Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Pregled rezultata glasanja: Da li se SK previse komercijalizovao?
Ne. 9 31,03%
Da. 17 58,62%
Citam samo poeziju za decu. 1 3,45%
Marketing rulez. 1 3,45%
Drugi casopisi su mnogo "komercijalniji"... 1 3,45%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 29. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.4.2006, 22:35   #21
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Glupo je raspravljati o ovome kad vecinu prihoda SK zaradjuje na reklamama, a ne od prodaje. I uostalom, kakve "stare slave"? Ja SK citam od '99 i onda i kroz sve ove godine je bio PUN reklama i uvek se nasao neko "pametan" da se buni zbog toga. Meni nikad nisu smetale.

BTW: I da razjasnimo pojam komercijalizacije: Otidji na sajt tvog omiljenog "nekomercijalnog" benda i dok gledas kape, majice, case, salove i pernice sa njihovim imenom, razmisli, zasto oni svoje CDove prodaju, a ne dele po ulici?

Sto se tice reklama za MSI. Pa ne biraju oni (SK) sta ce pisati, nego dobiju spisak od narucioca, i oni ga samo prekucaju.

Naravno, glasao sam za komercializovan, jer on to jeste. Hteli to ili ne. Najbolji primer je ogroman EA znak u delu SKa koji se bavi igrama...
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 23:43   #22
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Izbegavam glupe diskusije ali obzirom da se ovde najvise prica o Test Drive-u ciji sam ko-urednik, moram da se ukljucim. Da napomenem da ovo nije u cilju bilo kakvog pravdanja ili objasnjavanja jer sam odavno skapirao da vecina kriticara ne iznosi i ne razmatra cinjenice vec iznosi svoje licno misljenje i svoje vidjenje, a razlog je najcesce taj sto se njegovo vidjenje idealnog casopisa znacajno razlikuje od vidjenja urednika i redakcije. U tom slucaju naravno nema pomoci pa ja to necu ni pokusavati.
Ovo sto pisem je da bi ljudi razumeli, ili dobili podatak koji bi trebalo da razumeju, kako/zasto/koliko/... se testira u TD.

Dakle, hw koji se testira stize od uvoznika. Mi njima trazimo ono sto je nama zanimljivo. SK saradjuje samo sa onima koji zele da saradjuju sa SK. U principu to su svi najveci i najjaci uvoznici izuzev jednog ili dva sa kojima smo vise puta pokusali da ostvarimo saradnju ali nije bilo odgovora. Dakle, taj neko je krivac sto se njegovi proizvodji ne pojavljuju u SK-u, ne mi.

Od onih koji su voljni na saradnju MSI, Asus i Gigabyte su svakako najjaci, ali na to SK tesko da moze da ima uticaja. Ove kompanije imaju nekoliko jakih uvoznika i zelju da saradjuju sa casopisima. Nisu samo u SK sveprisutni njihovi proizvodi vec i u ostalim slicnim casopisima.

Konkretno MSI ? Previse ? Ja se "izvinjavam" ali razlog za samo taj sto kompanija MSI pravi ogroman broj najrazlicitijeg hardvera, verovatno su po tom pitanju broj 1 u svetu. Prave i mreznu opremu i opticke uredjaje, maticne ploce, graficke kartice, ali i notebookove i mp3 plejere.
Slicno je sa Asusom i Gigabyte-om.

To je otprilike odgovor za sve.
Sto se tice pitanja korisnika koji je topic zapoceo, ovo je otprilike odgovor na pitanja 2 i 3, na pitanje 1 ne mogu odgovoriti posto jer to nije ni pitanje vec misljenje, pri tome prilicno nejasno.

