Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrici Test Drive

Pregled rezultata glasanja: Kao sto rekoh, da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju?
Da 161 89,94%
Ne 18 10,06%
Glasova: 179. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.6.2007, 15:17   #21
Byte80
Član
 
Član od: 5.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju SK?

Nebi bilo lose kad bi se na testu nasli i malo stariji procesori tipa AtlonXP i Celeroni ...
Byte80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 21:42   #22
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju SK?

bilo je raznih testova,a u rubrici sta da kupim mogu se dobiti svi odgovori.Pitanje koliko je to potrebno,performanse su se iskristalisale, osim za bas neupucene, ali bi bilo dobro i vitalno da za mesec -dva vidimo uporedni test novih dx 10 grafickih iz oba tabora
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 20:31   #23
daco kralj
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 245
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku daco kralj
Određen forumom Re: Da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju SK?

svi mi govorimo kako bi zeljeli mega test procesora i grafa ,a u stvari nismo ni razmisljali sta oni misle o tome ,ja sam glasao DA,ali i da svi clanovi foruma glasaju i budu za to oni ce staviti ono sto oni hoce i mi tu nemozemo nista.
Kad bi se desilo da to urade bilo bi veoma zanimljivo ,jer bix htjeo procitati test i starijih procesora a ne samo ovih INTEL CORE 2 DUO I AMD ATHLON X2,a sta je sa ATHOLONIMA, ATHLONIMA FX ,pa moja jadna ULI 795 cipset ploca podrzava samo semprone ,i athlone koji su makar malo bolji od semprona ,a i TEST BARTONA I CELERONA NEBI BIO LOS (iako bix samo neko lud kupio a i ne proizvode se vise,jedino sto celerone trpaju u nove konfiguracije) jedino sto bi bilo zanimljivo,i makar bi ljudima pokazalo sta su CELERONI i kakve su njihove performanse.To bi i meni dobro doslo jer moram ubrzo mijenjati moj ubogi SEMPRON 2500
daco kralj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2007, 23:00   #24
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju SK?

Nigde niko ne spominje Opterone a vidim da ih dosta koriste u inostranstvu kao desktop procesore! Voleo bih da vidim uporedne testove ovih procesora sa X2, Core 2 Duo...
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 20:00   #25
InLimbo
Novi član
 
Član od: 7.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 15
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju SK?

Ja mislim da bi bilo prefenomenalno videti mega test procesora u julskom broju
InLimbo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 23:09   #26
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju SK?

Meni bi se svideo test novih P35 maticnih u novom broju,za avgust, uparenih sa ddr2 memorijom, to je prava stvar za novu kupovinu, jos sad sa padom PDV-a.....
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 21:03   #27
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju SK?

Šta će nam test Athlona XP i njemu sličnih procesora namenjenih socketu A (a bogami i 939), koji su se prestali proizvoditi..
Danas možemo nabaviti samo polovne varijante istih. Uzgred bilo bi teško skupiti sve njih u redakciju, naći matične sa čipsetovima koji bi se poredili sa današnjim.
Ukoliko se u nekom narednom broju pojavi uporedni test C2D, Pentium D, A64, A64 X2 i možda još nekih bilo bi..
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 21:22   #28
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju SK?

Da,to bi bilo jako dobro.Da vidimo i tu pravu situaciju u moru takvih procesora.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 13:26   #29
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Cool Re: Da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju SK?

Citat:
ZoranM kaže: Pregled poruke
Šta će nam test Athlona XP i njemu sličnih procesora namenjenih socketu A (a bogami i 939), koji su se prestali proizvoditi..
Zato što bi onda mogli da se uporede budući i sadašnji procesori
kakva je brzina u odnosu na one ranije.
Mora da postoji referenca
(Dakle, koliko su zaista brži za koje namene, tj da li se nekom BAŠ
isplati da menja mašinu za novu itd..)
nikolam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikolam na korisnoj poruci:
darko90 (19.8.2007)
Stara 13.8.2007, 19:16   #30
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju SK?

Obavezno red je i nemojte ko za grafiku covek da cita casopis pojma ne bi imao sta se desava na trzistu da nije neta jer kada ste predstavili 2900xt 3dmark odlicno za karticu od 400e tada i posle prey i jos nesto pomislio bi neko da i nije mnogo sporija od 8800gtx a recimo pogledajte neke strane testove stvar se menja kad se ukljuci preko 20 igrica znaci male tabele i sto vise testova.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2007, 1:19   #31
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju SK?

