Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tekstovi u SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Tekstovi u SK u rubrici Test Drive

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.9.2007, 1:53   #21
operator
Novi član
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: Sta Se Desilo............

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Pa ako poneseš SK na selo od 1500 metara nadmorske visine da čitaš u cveću livada nemaš baš mogućnost priključenja na internet, a kredit na telefonu je kratak....
Slažem se kolegom. Svet Komjutera pratim još od 10/84 kada sam krenuo da prvi kurs za kompjutere i to na Commodore 64+disketna jedinica 5.25" sto je i za to vreme bilo retkost. Sada nakon skoro 23 godine druženja uz Vaš i Naš časopis izneo bih jos neke opservacije. Primetan je pad kvaliteta tekstova i opisa hardvera u zadnjih 6-7 godina. Verovatno ljudi pogođeni dešavanjima oko nas utiče i na njih, pa je to primetno. To nije razlog da redakcija se sedne zajedno sa svojim kolegijumom i malo protrese stvari. Nadam se da ćete doći na staze stare slave , koji vam u odnosu na ostale časopise na prostoru Srbije i pripadaju. Ugledajte se na hrvatski BUG, koji trenutno drži primat na prostoru Balkana. Ljudi su OK, bar sa kojima sam ja razgovarao kada sam išao u posjetu svojoj kući.
Želim Vam sve najljepše u 23 godine rada koji ističu sutra u 17 sati kada ste počeli da pripremate 1. broj za štampanje.
NASTAVITE BOLJE, JER VI TO MOŽETE, A MI VJERUJEMO U VAS !!!!
operator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 10:37   #22
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Iskreno, i meni smetaju polovicni testovi...a ovaj test za 2600-totke je stvarno tralala...niste nishta ni uporedjivali sa konkurencijom (barem da ste stavili u konkurenciju neki 8600 i sl)...ono, moram priznati da sam razocaran.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 15:27   #23
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Slep Vs Gluv.....Round 1

Ja sam mislio na sirovi oc u odnosu na default, a ti na efikasnost oc-a...A sto se tice procesora cini (!) mi se da sam video negde da su neklokovani.

Nego...definitivno treba prosiriti Test Drive rubriku, strpati sto vise podataka u nju i tako zadovoljiti mene i siroke narodne mase


Ma dobro shvatili su organizujte u iducem broju glasanje kao kad odgovaramo za nagrade i postavite tri cene naravno vise od ovih i ako je nekom citaocu stvarno stalo do sk i on ce zaokruziti koliko bi od prilike dao za sk a vi vidite sta moze za te pare
Lupam
200 din
240 din
280 din
Naravno prvo napravite koncept sa vasim gazdama,jedan od predloga pa kako hocete.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 16:56   #24
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

kakav je ovo predlog?????

Ja eto kupujem SK 8 godina redovno(znaci svaki broj) i kada bi cena skocila na 200( da ne kazem 240 din) mogili bi da se oproste od mene kao kupca, ma kakav god kvalitet i sadrzaj da naprave.
Ja sam vec rekao da je u poslednje vreme jaaako opao kvalitet casopisa i da se nadam da ce se to srediti u narednom periodu + sto su reklame na svakoj drugoj strani.

Najvise me nervira ovaj deo sa konzolaskim igrama i nikako mi nije jasno zasto ih ubacuju. Neka taj prostor iskoriste za neke edukativne testove.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 17:31   #25
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Pa jeste ali vidi koliko kostaju drugi casopisi u tome je problem sto za 139 din dobijes ovo mada sigurno su izdavacke kuce prozdrljive pa da im je i da kosta i da ima reklama neka izlaze reklame posebno od casopisa i komponente,konfiguracije i neke druge da to bude ubaceno kao u recimo vecernje novosti ili blic kad izbace tv program to da bude u sredini a ovo da moze da se izbaci,tako da izbace iz casopisa.Sve sve ali kad sam video sokove i jos stvari kojima tu nije mestoocaj.
Pa za konzole se slazem.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 18:04   #26
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Reklame bi po mom misljenju trebali trpati skroz nazad...stvarno smaraju, ali je receno vec n puta da su reklame neophodne...nazalost...
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 18:22   #27
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Citat:
Inuyasha kaže: Pregled poruke
Iskreno, i meni smetaju polovicni testovi...a ovaj test za 2600-totke je stvarno tralala...niste nishta ni uporedjivali sa konkurencijom (barem da ste stavili u konkurenciju neki 8600 i sl)...ono, moram priznati da sam razocaran.
Zasto polovican? Opisane su i uporedjene najnovije Ati kartice iz te serije... Ko prati redovno testove bice mu jasno sta je autor hteo da kaze. A sigurno ce u sledecim brojevima biti uporednih opisa i sa Nvidia karicama...
Citat:
starx kaže: Pregled poruke


