Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrici Test Drive

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.5.2006, 14:40   #41
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Оcigledno nisi u pravu,ali to neces da priznas.To sto ti imas pare za dobar TFT i graficku preko 200 evra,to boli ***** uvoznike.Ti se ugrozena vrsta u ovoj zemlji i bas samo zbog tebe,nece da uvoze to karticu.Karticu ce uvesti tek kada bude postojala mogucnost da prodaje masovno.Ta mogucnost neverovatno brzo opada sa povecanjem cene.Tocka.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2006, 2:04   #42
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

al' si mi rekao svaka ti cast.
btw. pogledaj koliko ljudi po drugim forumima imaju karte od 200+e, pa onda reci da sam ugrozen.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2006, 19:42   #43
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Citat:
Mr. Garisson kaže:
al' si mi rekao svaka ti cast.
btw. pogledaj koliko ljudi po drugim forumima imaju karte od 200+e, pa onda reci da sam ugrozen.
Да број је велики, али процентуално у односу на онe који имају далеко слабије картице и то је мизерно.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 0:05   #44
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

opet ti filozofiras. svaku traznju treba zadovoljiti, a traznja za kartama od 200e nije nimalo malo, ali necu vise o tome da pricam...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 11:17   #45
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Citat:
Mr. Garisson kaže:
opet ti filozofiras. svaku traznju treba zadovoljiti, a traznja za kartama od 200e nije nimalo malo, ali necu vise o tome da pricam...
A ti radis kod nekog veceg distributera ili imas firmu za prodaju pa znas ?
Ili lupas napamet ?
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 11:22   #46
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

@Mr.7600GT za sve

O tome ne odlucujes ti,nego uvoznici.A oni odlucuju na osnovu procene da li ce to uopste doneti neku kintu njima.Da li stvarno mislis da je isplativije uvesti 50 kartica od 200 evra( i da stoje naredna 3 meseca na lageru) sada ili za 3 meseca 2000 za 150 evra,koji ce da se prodaju samo tako.Mozda cena 7600gs nece da bude bas 150e ali samo pokusaj bar malo da napregnes mozgic.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 11:45   #47
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

@Sasa:
dovljno je videti sta ljudi imaju od grafickih kartica po forumima pa stvoriti sliku da karte od 200e nisu uopste retke, naravno da su redje od onih od 100e, ali nije da ih ima nekoliko; ali necu vise o tome da pricam...
@Achtung:
znaci, razlika u ceni od 50e je jednaka razlici u kolicini od 1950e? sinko, ti lupetas ko zmaj.
btw. ja mislim da je njima najisplativije da prodaju i jedne i druge kartice. kartice tipa 7600GT nisu one od 500e i relativno lako bi nasle put do kupca
i jos nesto: nasi uvoznici su dokazali vise puta da nemaju veze sa mozgom time sto poneke karte nisu bile mesecima na trzistu. meni se cini da oni uopste ne ispituju trziste, vec onako odokaticno uvezu kartice sa lepom kutijom koja ce biti lepa u izlogu i sl.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 15:39   #48
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

**********?? Ja napisao posle 3 meseca i on opet.A daj,pa ti znas samo da citas tekstove u SK-u i na netu i onda se puvash ovde.Kada ces da ukapiras da kartice od 200evra kod nas ne nalaze lako kupca???!!!Istrazivanje trzista je za velike kompanije a ne za nase gedze.Masovno se uvozi samo ono sto donosi SIGURNU zaradu.Kartica od 200e NIJE sigurna zarada. => Uvoznici cekaju da malo padne cena. ************************************************** *****.

To sto uvoze kartice sa lepom kutijom ti ne govori nesto??Ne govori ti na sta se 90% nasih kupaca ovde lozi?