Citat:
nikolam kaže: Pregled poruke
Zato što bi onda mogli da se uporede budući i sadašnji procesori
kakva je brzina u odnosu na one ranije.
Mora da postoji referenca
(Dakle, koliko su zaista brži za koje namene, tj da li se nekom BAŠ
isplati da menja mašinu za novu itd..)
Apsolutno se slažem! Mada, to je očigledno teže izmjeriti zbog uticaja svih ostalih komponenti na rad kompa.

Recimo, zašto preći sa svog starog Athlona na nov X2...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2007, 3:13   #32
zWest
Član
 
Član od: 17.2.2006.
Lokacija: Banja Luka/Republika Srpska/BIH
Poruke: 161
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku zWest Slanje poruke preko MSN-a korisniku zWest
Određen forumom Re: Da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju SK?

Citat:
Byte80 kaže: Pregled poruke
Nebi bilo lose kad bi se na testu nasli i malo stariji procesori tipa AtlonXP i Celeroni ...
to bi bio bas ogroman posao
ne verujem da ce to uraditi

inace sam glasao ZA
zWest je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2007, 23:37   #33
Arsa74
Novi član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 10
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju SK?

Citat:
daco kralj kaže: Pregled poruke
svi mi govorimo kako bi zeljeli mega test procesora i grafa ,a u stvari nismo ni razmisljali sta oni misle o tome ,ja sam glasao DA,ali i da svi clanovi foruma glasaju i budu za to oni ce staviti ono sto oni hoce i mi tu nemozemo nista.
Kad bi se desilo da to urade bilo bi veoma zanimljivo ,jer bix htjeo procitati test i starijih procesora a ne samo ovih INTEL CORE 2 DUO I AMD ATHLON X2,a sta je sa ATHOLONIMA, ATHLONIMA FX ,pa moja jadna ULI 795 cipset ploca podrzava samo semprone ,i athlone koji su makar malo bolji od semprona ,a i TEST BARTONA I CELERONA NEBI BIO LOS (iako bix samo neko lud kupio a i ne proizvode se vise,jedino sto celerone trpaju u nove konfiguracije) jedino sto bi bilo zanimljivo,i makar bi ljudima pokazalo sta su CELERONI i kakve su njihove performanse.To bi i meni dobro doslo jer moram ubrzo mijenjati moj ubogi SEMPRON 2500
Ja bih kupio bartona jer mi bolje ne treba za sada, i ovako mi vrsi posao. (a i ne mislim da sam nesto mnogo lud)
Arsa74 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2007, 23:31   #34
XPERT
Član
 
Član od: 14.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 53
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju SK?

Citat:
nikolam kaže: Pregled poruke
Zato što bi onda mogli da se uporede budući i sadašnji procesori
kakva je brzina u odnosu na one ranije.
Mora da postoji referenca
(Dakle, koliko su zaista brži za koje namene, tj da li se nekom BAŠ
isplati da menja mašinu za novu itd..)
Pa downloaduj Sandru. Iako je uzasan benchmark, barem su se oko "istorije" potrudili...
XPERT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2007, 14:38   #35
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Da li biste zeleli da vidite mega test procesora u julskom broju SK?

Ljudi jednostavno svi mi koji trenutno imamo krseve stare 2.5 ,3 i vise godina nek je i manje mislim na semprone i celerone jednostavno moramo preci na nove dvojezgarne masine ako zelimo da se igramo.Ja sam toga svestan i kupucu nov komp za 2-3 meseca.A ko ne moze da da 120evra za Athlon 4000+X2 i neku solidnu plocu ne mora ni da ocekuje da se igra u buducnosti.Za 400e se sastavi strava masina.JA za moju bar 2,5 puta toliko.Jednostavno, nove igre nisu dobro optimizovane, a ko hoce samo da slusa muziku, ide na net i gleda filmove, ne treba ni da kupuje novi procesor, a razlika je poprilicna.
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
darko90 (19.8.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li biste zeleli mega test procesora u julskom broju? XPERT Osnovne komponente 7 17.6.2007 14:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com