Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.1.2009, 0:24   #81
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Post Re: Svet kompjutera 02/2009

Citat:
M.A.G.E kaže: Pregled poruke
Aha posalju 100 brojeva ljudima koji su predplaceni i cuvaju ostatak tiraza 5 dana
Ne, mislio sam da PRVO pošalju brojeve pretplaćenima.
Kako god da se osmisli, da stigne ljudima poštom u isto vreme kad i na kioske.
Smisli ti kako bi se to uradilo, niko ti ne brani.
nikolam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2009, 1:34   #82
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
Da l' ste se možda zapitali kroz šta sve ti ljudi u redakciji prolaze u periodu od nekog tamo 20 do 28 u mesecu?
Valjda za to dobijate nekakvu (novčanu, u naturi,...) naknadu? Na osnovu citirane rečenice čovek bi pomislio da radite kao volonteri.

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
rđavom „K“ i dlake smetaju... zakerate i kukate ko babe neke. Kupujte IT magazine koji su dva-tri puta skuplji od SK, pa neće da vam ispada „naslovna stana“.
Kad čitaoci nekog magazina dobronamerno i argumentovano iznesu neku kritiku, zadnje što za uzvrat očekuju su ovakvi redovi.
Mogli bi oni i da se preispitaju da li da i dalje daju svakog meseca svoje pare nekom ko njihovo mišljenje mnogo ne ferma.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Dekip (30.1.2009), M.A.G.E (30.1.2009), zuleee (30.1.2009)
Stara 30.1.2009, 2:50   #83
M.A.G.E
Član
 
Član od: 25.9.2008.
Lokacija: Undercity
Poruke: 165
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 11 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Citat:
nikolam kaže: Pregled poruke
Ne, mislio sam da PRVO pošalju brojeve pretplaćenima.
Kako god da se osmisli, da stigne ljudima poštom u isto vreme kad i na kioske.
Smisli ti kako bi se to uradilo, niko ti ne brani.
Stvarno volim ovakve izlive "inteligencije" uvek me lepo nasmeju...
M.A.G.E je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2009, 13:07   #84
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Citat:
nikolam kaže: Pregled poruke
MEĐUTIM, Naslovna strana u januarskom broju je kod mene za tačno 0.5cm (5mm) KRAĆA nego ostatak broja.

Da se radi o očiglednoj grešci, primećuje se time što je Naslovna Januarskog broja "savijena" baš na mestu gde treba, što se tiče pripreme naslovne strane i korica (ali i ne s obzirom na širinu broja).
Takođe, širina ostatka broja se slaže sa pripremom ostatka broja kao i uvek. (Zadnja strana korica je dobro uravnata sa širinom broja.

Zaključak je da je dupla korica prekratka i da je to greška u pripremi.
Ako ste mislili da je u redu da Korica bude tokom cele godine kraća od ostatka broja onda to nije dobro. (Vi kad to savijete, nas baš briga koliko je dugačak savijeni deo dok god ne smeta okretanju naredne strane)
Ako je to bila samo greška u januarskom i da će u februarskom biti ispravljeno, onda vam se oprašta
Zaključak je da ti pojma nemaš o tehničkoj pripremi broja. Ako bi naslovna na preklop bila iste širine kao ostatak broja, onda bi prilikom obrezivanja broja, ona bila isečena po liniji po kojoj se presavija, pa to više ne bi bila naslovna na preklop. Svaka stranica se, inače, pravi po 2 mm veća nego što je gotov proizvod, jer se oprilike toliko obrezuje. Naglasak je na "otprilike", jer nije moguće tačno obrezati svaki primerak.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2009, 13:23   #85
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Ako bi naslovna na preklop bila iste širine kao ostatak broja, onda bi prilikom obrezivanja broja, ona bila isečena po liniji po kojoj se presavija, pa to više ne bi bila naslovna na preklop.
Onda neka tako bude .

Šalu na stranu, ne razumem se ič u tantričke veštine () krojenja magazina, ali oni hrvatski mudraci iz srodnog vam časopisa "VIDI" su nekako uspevali da im "landarina"
(ta nesretna strana viška što leprša ) bude skoro iste veličine kao i bilo koja druga strana broja (tačnije rečeno, NEPRIMETNO kraća).
Izgleda, dakle, da recept za to postoji, samo ga naše štamparije nisu još provalile.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2009, 13:33   #86
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Valjda za to dobijate nekakvu (novčanu, u naturi,...) naknadu? Na osnovu citirane rečenice čovek bi pomislio da radite kao volonteri.