Ma dobro shvatili su organizujte u iducem broju glasanje kao kad odgovaramo za nagrade i postavite tri cene naravno vise od ovih i ako je nekom citaocu stvarno stalo do sk i on ce zaokruziti koliko bi od prilike dao za sk a vi vidite sta moze za te pare
Lupam
200 din
240 din
280 din
Naravno prvo napravite koncept sa vasim gazdama,jedan od predloga pa kako hocete.
Kako mali perica zamislja zivot odraslih.... Nerealan predlog, cak se ni mi za to ne pitamo nego izdavacka kuca Politika.
Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
Ja sam vec rekao da je u poslednje vreme jaaako opao kvalitet casopisa i da se nadam da ce se to srediti u narednom periodu + sto su reklame na svakoj drugoj strani.
Najvise me nervira ovaj deo sa konzolaskim igrama i nikako mi nije jasno zasto ih ubacuju. Neka taj prostor iskoriste za neke edukativne testove.
Vec smo pricali o ovome X puta, reklame su nuzno zlo. Igara za konzole ima sve vise a za PC sve manje i to je jedini razlog zasto se opisuju, nema favorizovanja.

Citat:
Inuyasha kaže: Pregled poruke
Reklame bi po mom misljenju trebali trpati skroz nazad...stvarno smaraju, ali je receno vec n puta da su reklame neophodne...nazalost...
Nazalost... Kad bi "strpali" sve reklame "nazad" u sledecem broju bi izgubili oglasavace pa bi morali da podignemo cenu x3 pa bi izgubili i citaoce a onda vise ne bi bilo ni SK. Sto se tice reklama za sokove, to je posledica toga sto smo najtirazniji mesecnik u zemlji i velike firme automatski zele da se reklamiraju u najtiraznijem casopisu. Zakon trzista.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 18:32   #28
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Koj bre mali perica ja neznam jel se plasite da vi iz sk imate sastanak sa politikom tj. vasim nadredjenim pa ko ce bolje da zna od vas kako i sta treba sa takvom vrstom casopisa.
Stvarno ne razumem samo znajte imate konkurenciju dobru to je internet,sto se mnogih tice oni vec imaju gde da se informisu nego da cekaju neki opis, nego cisto radi kolekcionarstva imati kako je bilo sta je bilo naravno veliki plus kad je dobro opisano.Zbog toga bih svi voleli da sk bude bolji.........
Al stvarno se cudim da nemate nikakve nadleznosti ma dobro ovo je srbija
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 19:05   #29
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Ljudi ja vas samo molim da se uzdrzite genijalnih predloga tipa ajde povecajte cenu duplo itd.
Jer ono sto cemo dobiti je samo dupla cena!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 19:10   #30
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Zasto polovican? Opisane su i uporedjene najnovije Ati kartice iz te serije... Ko prati redovno testove bice mu jasno sta je autor hteo da kaze. A sigurno ce u sledecim brojevima biti uporednih opisa i sa Nvidia karicama...
Nije...nego jednostavno...neznam, pre su opisi i uporedjivanja, kao i testovi bili potpuniji i bogatiji informacijama. Za mene je sk uvek imao najbolje opise...nebi da opadne na neki prosecan nivo.
Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Nazalost... Kad bi "strpali" sve reklame "nazad" u sledecem broju bi izgubili oglasavace pa bi morali da podignemo cenu x3 pa bi izgubili i citaoce a onda vise ne bi bilo ni SK. Sto se tice reklama za sokove, to je posledica toga sto smo najtirazniji mesecnik u zemlji i velike firme automatski zele da se reklamiraju u najtiraznijem casopisu. Zakon trzista.
Jasno.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 19:48   #31
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Vec smo pricali o ovome X puta, reklame su nuzno zlo. Igara za konzole ima sve vise a za PC sve manje i to je jedini razlog zasto se opisuju, nema favorizovanja.
Ok sad je susa pc igara, to je tacno, ali zasto niste te opise igara za konzole (koje skoro niko ne cita) jesdnostavno izbacili ili bar smanjili i dobijen prazan prostor iskoristili za prosirenje rubrike test drive, kako bi dobili detaljan opis hardvera koji testirate?
Drugo, mislim da se na rubriku internet jednostavno trosi previse prostora, a malo toga zanimljivog/edukativnog ima da se procita.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 20:15   #32
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Zato što, iznenadićeš se, to neko ipak čita. Nemoj suditi samo po sebi.
Isto je i za Internet.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 20:26   #33
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Zato što, iznenadićeš se, to neko ipak čita. Nemoj suditi samo po sebi.
Isto je i za Internet.
Naravno da neko cita ali je broj onih koji to rade mali, i ne bi se bunili da se smanji ta rubrika, sto se ne moze reci za one koji citaju test drive.
Ne zakljucujem samo po sebi jer tako misli ogrovna vecina, da ne kazem (skoro) svi. Kad nije susa pc igara skoro da i nema igara za konzole pa se niko ne buni.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 20:41   #34
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Ljudi ja vas samo molim da se uzdrzite genijalnih predloga tipa ajde povecajte cenu duplo itd.
Jer ono sto cemo dobiti je samo dupla cena!
Dobro ok ako za duplo vece pare dobijemo isto pa brate nisu jedini iako su sk

A ovo nebi bilo lose zatvoriti svi smo rekli sta smo hteli ostalo je na <<politici>>> sta tu da se radi.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 12:21   #35
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Evo malo i mene

Primetio sam par komentara.