Mene zanima, vezano za trece pitanje: A koji je se to hardver u Srbiji masovnije prodaje a da ga nema u SK. Tacnije, da preformulisem, koja se to ploce i graficke kartice prodaju osim Asusa i MSI, cak je Gigabyte slabo zastupljen u odnosu na ovaj dvojac ? Jedva par firmi prodaje nesto drugo, a cesto su u pitanju neredovni tj. stihijski uvozi malih kolicina.
Mi svakako ne mozemo nikome da kazemo sta ce da uvozi i koliko, svi uvoznici i prodavci posluju pre svega na ekonomskim zakonitostima pa ako im je najisplativije da prodaju MSI i Asus oni ce to da rade. Meni je licno krivo sto kod nas nema vise proizvoda Epoxa, Abita, BFG-a ili XFX-a, kvalitetnijih memorijskih modula i svih onih dzidza bidza koje se mogu kupiti u inostranstvu ali krivac za to nije ni SK ni ja uvoznici. Nase trziste je jednostavno previse slabo da bi se isplatilo uvoziti ista osim "low-budget" robe koja se lako prodaje. Sve ostalo je osudjeno na gubitak, nazalost i tako ce biti dok god ekonomija ove drzave i njen narod ne ojaca.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 0:07   #23
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Citat:
acid_scorp kaže:
jos nisam upoznao osobu kojoj taj nahvaljeni MSI npr. nije napravio neki problem (znate li vi?)
Izvini,ali ja se ovde ne bih slozio sa tvojom konstatacijom!Imao sam prilike da radim sa raznim brendovima i sa MSI sam imao uvek najmanje problema!Najvise problema bilo je sa optickim uredjajima ove firme!Dobar drugar ima firmu koja se bavi prodajom hardvera i bas smo skoro razgovarali o tome koja roba najcesce dolazi na servis i reklamaciju u zadnje 3-4 godine(u igri su naravno bili najzastupljeniji brendovi na nasem trzistu)!Zakljucak je bio da je prodat najveci broj MSI proizvoda,a da su se ljudi najmanje zalili na pomenuti brend tj. imao je neznatan broj kvarova u odnosu na ostale!Da li je to sreca ili ne prosudi sam... I drugo sto se same teme tice- U 90% slucajeva korisnici na forumu ili moji prijatelji koji recimo pitaju za neki hardver ili softver od mene dobiju link iz arhive SK-a ,jer jednostavno test nekog hardvera ili softvera na drugom mestu nisam uvek uspeo da pronadjem(radi se o arhivi novijeg datuma),sto ce znaciti da ovi ljudi ipak korektno rade svoj posao,jer uvek ima opisa robe koja se trazi-pa sada ne mozes ocekivati da postoji test bas za svaku maticnu plocu npr. ili svaku graficku,ali onoga sto bi zadovoljilo najveci broj korisnika uvek ima! Moje potrebe sto se casopisa tice su recimo zadovoljene,ali naravno uvek moze bolje i svakako da kritike uvek trebaju postojati i moraju biti dobronamerne-kao sto je i tvoja(rekao bih)!

Poslednja ispravka: Staronsky (17.4.2006 u 4:18)
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 0:24   #24
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