************************.

Poslednja ispravka: VojaM (8.5.2006 u 17:30) Razlog: nismo došli se vređamo
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 17:04   #49
Aleksandar Tolic
Član
 
Član od: 29.4.2006.
Lokacija: Senta-grad gde cvetaju kesteni
Poruke: 70
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar Tolic
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Citat:
Kevin kaže:
Evo vec vise od mesec dana slusam i citam o Ge Force 7900 i 7600 grafickim karticama.Koliko sam uvideo nemam gde da ih kupim!
Cinjenica je da su ih sve nase novine istestirale, ali niko nije postavio pitanje kada cemo i gde moci da ih kupimo!
Da rezimiram - dzaba su mi svi testovi ovog sveta ako to sto meni treba nema u prodaji.
Inace u nasem okruzenju se vec uveliko prodaju ti modeli. Mislim da je ovo jako veliki minus za nase dobavljace a i za novinare koji pisu a ne postavljaju prava pitanja. Mislim da korisna adresa tipa www.yu.asus.com ili www.gigabyte.co.yu i nisu korisne adrese. Oni koji su bili na tim sajtovima ce shvatiti i zasto. Prvi ocigledno ne rade iz Beograda i nema nijednog telefona na koji se moze informisati, a da ne pocinje sa 99...dok su drugi poslednje vesti imali prosle godine itd.
Ako neko moze da mi pomogne i odgovori kada ce se pomenute graficke kartice pojaviti i u ovoj smesnoj Srbiji, a medjuvremenu predlazem
i redakciji SK da testira samo ono sto vec moze da se kupi i ovde kod nas, a ne u JAPANU
Lepo,ljudi nas edukuju o karticama a nama se to ne sviđa...mislim da rade dobar posao,jel čini mi se da pola Srbije(prvi ja) ne bi ni znalo da postolji gf7900 i ostale..
Aleksandar Tolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 20:07   #50
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Citat:
Aleksandar Tolic kaže:
Lepo,ljudi nas edukuju o karticama a nama se to ne sviđa...mislim da rade dobar posao,jel čini mi se da pola Srbije(prvi ja) ne bi ni znalo da postolji gf7900 i ostale..
Ne bih se bas slozio.Tacno je da nas SK dosta uredno obavestava i recenzira najnoviji hardver,ali i bez casopisa bismo se imali gde obavestiti.Sta mislis,za sta sluze sajtovi poput Benchmarka ili PiratesUniteda?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 21:46   #51
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Citat:
Kevin kaže:
Evo vec vise od mesec dana slusam i citam o Ge Force 7900 i 7600 grafickim karticama.Koliko sam uvideo nemam gde da ih kupim!
Cinjenica je da su ih sve nase novine istestirale, ali niko nije postavio pitanje kada cemo i gde moci da ih kupimo!
Da rezimiram - dzaba su mi svi testovi ovog sveta ako to sto meni treba nema u prodaji.
Inace u nasem okruzenju se vec uveliko prodaju ti modeli. Mislim da je ovo jako veliki minus za nase dobavljace a i za novinare koji pisu a ne postavljaju prava pitanja. Mislim da korisna adresa tipa www.yu.asus.com ili www.gigabyte.co.yu i nisu korisne adrese. Oni koji su bili na tim sajtovima ce shvatiti i zasto. Prvi ocigledno ne rade iz Beograda i nema nijednog telefona na koji se moze informisati, a da ne pocinje sa 99...dok su drugi poslednje vesti imali prosle godine itd.
Ako neko moze da mi pomogne i odgovori kada ce se pomenute graficke kartice pojaviti i u ovoj smesnoj Srbiji, a medjuvremenu predlazem
i redakciji SK da testira samo ono sto vec moze da se kupi i ovde kod nas, a ne u JAPANU
Ma dobrooo.SK testira kako sam primetio vecinom reklamne kartice,ono sto dobije i za sta mu plate on i testira.A kad ce neku EVGA,BFG iliXFX brend da testira,to vecinom zavisi od dilera koji ce je dati na uvid.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 22:03   #52
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

ti brendovi ne postoje na nasem trzistu, a cini mi se ni u Evropi, tako da mrka kapa sto se toga tice...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2006, 20:06   #53
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Citat:
Mr. Garisson kaže:
ti brendovi ne postoje na nasem trzistu, a cini mi se ni u Evropi, tako da mrka kapa sto se toga tice...
stvarno nemam pojma u cemu je fora sa xfx,evga itd (bfg jedino izdvajam iz grupe jer je kvalitet za sebe) ja sam u zadnjih 5 godina uvek kupovao asus(nvidia) i his(ati) i nikad nisam pogresio.pogledajte malo guru3d forum i slicne gde masa ljudi ima probleme sa doticnim proizvodjacima(xfx,evga itd) kao mambo dzambo superclocked i ostale fore a ljudima crkavaju kartice ko od sale.nista ali nista ne fali jednom asus-u gigabyte-u msi-u saphire-u his-u i ostalim proizvodjacima koji su kod nas zastupljeni stvarno ne vidim u cemu je fora sa velicanjem proizvodjaca kojih ima samo u usa inace da ispravim sasu sto se razlike od 40% u ceni tice pre nedelju dana sam kupio asus en7900gt i platio je okruglo 300e koliko sam video po netu moze da se nadje za min.260-270$ i to na ne bas hvaljenim sajtovima za online kupovinu inace kartica se prilicno dobro klokuje bez vmoda sa 450/1320 ide na 570/1650 sa sve stock hladjenjem koje na ovom asusu i nije neko (referentni nvidijin dizajn)ne kazem ja da je u srbiji situacija sjajna sto se tice hardware-a al je bar mnogo bolja nego pre par godina kad su innovision i eagle-ovace vladale
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2006, 21:18   #54
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