1. nema detaljnog opisa kartica, cipa, sa brojem pixel/shader jedinica.
- Glupo je i nepotrebno svaki put ponavljati specifikacije. U jednom broju se predstave novi modeli, cipovi, detaljno objasne mogucnosti i ostalo. U svakom narednom broju vec opisanih tipova, pricamo samo o konkretnoj kartici, sta je izdvaja od druge i dajemo komentar. Kada bi svaki put pisali o RVxx cipu, na kom taktu radi HD 2600 Pro, pola strane - strane bi se prakticno bacalo.

2. overklok
- Kao sto je nekolicina pomenula, overklok mogucnosti se razlikuju od primerka do primerka. Da ne bi dolazili u situaciju "sto kazete/lazete/otkud to da se XY kartica o/c na Z/W MHz, ja i moj drugar smo kod komsije uspeli samo R/Q MHz" bolje je ne pominjati.

3. komentari tipa "niste ni testirali, prepisali"
- ovo je kao i uvek, glupo komentaristi.

Pozdrav!
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sasa na korisnoj poruci:
oluja (13.9.2007), Win32 (12.9.2007)
Stara 12.9.2007, 12:50   #36
Win32
Član
 
Član od: 15.3.2007.
Poruke: 129
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Šta se desilo...

U redu je sve to ali i primetno je ima sve manje uporednih benchmark rezultata sa direktnim konkurentima
Win32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 12:55   #37
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Sa brojem 1 se slazem u potpunosti. Koga mrzi da pogleda u prosli broj ne mora ni da gleda

Sa brojem 2 se slazem delimicno. I ja sam za to da se postavljaju default klokovi s tim sto ukoliko se pojavi neki nenormalno dobar overkloker njega treba napomenuti. Ako mogu da se odvoje 5 strana specijalnog dodatka za WoW:BC i GW, valjda moze i jedna za ovo. Ako neko razmislja da kaze "ne", imajte na umu da sam patentirao program koji moze da izbode ljude preko interneta.
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 16:40   #38
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

A zasto ste pre klokovali i niste razmisljali o tim >>posledicama<<
Ovo je smesno br2 zar ne,ko nezna o cemu se radi njegov probelm u ostalom treba i da preskoci rubriku ako nezna nista o tome.
Sto se tice br3 pa tako tekst deluje, moglo je da se podaci o cipu i test spoje u jedan ali razumem tada nije bilo dovoljno kartica tj. nisu svi izbacili svoje modele to je u redu.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 5:08   #39
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Citat:
1. nema detaljnog opisa kartica, cipa, sa brojem pixel/shader jedinica.
- Glupo je i nepotrebno svaki put ponavljati specifikacije. U jednom broju se predstave novi modeli, cipovi, detaljno objasne mogucnosti i ostalo. U svakom narednom broju vec opisanih tipova, pricamo samo o konkretnoj kartici, sta je izdvaja od druge i dajemo komentar. Kada bi svaki put pisali o RVxx cipu, na kom taktu radi HD 2600 Pro, pola strane - strane bi se prakticno bacalo.
Za ovo bi bilo dovoljna jedna prostoproširena rečenica za čitav spektar 2600ca u opisu

Citat:
2. overklok
- Kao sto je nekolicina pomenula, overklok mogucnosti se razlikuju od primerka do primerka. Da ne bi dolazili u situaciju "sto kazete/lazete/otkud to da se XY kartica o/c na Z/W MHz, ja i moj drugar smo kod komsije uspeli samo R/Q MHz" bolje je ne pominjati.
Kada god su pominjali primerak napisali su "Naš primerak je dostigao xy MHz". Znači sve je do "primerka"
Citat:
3. komentari tipa "niste ni testirali, prepisali"
- ovo je kao i uvek, glupo komentaristi.
Za ovo se slažem.

Dok je postojala emisija Bonus Level čini mi se na MBC televiziji (opisivali igrice) konstantno su krali tekstove iz SK. Sjećam se da je neko u SK napisao da je AI neke igrice kao u paramecijuma i ovaj je to na TV rekao. I svaku igricu, bukvalno kao da je čitao opis, iste fore, isti komentari...
Emisija je, na moju žalost ukinuta prije određenog vremena. Ovi iz CG bi trebalo potvrditi moje izlaganje

Imam jedan predlog i jedno pitanje!

Kada će SK da otvori svoju televiziju?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 10:01   #40
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Are you kidding me ?
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zaglavljivanje ili restartovanje računara Rocker Kvarovi 2247 31.8.2021 15:03
Forum SK & Zoran Modli lete iznad nas! Simke Forum o forumu 30 25.2.2020 13:09
Oslepecu: ili sta mi se desilo sa porukom player1 Forum o forumu 3 30.12.2006 16:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com