@acid_scorp

Druze,ti si u pravu-SK tesko da je ono sto je nekada bio....
Vec nekoliko godina samo nazaduje ili stagnira....
Neko ce reci da ja nemam argumenta-ali neka neki stariji citaoci poput mene(SK citam od '92 godine)uporede neki SK iz '93 godine sa nekim iz 2004-otkrice da je u sve daleko bolje(narocito stil pisanja-daleko opusteniji i duhovitiji,a ipak strucno),kao i da nema Kuzmine nebulzone kolumne ko u Zoni Sumraka(covek u principu prica ono sto znam ja,ti i svako drugi u Srbiji,samo u malo nametljivoj i bezobraznoj formi-citaj otkrivanje tople vode)i da se u IO portu odgovaralo profesionalno i objektivno bez otvorenog deranziranja AMD korisnika...
A i naslovne strane su bile 10x bolje-sada je bolja jedna jedina stvar-kvalitet papira i nista vise...
Oglasi su vam,postovana Redakcijo,ama bas najmanji problem....
Zapitajte se malo na koju je stranu krenuo SK....
Nemam vise nista da kazem...
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 1:49   #25
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Uz dužno poštovanje svim učesnicima u ovoj raspravi, smatram da previše pažnje obraćate na vizuelni aspekt časopisa i uski krug tema, tekstova i tekstopisaca u njemu. Tako ne sagledavate objektivno brojnost i kvalitet relevantnih informacija koje možete da saznate u SK-u - a njih zaista ima puno. Novinari ovog časopisa ne piju kafu i ne čekaju želje, molbe i čestitke, već RADE ne bi li vam sastavili sjajan tekst koji ne, nije kopiran sa Interneta pošto profesionalnost nalaže citiranje izvora i proveravanje činjenica koji su lokalne prirode i ne mogu se pronaći pukim pretraživanjem. Zar zaista mislite da bi Svet kompjutera uspeo da održi svoj renome toliko dugo i na takvom nivou da ne zadržava neke kriterijume tokom svih ovih godina?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 1:52   #26
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Nekad valda popiju po kafu.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 2:25   #27
SSgrunf
Član
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 186
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Citat:
Covenant kaže:
Vec nekoliko godina samo nazaduje ili stagnira....
Neko ce reci da ja nemam argumenta-ali neka neki stariji citaoci poput mene(SK citam od '92 godine)uporede neki SK iz '93 godine sa nekim iz 2004-otkrice da je u sve daleko bolje...
Potpuno se slazem sa tobom! Mislim da je "Svet kompjutera" jos uvek konkurentan na trzistu samo po ceni. Sledeci debilnu logiku ovog naroda da je i "Kurir" dobar dok god je najjeftiniji redakcija jos uvek uspeva da odrzi tiraz. Sve te price o CD ili DVD koji bi dolazio uz casopis su sigurno prazne jer bi povecale cenu taman toliko da se priblizi nekim malo "ozbiljnijim" casopisima pored kojih SK, nazalost, nema sta da trazi. Moje misljenje je da casopis ovog tipa MORA da kosta vise od 120 dinara ukoliko zeli da zadrzi kvalitet!
SSgrunf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 3:37   #28
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Hm.... pazi, sve cesce kupim SK i prelistam ga i jednostavno... ako je nesto pametno, o tome sam vec citao u proslomesecnom Digitalu, ako nije, a vecinom i nije... onda se setim svog odusevljenja kad sam prozdirao starije brojeve po nekoliko puta....

Sta sam hteo da kazem -
Recenzije igara su izgubile ono nesto sto je bio SK...
Recenzije hardvera obicno kasne do mesec dva za ostalim casopisima...
U kuzmin pos'o necu da ulazim.... samo cu citirati njegov odgovor u IO portu i reci "Zar da uvedemo kolumnu i unistimo zanimljivi sk najdosadnijom novinskom formom???"
Protiv reklama nemam nista, samo bih porucio hardverskim prodavcima ako prate forum: 10x je zanimljiviji oglas sa spiskom komponenti i cenama, da znam gde sta ima i posto, nego jedna extra slika koja ne govori ipak 1000 reci.... ili bar ja ne znam da ih skontam....
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 12:59   #29
acid_scorp
Novi član
 
Član od: 15.4.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Lightbulb Re: Novinarstvo <=> SK