sto se tice XFX i eVGA, ako je par ljudi crkla neka kartica, ne mozes generalizovati da su to losi proizvodjaci. kad bi otisao na bilo koji forum na netu nasao bi da je nekom crkao Asus, nekom Sapphire, nekom Gigabyte, ali to ne znaci da su oni losi proizvodjaci. dve pomenute firme su po meni dobre, jer na online prodavnicama tipa newegg ih mozes naci bud zasto, a klokovane verzije su samo malo skuplje. neki od tih proizvodjaca je imao cak i life time garanciju svojevremeno...sta ces vise za sitne novce?
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2006, 1:25   #55
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

eVGA i sada ima lifetime garanciju a mislim i XFX i to je dovoljni pokazatelj da su u pitanju veoma kvalitetni brendovi.U ostalom referentne kartice pravi ko zna ko pa je ASUS 7900GT isti kao i eVGA 7900GT ali je eVGA (ber u USA) jeftiniji.Zbog toga (sudeci po Anandtech forumu) eVGA je najpopularniji nVidia brend u Americi.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2006, 12:50   #56
Aleksandar Tolic
Član
 
Član od: 29.4.2006.
Lokacija: Senta-grad gde cvetaju kesteni
Poruke: 70
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar Tolic
Određen forumom Re: GеForce 7900GT i druge

Mislim da nepotrebno podižemo tenziju oko Gpu-a,meni su dobri ovi domaći Gigabyte,his,asus,saphire itd...barem su proverene...
Aleksandar Tolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2006, 22:26   #57
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: GеForce 7900GT i druge

Citat:
Aleksandar Tolic kaže:
Mislim da nepotrebno podižemo tenziju oko Gpu-a,meni su dobri ovi domaći Gigabyte,his,asus,saphire itd...barem su proverene...
Pa i Amerima su njihovi domaci XFX, eVGA i BFG provereni, jeftiniji od drugih, i uglavnom fabricki overklokovani.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2006, 18:03   #58
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: GеForce 7900GT i druge

Citat:
Garson kaže:
Pa i Amerima su njihovi domaci XFX, eVGA i BFG provereni, jeftiniji od drugih, i uglavnom fabricki overklokovani.
Pa kad ne znaju sami da klokuju...hehehe
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2006, 18:30   #59
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: GеForce 7900GT i druge

da, Ameri su sisali vesla. samo Srbi klokuju
te fabricki klokovane kartice imaju sigurno probrane cipove na sebi...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2006, 19:23   #60
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: GеForce 7900GT i druge

Citat:
Rocker kaže:
Pa kad ne znaju sami da klokuju...hehehe
Nisam bash siguran da svaki 7900GT moze da radi kao npr. ovaj eVGA http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16814130018
Ovaj je overklokovan sa 450/1320 na cak 600/1600.Sigurno su u pitanju probrani cipovi, mada to nije cudno jer su eVGA i XFX prvi partneri nVidia-e u Americi i uvek prvi izbacuju nove kartice, cak pre MSI-a i ASUS-a.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Shining Force 2 Lord of Doom Konzole 16 28.3.2010 19:43
Spell Force - The order of dawn REDisLAW Strateške igre 9 7.8.2007 21:16
SW Galaxies. Wher is The Force? phoenix[illusion] Mrežne igre 4 29.5.2007 12:36
Flash i druge sitne igrice iNsanE_Ksh Male igre 3 12.4.2006 20:04
7900gtx/gt PAIN Vesti 27 10.4.2006 13:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com