Kad čitaoci nekog magazina dobronamerno i argumentovano iznesu neku kritiku, zadnje što za uzvrat očekuju su ovakvi redovi.
Mogli bi oni i da se preispitaju da li da i dalje daju svakog meseca svoje pare nekom ko njihovo mišljenje mnogo ne ferma.
Urke je pomalo emotivno reagovao. Međutim, kad pročitaš ono na šta je reagovao, lako ćeš videti da nisu u pitanju argumentovane kritike, iako su najverovatnije dobronamerne.

Inače, Urke u SK-u radi kao spoljni saradnik, što se vidi iz impresuma. Kad to imaš u vidu, moraćeš ubuduće da razjasniš šta podrazumevaš pod "vi" kad se ovako obraćaš. A da li radi kao volonter (konkretno on), najbolje je da pitaš njega.

Cenim tvoje mišljenje kao starijeg i obrazovanog čoveka, ali nema potrebe da nastojiš da izbalansiraš mišljenja, kad su se ostali članovi foruma već oglasili povodom tih kritika o kojima pričaš. Chivan i ja, kao predstavnici redakcije, oglasili smo se samo onoliko koliko je bilo potrebno da se stvari razjasne.

Ako su nekom potrebna i dodatna objašnjenja kako stvari u redakciji, štampariji i uopšte u izdavačkoj kući funkcionišu, neka nas pita putem lične poruke, može i da dođe u redakciju, ali nemamo nameru da ovde razglabamo nadugačko i naširoko o svim lepotama i teškoćama novinarskog poziva.

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Šalu na stranu, ne razumem se ič u tantričke veštine () krojenja magazina, ali oni hrvatski mudraci iz srodnog vam časopisa "VIDI" su nekako uspevali da im "landarina" (ta nesretna strana viška što leprša ) bude skoro iste veličine kao i bilo koja druga strana broja (tačnije rečeno, NEPRIMETNO kraća). Izgleda, dakle, da recept za to postoji, samo ga naše štamparije nisu još provalile.
Da ti odgovorim i na to.

Tačno je recept postoji, a sastoji se u tome da se prednja strana korice savija ručno. Što se mene tiče, ne bih bio ni protiv tog rešenja, ali nažalost, u našoj firmi tako nešto ne dolazi u obzir.

Sasvim je verovatno da u svetu postoji i mašina koja može da napravi uredniji preklop, ali naša štamparija ima mašinu koja može samo ovako.

I inače, primenite Okamovu oštricu i zdravu logiku. Niko od nas nije blesav da insistira na lošijem rešenju ako štamparija može da napravi i nešto bolje. Ne mislite valjda da namerno mučimo i nerviramo naše čitaoce jer nam je to ćef?

Poslednja ispravka: VojaM (30.1.2009 u 13:50)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2009, 13:40   #87
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Onda neka tako bude .
Još dok sam kucao, znao sam da će vam se to dopasti.
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Šalu na stranu, ne razumem se ič u tantričke veštine () krojenja magazina, ali oni hrvatski mudraci iz srodnog vam časopisa "VIDI" su nekako uspevali da im "landarina"
Za našu štampariju mogu i biti tantričke veštine. Na žalost, kao i kod nas, ne radi se o mudracima iz časopisa, nego o mudracima iz štamparije. Na žalost, niko od nas ne pokreće nož za sečenje časopisa u štampariji.
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Izgleda, dakle, da recept za to postoji, samo ga naše štamparije nisu još provalile.
Moguće. Ali isto tako znam da Wired (www.wired.com), sa tiražom od oko 700.000 primeraka širom sveta i cenom od oko 1000 dinara kod nas ima istu naslovnu stranu na preklop kao i mi. Verovatno i u truloj Americi nisu ovladali tom veštinom...

... ili se možda radi o drugačijoj mašini u štampariji?
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2009, 13:45   #88
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Inače, Urke u SK-u radi kao spoljni saradnik, što se vidi iz impresuma. Kad to imaš u vidu, moraćeš ubuduće da razjasniš šta podrazumevaš pod "vi" kad se oavko obraćaš. A da li radi kao volonter (konkretno on), najbolje je da pitaš njega.
Impresum ne čitam, a gorepomenuti je nastupio (i to ne prvi put, što je bio i glavni razlog da mu odgovorim) sa pozicije nekog ko je član redakcije "Sveta kompjutera" ili bar odlično zna šta se u njoj dešava. Kako ga niko nije "čvrknuo po prstima", opravdano sam zaključio da čovek zna šta priča.

Premda ne mislim da sam rekao nešto strašno i neprimereno, izvinjavam se svima koji su se našli pogođeni iako na njih nije ciljano.

Uzgred, ne zanima me mnogo za koje pare radite (ima ih koji rade i džabe, a i za veće plate morate sami da se izborite), ali me zanima kako će SK da izgleda i šta ću u njemu moći da pročitam.