Citat:
Sasa kaže:
Izbegavam glupe diskusije ali obzirom da se ovde najvise prica

Mene zanima, vezano za trece pitanje: A koji je se to hardver u Srbiji masovnije prodaje a da ga nema u SK. Tacnije, da preformulisem, koja se to ploce i graficke kartice prodaju osim Asusa i MSI, cak je Gigabyte slabo zastupljen u odnosu na ovaj dvojac ? Jedva par firmi prodaje nesto drugo, a cesto su u pitanju neredovni tj. stihijski uvozi malih kolicina.
Mi svakako ne mozemo nikome da kazemo sta ce da uvozi i koliko, svi uvoznici i prodavci posluju pre svega na ekonomskim zakonitostima pa ako im je najisplativije da prodaju MSI i Asus oni ce to da rade. Meni je licno krivo sto kod nas nema vise proizvoda Epoxa, Abita, BFG-a ili XFX-a, kvalitetnijih memorijskih modula i svih onih dzidza bidza koje se mogu kupiti u inostranstvu ali krivac za to nije ni SK ni ja uvoznici. Nase trziste je jednostavno previse slabo da bi se isplatilo uvoziti ista osim "low-budget" robe koja se lako prodaje. Sve ostalo je osudjeno na gubitak, nazalost i tako ce biti dok god ekonomija ove drzave i njen narod ne ojaca.
Samim tim sto kao eminentni magazin koji se bavi racunarima favorizujete,
predhodno pomenute proizvodjace ,vecina mladih ljudi ne zna ni sta je npr.epox,abit,sapire i drugi daleko bolji prizvodjaci. Ako bi pocili sa praksom da nabavljate proizvode firmi koje nemaju jos uvek zastupnike u Srbiji samim tim bi
doprineli da se te iste veleprodaje pocnu nabavljati i druge komponente( da bi krajnji korisnik imao vise izbora pri odabiru komponenti) cime bi sigurno povecali zanimljivost tema npr.td

Pod dva ,nekako ne mislim da je msi najraznovrsniji proizvodjac na svetu jer npr. u Taiwanu postoji dosta velikih a nama manje poznatih firmi koje proizvode sve od Kompjuterske "igle" do "lokomotive".

3.Ja u poboljsanju opisa prvenstveno mislim na hardvare koji je cak po kvalitetu i gori od prethodno pomenutog da bi citaoci imali pravi uvid u stvari
pri kupovini,nije u pitanju samo banchmark nego stabilnost sistema i brzina rada na duze vreme,(Sada se vise ne secam ni autora teksta ni br.sk-a u kom autor navodi da je MSI ploca mnogo bolja kupovina od ABITA zato sto je brza negde izmedju 0,1 i 0,4%).
acid_scorp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 15:17   #30
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Citat:
acid_scorp kaže:
Samim tim sto kao eminentni magazin koji se bavi racunarima favorizujete,
predhodno pomenute proizvodjace ,vecina mladih ljudi ne zna ni sta je npr.epox,abit,sapire i drugi daleko bolji prizvodjaci.
Hej,pa zar ti nije objasnio da ne mogu oni da nateraju da neko saradjuje sa njima?Mozda su Epox,Saphire jedni od tih.Sto se tice Abita,milion puta sam video recenzije njihovih ploca u casopisu,pogledaj bolje.
Znaci,kao sto rekoh,oni ne favorizuju nikoga,samo recenziraju hardver koji im je dostupan i koji ce da interesuje najveci deo citalaca.A sto se tice tvog predloga da nabavljaju i uredjaje kompanija koje nemaju zastupnike u SCG,to iz milion razloga moze biti zeznuto da se izvede...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 17:01   #31
acid_scorp
Novi član
 
Član od: 15.4.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Novinarstvo <=> SK

Citat:
Dimo kaže:
Hej,pa zar ti nije objasnio da ne mogu oni da nateraju da neko saradjuje sa njima?Mozda su Epox,Saphire jedni od tih.Sto se tice Abita,milion puta sam video recenzije njihovih ploca u casopisu,pogledaj bolje.
Znaci,kao sto rekoh,oni ne favorizuju nikoga,samo recenziraju hardver koji im je dostupan i koji ce da interesuje najveci deo citalaca.A sto se tice tvog predloga da nabavljaju i uredjaje kompanija koje nemaju zastupnike u SCG,to iz milion razloga moze biti zeznuto da se izvede...
Nisam nikada rekao da o abitu ne pisu,vec da su ti tekstovi redji,kao i o epox-u,pc-chips,ECS...

