Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2007, 5:31   #1
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Veliki SK ISP test...

Pozdrav svima,

jedna stvar me stalno iritira. Svi ISP navode maksimalnu brzinu za kupljene pakete, ali niko ne navodi minimalnu. Kad vec zakon ne propisuje obavezu navodjenja i minimalne brzine paketa, kako bi bilo da SK sprovede jedno empirijsko istrazivanje sa ciljem utvrdjivanja prosecnog stepena odstupanja stvarne brzine paketa od deklarisane?

Testiranje bi trebalo da obuhvati sve ADSL i kablovske provajdere, po unapred utvrdjenim kriterijumima. Recimo da se obezbede najmanje 3 uzorka (korisnika) po ISP (po mogucnosti u razlicitim gradovima), koji bi merili brzinu protoka ka inostranstvu u tacno definisanim vremenskim intervalima, i to najmanje 3 dana, najmanje 3 puta dnevno. Na kraju obradite sve podatke, napravite grafikon koji sadrzi prosecne rezultate svih ISP, i obradujete vase verne citaoce ... Na kraju krajeva, slicna testiranja nikada nisu sprovedena na nasim prostorima...

Kako vam se cini ideja?
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 6:13   #2
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Veliki SK ISP test...

Citat:
aLti kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima,

jedna stvar me stalno iritira. Svi ISP navode maksimalnu brzinu za kupljene pakete, ali niko ne navodi minimalnu. Kad vec zakon ne propisuje obavezu navodjenja i minimalne brzine paketa, kako bi bilo da SK sprovede jedno empirijsko istrazivanje sa ciljem utvrdjivanja prosecnog stepena odstupanja stvarne brzine paketa od deklarisane?

Testiranje bi trebalo da obuhvati sve ADSL i kablovske provajdere, po unapred utvrdjenim kriterijumima. Recimo da se obezbede najmanje 3 uzorka (korisnika) po ISP (po mogucnosti u razlicitim gradovima), koji bi merili brzinu protoka ka inostranstvu u tacno definisanim vremenskim intervalima, i to najmanje 3 dana, najmanje 3 puta dnevno. Na kraju obradite sve podatke, napravite grafikon koji sadrzi prosecne rezultate svih ISP, i obradujete vase verne citaoce ... Na kraju krajeva, slicna testiranja nikada nisu sprovedena na nasim prostorima...

Kako vam se cini ideja?
zanimljiva ideja. jedino sto se pitam kako ce reagovati oni koji zavrse na dnu konacne liste. odmah ce da se obruse na SK... pogotovo ako uzorak bude 3 korisnika! u stvari, o ozbiljnom istrazivanju i ne mozemo da pricamo sa samo 3 uzorka po ISP... Stavise, mislim da je za nesto ozbiljnije i uzorak od 300 korisnika slab. A i kada bi ih bilo 3000 (a ne verujem da ni 30 korisnika po ISP moze biti isplativo za SK)- onima sa dna ce i to biti malo, ili jos verovatnije- "namesteno" i "potplaceno"... voleo bih da se ideja ostvari... ali cisto sumnjam...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 13:01   #3
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Veliki SK ISP test...

Pa neka pozovu nas sa foruma da budemo zamorci... Nama nije tesko i uradicemo to za dzabe
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 13:33   #4
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Veliki SK ISP test...

Da ne govorimo o tome da bi trebalo tu uključiti i dial-up konekcije... Kome je najstabilnija veza (da ne puca), ko je najbolji za analognu liniju, kome nije mrtva veza... Dobra ideja, ali, bojim se od toga ništa.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 15:03   #5
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Veliki SK ISP test...

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Pa neka pozovu nas sa foruma da budemo zamorci... Nama nije tesko i uradicemo to za dzabe
Izgleda da još nisi shvatio da je to nama, tj. nas, tj. mi = jako malo ljudi koji će se ozbiljno angažovati,
verujem da bi mogao da ti ih nabrojim za manje od deset minuta, sve nadimke zajedno sa lokacijama i delom foruma gde je ko najangažovaniji ...
kada bi to mogli da izmerimo i procentualno da predstavimo ne verujem da bi prešlo 3% - 5% članova.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 16:06   #6
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Veliki SK ISP test...