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Nažalost, još nije izmišljena tako precizna mašina koja može da obreže primerak časopisa tako da preklop bude u ravni ostalih tabaka, a da se sam preklop ne ošteti. Bar tako kažu čike iz štamparije, a ja sam sklon da im verujem.
Štamparija koja štampa časopis iz susedne (tehnološki ne mnogo napredne) države je to uradila bolje nego ona gde se "printa" SK, za šta vam ja stojim kao svedok
koji ima kod kuće dokaz .
Uzgred budi rečeno, taj časopis sam prestao da kupujem, a jedan od (manje bitnih) razloga za to bila je i "lepršuša".

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
... ne radi se o mudracima iz časopisa, nego o mudracima iz štamparije. Na žalost, niko od nas ne pokreće nož za sečenje časopisa u štampariji.
Potpuno sam svestan toga. Ispravljam se i (sasvim precizno) kažem "mudraci iz štamparije gde se V štampa".

Poslednja ispravka: zoran845 (30.1.2009 u 14:04)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2009, 13:53   #89
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
... ili se možda radi o drugačijoj mašini u štampariji?
Mozda se savija rucno ako nije veliki tiraz...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2009, 14:00   #90
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Štamparija koja štampa časopis iz susedne (tehnološki ne mnogo napredne) države je to uradila bolje nego ona gde se "printa" SK, za šta vam ja stojim kao svedok koji ima kod kuće dokaz .
Da, naknadno sam saznao da takve mašine postoje, pa sam u međuvremenu izmenio svoju poruku, ali si ti već odgovorio i citirao.

Baš nezgodno kad smo svi k'o zapete puške pred kompjuterom
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2009, 14:10   #91
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Baš nezgodno kad smo svi k'o zapete puške pred kompjuterom


Ja obećavam da neću više na temu "iskačuće strane" (po sistemu "čupavac iz kutije"/jack-in-the-box):

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	jboxhomer1.jpg
Viđeno:	10 puta
Veličina:	31,4 KB
ID:	26911
Bar ne do idućeg broja .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2009, 14:40   #92
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Definitivno,neki od moderatora imaju brzi jezik od pameti.Ni ja necu da ulazim u to ko za koga radi,i ko je tu volonterski(evo ja se javljam da radim samo za slavu),BUT,MI (citaoci) smo ti koji svakog prvog visimo po trafikama da bi kupili svoje parce stiva,da bi ga listali nardnog meseca,i za to posteno PLATILI!!!Ako postoji nacin da uticemo na to kako ce da izgleda nas omiljeni casopis,onda je skroz ok da to i koristimo.A koliko smo VAM odani,to vi najbolje vidite kroz tiraz,ja to neznam.Mozda taj casopis i kosta 1000din.ali kosta tamo negde,ovde ga nema bar ne na lako dostupnim mestima(trafikama),ali ima Sveta Kompjutera,a ako ste to pomenuli kako je cena mala,onda povecajte cenu,ionako se ni dosada nismo bunili na vasa poskupljenja,doduse,veoma,veoma retka.
PEACE.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2009, 14:56   #93
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Ne razumem se u novinsko izdavaštvo, ali kapiram da svaki časopis ima standarde dizajna koje mora da ispoštuje, uključujući tu i ubacivanje sponzora/reklama i sličnih sadržaja koji ne interesuju publiku previše. Još nisam čuo da se neki komercijalni časopis kroji prema željama čitalaca, to je krajnje neozbiljno i neprofesionalno kad bolje razmislim. Ako su na nekoliko stranica komentari i zamerke vezani gotovo isključivo za to kako je rešena jedna obična duplerica, onda je SK vraški dobar časopis.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
Chivan (30.1.2009), Doomche (30.1.2009), Marshall George (31.1.2009), oluja (30.1.2009), urke (1.2.2009), Wolverine (30.1.2009), yoshida (31.1.2009)
Stara 30.1.2009, 23:42   #94
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Hmmm..mozda ne bi bilo lose obici sutra - prekosutra trafike u potrazi za novim brojem.
Ja sam jedan primerak danas prelistao (firma je pretplacena na casopis, pa sam pokupio jedan broj da pregledam).
Tako da izgleda da su ipak odradili posao u stampariji "pre roka" (copyright by Mrkonjic)
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2009, 10:33   #95
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Citat:
choi kaže: Pregled poruke
Hmmm..mozda ne bi bilo lose obici sutra - prekosutra trafike u potrazi za novim brojem.
Ja sam jedan primerak danas prelistao (firma je pretplacena na casopis, pa sam pokupio jedan broj da pregledam).
Tako da izgleda da su ipak odradili posao u stampariji "pre roka" (copyright by Mrkonjic)
Potvrdjujem, izgleda da je stamparija ovog meseca odradila posao "pre roka" pa je moguce da se na nekim mestima pojavi u prodaji jos danas.