A to da ne moze da se izvede nije mi jasno,postoji puno mogucnosti za to,
kao sto neko rece mogu da kupuju hardvare pa da ga kasnije posle nekog supertesta stavljaju na neku vrstu auction@SK.co.yu,postoje i mnogi drugi nacini kao finansiranje jednog novinara na terenu....
Sto se tice interesovanja najveceg broja citalaca ja stvarno sumnjam posto sa ovom plateznom moci u Srbiji ljudi koji se bune za cenu casopisa tesko da ce kupiti graficku od 300$,,,
acid_scorp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 20:33   #32
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Citat:
acid_scorp kaže:
Nisam nikada rekao da o abitu ne pisu,vec da su ti tekstovi redji,kao i o epox-u,pc-chips,ECS...

A to da ne moze da se izvede nije mi jasno,postoji puno mogucnosti za to,
kao sto neko rece mogu da kupuju hardvare pa da ga kasnije posle nekog supertesta stavljaju na neku vrstu auction@SK.co.yu
1.Zbog cega ti brendovi koji su nabrojani nisu zastupljeni kao MSI,Gigabyte,Asus... ti je Sasa objasnio.

2.To je zanimljiva ideja,ali pazi sad.Sta ako oni kupe odredjeni hardver,evo primera radi 9200 SE.Testiraju ga,napisu recenziju u kojoj kazu da je zesci shit(sto uostalom i jeste ) i ko ce ga onda kupiti na toj hipotetickoj aukciji?Zasto bi neko dao i 5 evra za neko njesra?Evo ne mora da bude samo 9200 SE u pitanju,recimo X1900 XTX je zver od karte i oni su platili 600 evra da je testiraju i zakljucili su da je sjajna,ali da je samo malo bolja od X1900 XT koji je jeftiniji 200 evra.Normalno da ljudi nece da kupuju X1900 XTX,nego ovu malo slabiju,a mnogo jeftiniju.I sta momci i devojke iz redakcije da rade sa onom boljom karticom?Da je okace na zid kao skupi ukras?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 20:41   #33
laserjat
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku laserjat
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Ma ljudi samo da prepolove rubriku o igrama i sve ce biti super.A koji se proizvod (hardver) opisuje tj. od koje firme to uposte nije bitno, vazno je da se on detaljno i profesionalno predstavi.A sto se tice broja reklama pa svako normalan zna da se tu zaradjuju velike pare i koje su to novine u kojima nema reklama.
laserjat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 22:05   #34
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Citat:
acid_scorp kaže:
A to da ne moze da se izvede nije mi jasno,postoji puno mogucnosti za to,
kao sto neko rece mogu da kupuju hardvare pa da ga kasnije posle nekog supertesta stavljaju na neku vrstu auction@SK.co.yu,postoje i mnogi drugi nacini kao finansiranje jednog novinara na terenu....

I onda je mrmor zamotao cokoladu

Citaj: Nerealnost ti je srednje ime, ovo sto ti pises je verovatno samo tebi logicno i razumno. Izvini
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 23:43   #35
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Hmm, sta fali ideji da se poneki hardware kupuje?

Nabavis ga po nizoj ceni nego se prodaje u Srbiji. Napravis uporedne testove i posle ga prodas, a ako situacija stvarni nije finansijski jadna, das ga u nagradnu igru.

Neznam, nisam bio nesto previse pazljiv, ali dali je ikada bilo uporednih testova jedno deset memori modula, ili 5-6 zrcalno refleksnih aparata, ili nekih naprednih hardverskih resenja prestrezanja virusa na nivou gatewaya.
Uporedni test ploca glede na overclokabilnost?
Dali ima ikad velikih uporadnih testova stampaca, RAID kontrolera skpljih od 30€, opisa RAID polja ...

