala na niske grane ni vi niste bolji. I dalje kupujem SK, iako sam sebe pitam zasto. Verovatno se nadam cudu, koje ce se tesko dogoditi.
Serbicon je offline  
Stara 19.1.2006, 0:02   #59
Serbicon
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Нови Сад, Србија
Poruke: 49
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

A cudi me da ovu temu nisu zatvorili.
Serbicon je offline  
Stara 19.1.2006, 0:07   #60
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
Serbicon kaže:
Sebe smatraju legendama ovdasnje scene. Zive na staroj slavi. Koliko novih citalaca dobijete godisnje? Malo. Konkurencija raste, a oni misle da su citaoci glupa stoka koja ne vidi nista oko sebe i koja se nece jednog dana osvestiti.
Tacno, to pokazuju i svojim vodjenjem ovoga foruma! Ja licno sam imao lepse misljenje o Sk-u pre pocetka rada foruma! Nemojte misliti da su uticale kritike clanova na mene vec vi!

Citat:
Serbicon kaže:
Ne razmisljaju o buducnosti casopisa. Ali otkad je vasa maticna kuca ("Politika") spala na niske grane ni vi niste bolji. I dalje kupujem SK, iako sam sebe pitam zasto. Verovatno se nadam cudu, koje ce se tesko dogoditi.
I ja jos uvek, nije mi u krvi da prekidam tradiciju od 01.97 ali sve je moguce!
Nicolas je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nokia 3250 - Problem sa cenom ForceWare Aparati i oprema 39 17.8.2007 2:02
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40
prodavnice kompjutera i opreme sa najboljom cenom beograd Vasilije b. Osnovne komponente 1 29.4.2006 18:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com