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Packy (31.1.2009)
Stara 31.1.2009, 10:57   #96
yoshida
Član
 
Član od: 26.12.2007.
Lokacija: preko puta tri kaputa
Poruke: 458
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 247 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Ako su na nekoliko stranica komentari i zamerke vezani gotovo isključivo za to kako je rešena jedna obična duplerica, onda je SK vraški dobar časopis.

upravo tako.

valjda je bitnija suština od nekoliko štamparskih i lektorskih grešaka - nikad greškama u izradi nisam pridavao neku preveliku pažnju.

a časopis MORA da uvaži i kritike i sugestije svojih čitalaca, ali samo ako su na mestu, samim tim časopis postaje bolji a i čitaoci veseliji

edukacija i evolucija idu pod ruku - mi se edukujemo a SK napreduje
yoshida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2009, 13:50   #97
alesandro
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Beograd/Zrenjanin
Poruke: 1.150
Zahvalnice: 438
Zahvaljeno 587 puta na 232 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Samo da obavestim ljude iz Zrenjanina i okoline da je SK stigao i da slobodno izađu na minus 1 i da ga kupe.
alesandro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2009, 13:56   #98
JosJedanKorisnik
Član
 
Član od: 14.3.2007.
Poruke: 109
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

i ja sam dosao do svog primerka. Solidan broj, samo mi se cini da je na malo manje strana nego, recimo, decembarski i januarski broj
JosJedanKorisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2009, 15:57   #99
zuleee
Član
 
Član od: 5.3.2007.
Lokacija: smederevska palanka
Poruke: 218
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 46 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

besan sam kao ris!!!prevrnuo sam ceo grad,a Sk je stigao samo na kioske fu..ture,a oni rade popis i nece da prodaju!
pitam se da li postoji jos jedna zemlja u svetu gde se radi popis u radno vreme!?!?!??!
to samo kod nas moze!
zuleee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2009, 16:11   #100
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Svet kompjutera 02/2009

Na osnovu postrova ljudi koji komentarišu duplu naslovnu stranu moglo bi se zaključiti da su čitaocu SKa princeze kojima smeta zrno graška ispod 9og dušeka. Majke mi, toliko insistiranje na tako nebitnoj stvari je previše. I nikako ne mogu da ga shvatim kao dobronamernu kritiku. Ako je neko nalego na to, ko pijan na plot, to je samo zato što je baksuz od čoveka i što mu je milo da gnjavi ljude i redakciju takvim glupostima. A ljudi iz redakcije su mi još čudniji zbog toga što se osvrću na ovu "kritiku". Znam ja da većina novina i časopisa mora uzimati u obzir reč kupaca, ali to ima smisla samo kada se radi o zaista vrednim stvarima. Kada je ovako nešto u pitanju, najbolje je pustiti divljake da se malo ispucaju i to je to. DOsadi i njima kada ih niko ne zarezuje.
Elem, dupla naslovna strana ne da ne menja ništa u kvalitetu časopisa, i čak ga, što se mene tiče, ulepšava. Jednostavno, te duple strane su mi nekako kul, i to je to. Jedini primer duplih strana koje su bzvz jesu one u VElikom Atlasu sveta, ali to samo zato što su nezgodno prelomljene mape, pa treba da se maltretiraš da bi video nešto. U SKu, je predvojena reklama - otvoriš, pročitaš i završiš. Ako te uopšte interesuje reklama.

Mislim da bi iskrenija kritika bila ona koja se tiče reklamiranja u časopisima. Ali i ona bi bila zlonamerna. Reklame su prihod od kojih mnoge novine žive, a siguran sam da nema nekih koje žive isključivo od tiraža. Zapravo postoji jedan recept, koji se tiče izdavaštva novina i časopisa. Trećina prihoda dolazi od tiraža, trećina od reklama, a trećina od drugih izdanja. Naravno, SK je časopis jeden veće novinske kuće, pa nema svoja dodatna izdanja, zato su jedini prihodi SKa - reklama i tiraž, a što se mene tiče, ne bih imao ništa protiv, da sk izlazi u formi 200 strana reklama 100 strana tekstova. Još bi se lepše uklopio na polici
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dkdnt na korisnoj poruci:
Marshall George (2.2.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 12/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 147 23.12.2008 14:33
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 6/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 260 20.6.2008 22:38
PayPal i Svet kompjutera, pomozite vuki_ns O SK-u uopšte 41 18.8.2007 13:09
Svet kompjutera 1/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 153 24.1.2007 12:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com