Uvek su kuleri
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 23:54   #36
acid_scorp
Novi član
 
Član od: 15.4.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Citat:
Sasa kaže:
I onda je mrmor zamotao cokoladu

Citaj: Nerealnost ti je srednje ime, ovo sto ti pises je verovatno samo tebi logicno i razumno. Izvini
Da da sve je to lepo , ,50(?) ljudi koji rade na stvaranju jednog komp.magazina to je stvarno preterivanje,uz obrazlozenje da imaju samo hardvare koji im neko donese,...,dok ljudi rade iole pristojne magazine sa par ljudi..,rade AKTIVNO.Niko ne juri po gradu zemlji , inostranstvu,po sveze vesti,stvarno cudno , znam odgovor je NET,ali to nikada nece biti dovoljno,.Susreti sa potparolima,direktorima,vlasnicima iz proizvodne delatnosti.A ne intervjui sa kojekakvim trgovcima hardverom(u koji se pojedini razumeju samo onoliko za koliko im oteza dzep). uz privatizaciju
acid_scorp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 0:19   #37
acid_scorp
Novi član
 
Član od: 15.4.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Ja sam samo hto da napravim malu temicu sa komentarima za poboljsanje sk-a a to sto tamo neki moderator napise prethodni tekst, uopste me ne pogadja .Nisam mislio bukvalno tako,ali bitno je imati bar neku ideju bolje nego NIKAKVU!
acid_scorp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 12:42   #38
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Citat:
acid_scorp kaže:
Ja sam samo hto da napravim malu temicu sa komentarima za poboljsanje sk-a a to sto tamo neki moderator napise prethodni tekst, uopste me ne pogadja .Nisam mislio bukvalno tako,ali bitno je imati bar neku ideju bolje nego NIKAKVU!
Tvoja ideja je zanimljiva,ali maltene nemoguca i neisplativa.Rekao sam pre zasto po mom misljenju.A za te intervjue sa direktorima kompanija i programerima potpuno te podrzavam.Siguran sam 100% da ce to biti zanimljivo najsirem krugu citalaca.Kad se setim kakve vrhunske intervjue pravi PC CHIP...
Ali i SK izgleda ide ka tom pravcu,skoro su napravili intervju sa onim domacim programerima
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 15:25   #39
GAME MASTER
Član
 
Član od: 14.3.2006.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 132
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Imam primedbu jedino na slike koje idu uz opise.To su prerenderovane slike skinute sa sajtova izdavaca sa kojih se nemoze zakljuciti ni kakav je interfejs,ni grafika ustvari samo su lepe za oko a nesluze nicemu.Najbolji primer je life for speed.uporedite grafiku u igri i na slikama koje su objavljene.
GAME MASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 19:42   #40
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Novinarstvo <=> SK

Citat:
acid_scorp kaže:
Da da sve je to lepo , ,50(?) ljudi koji rade na stvaranju jednog komp.magazina to je stvarno preterivanje,uz obrazlozenje da imaju samo hardvare koji im neko donese,...,dok ljudi rade iole pristojne magazine sa par ljudi..,rade AKTIVNO.Niko ne juri po gradu zemlji , inostranstvu,po sveze vesti,stvarno cudno , znam odgovor je NET,ali to nikada nece biti dovoljno,.Susreti sa potparolima,direktorima,vlasnicima iz proizvodne delatnosti.A ne intervjui sa kojekakvim trgovcima hardverom(u koji se pojedini razumeju samo onoliko za koliko im oteza dzep). uz privatizaciju
Odakle ti 50tak ljudi ? Tvoja zelja ili si tako "istrpiovao" ?

Za TD su u SK zaduzena samo dva covek od kojih je jedan u radnom odnosu (Ivan) a drugi je honorarac (ja). Prvi ima sire obaveze od kojih je "naj-time-consuming" ona da posecuje konferencije i slicne dogadjaje, a ja sam kao sto rekoh u "autorskom" odnosu sa redakcijom, nikakva fixna plata, doprinosi, fiksno radno vreme i slicno.

Pozdrav!
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com