E pa onda nista...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 20:53   #7
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Veliki SK ISP test...

Evo ja cu za vas da testiram TEOL (Telekom RS) ako zelite.
Testiram brzine krajnje nepristrasno,jer vjerujte mi,niko ne mrzi lopove iz telekoma vise od mene.
Imam ADSL 384/64 ali tu brzinu nemam NI U SNU (normalno je da brzine variraju i to znam,ali ne mogu da idu u rangu DIAL UP a da budu deklarisane kao ADSL)

Svi ISP-ovi su lopovi,ali svjetski se bar takmice da prodaju svoj paket usluga po jeftinijoj cijeni,a ova nasa %@$@# se takmici ko ce da proda vece s**nje po skupljoj cijeni.
Jedini ISP-ovi koje cijenim su internet provajderi iz Svedske,koja ima najbolji internet u Evropi,ako ne i na cijelom svijetu.
Bio sam tamo i odusevio se brzinama (i cijenama,kad sam preracunao u evre).
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 20:55   #8
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Veliki SK ISP test...

Japan ima najbolji net na svetu... Tamo link od 30mb placaju ko mi ovde za link od 512 otprilike...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 23:30   #9
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Veliki SK ISP test...

Takvo istrazivanje bi moralo da bude ( ako je sa 3k ljudi, sto je smesno ) u istom trenutku. Znaci 15 ISPova, koji otvaraju 3k naloga i u istom danu primaju 3k ljudi na svoje servere, ljudi moraju otvarati iste sajtove, iste fajlove skidati u isto vreme.
Logistika takve operacije se meri sa vojnom vezbom koju izvode Kinezi.

Srecno!
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2007, 4:37   #10
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Veliki SK ISP test...

Citat:
Wile E. Coyote kaže: Pregled poruke
Da ne govorimo o tome da bi trebalo tu uključiti i dial-up konekcije... Kome je najstabilnija veza (da ne puca), ko je najbolji za analognu liniju, kome nije mrtva veza...
Ovo najčešće zavisi od same telefonske centrale. Meni je za 90% prekida rada ADSL-a bio kriv Telekom, samo se 3-4 puta zabagovao server provajdera pa nisam mogao da se ulogujem. Naravno, poziv tehn. podršci i to je rešavano za minut.
Mislim da jedno takvo istraživanje nema smisla, jer uslovi za testiranje nikada ne mogu da budu identični. Pored toga, brzina nije jedini (a kamoli presudan) faktor da bi se neko odlučio za određenog provajdera. Test bi trebalo da obuhvati i ostale usluge.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2007, 13:36   #11
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Veliki SK ISP test...

Citat:
Kaiser Soze kaže: Pregled poruke
Takvo istrazivanje bi moralo da bude ( ako je sa 3k ljudi, sto je smesno ) u istom trenutku. Znaci 15 ISPova, koji otvaraju 3k naloga i u istom danu primaju 3k ljudi na svoje servere, ljudi moraju otvarati iste sajtove, iste fajlove skidati u isto vreme.
Logistika takve operacije se meri sa vojnom vezbom koju izvode Kinezi.

Srecno!
Ne.Zasto tako kad moze ovako :

- dogovori se ulazak na isti sajt,skidanje jednog istog fajla i mjere se brzine na opterecenom serveru (ne mora istovremeno,ali i moze).Kasnije taj isti fajl skinemo sami kad server ne bude opterecen i uporedimo brzinu.

- dogovori se ulazak na torrent sajt i skidanje jednog POTPUNO ZDRAVOG torrenta cime bi se provjerila REALNA brzina skidanja

- skidanje sa FTP servera po izboru,koji bi morao da bude javni i na koji bi se moglo slobodno pristupiti.

pod pojmom skidanje mislim na download,da ne bi doslo do zabune
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ajnštajnova zagonetka? uros@3D Male igre 116 27.8.2009 20:01
Direct x test - restart ? miksajlo Kvarovi 2 27.1.2007 18:59
Maxtor 120GB - veliki problem mitrovskiigi Nosači podataka 2 17.6.2006 14:25
Test mašina 1 & Test mašina 2 Anak1n Tekstovi u SK 29 14.5.2006 10:48
online internet test, i neki otvoreni portovi bebeys Internet tehnologije 0 28.4.2006 14:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com