Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2009, 10:53   #1
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Cooler Master 590 case

Kod izbora kuciste pojavio mi se novi igrac CM centurion 590.E sad imam kljucno pitanje za vlasnike ovog kucista koje glasi : kolika je razdaljina merena u cm od napajanja, koje se nalazi na dnu kucista , i 4pinskog CPU konektora.TJ kolika duzina 4pinskog CPU kabla je dovoljna da bi on mogao normalno da se usteka na plocu.Predpostavka je da se konektor na maticnoj ploci nalazi na samom vrhu MB.
Jeste da imam CM napajanje i da ne bi trebalo da je neki problem ali kako kazu "tri puta meri a jednom seci"!!!
Uzgred interesu je me i kvalitet kulera koji uz njega dolaze, odnosno buka koju prave i koliko kosta dodatni kavez za HDD i da li ga ima u nabavci kod "poznatih" firmi?
P.S. Ne netre ba mi jos jedan kavez zbog HDD prostora, pa nisam ja Fresko da imam 9 diskova u kucistu, dodatni kavez mi treba da nakacim jos jedan kuler
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 11:08   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Cooler Master 590 case

Nemam ga ali sam sklapao par konfi u toj kutiji i četvoropinski i dvadesetčetvoropinski konektor bez problema se bodu na za to predviđena mesta , nemoj oko toga da brineš . Mada ako planiraš da kriješ kablove sa zadnje strane e tad može biti problema i tada će ekstenzije biti potrebne .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
VITKO (3.8.2009)
Stara 13.9.2009, 19:02   #3
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master 590 case

Evo, napokon sam postao vlasnik cm 590 kucista.Utisci, o pozitivnim necu, njih ima sasvim dovoljno ali cu zato izneti ono sto mi se nije dopalo.
E taj cuveni tooles dizajn napravljen da bude od velike pomoci prilikom sastavljanja racunara u mom slucaju i nije bas mnogo pomogao.Cak sta vise ko se prvi put sretne sa takvim nacinom montiranja pc express slotova ukoliko ne procita upustvo , koje se dobija uz kuciste, moze i da osteti sam mehanizam.Mene je bas mrzelo da citam knjizice pa sam zamalo polomio inace tvrdo kuvanu plastiku namenjenu za lako montiranje express karti .Ali nakon samo letimicnog pogleda na upustvo svaka stvar je dosla na svoje mesto.Isto tako kod montaze hdd u kavez , cini mi se da je taj "tulest" dizajn podbacio.Naime potrebno je osloboditi kavez od tri :stipaljke" nakon cega nije moguce izvuci kavez hdda ukoliko se ne odvrnu dodatna 4 zavrtnja (sa obe strane po 2)Njihova upotreba je opravdana jer se bez njih kavez klima levo desno jer te Stipaljke nisu u mogucnosti da fiksiraju kavez na pravi nacin.Nakon vadjenja kaveza sacekalo me je prijatno iznenadjenje a to su gumeni izolatori koji odvode vibracije koje bi pravio hdd.I ovde je potrebo na klasicni nacin zavrnuti hdd.Ovde postavljam pitanje cemu kavez?Mozda je on tu funkciji prednjeg intake kulera koji stvarno necujno hladi hdd i baca vazduh skroz do zadnje strane prostranog kucista.Ista stvar i sa DVD, Stipaljke su opet pale na ispitu i da nisam zavrnuo 4 sarafa dvd bi se klatio ko na vetrometini.Ovde nema gumenih izolatora na veliku zalost.
Kabl-menadzment.Uh koliko muke sam imao da iole sakrijem kablove.Jednostavno je glavni problem sa zadnje strane kucista jer su CM-ovci ostavili iz neobjasnjivih razloga jednu precagu koja se prostire tik uz desnu bocnu stranu tako da 24-pinski mb prikljucak zbog svoje debljine nij emogao nikako da prodje zamisljenom putanjom.Veliki problem je i povezivanje kulera.Mozda tu delom i zbog polozaja fun konektora na samoj ploci ali ni uz ove kulere koji idu uz kuciste nisu ostavljeni dovoljno dugacki 3-pinski konektori tako da sam morao zadnji i prednji kuler da prikacim direktno na napajanje.Ovaj zadnji uz pomoc nastavaka koji su jedino mogli da prodju tuda kuda su stavljeni tako da oni kvare "unutrasnju lepotu kucista".Na kraju sam jos investirao u pakovanje gumica za slavine i montirao ih izmedju kulera i lima kako bi sto bolje smanjio vibraciju koju proizvode kuleri.
I Pored ovih nedostataka kucistem sam zadovoljan prilicno je tiho, a da umalo da zaboravim prilicno smeta to sto je power led dioda izuzetno velike jacine tako da zna da zasmeta, da me nemrzi sad bih opet otvarao kuciste i dikonektovao je sa prikljucka.
Evo i nekih fotki snimljenim telefonom 3.2 mpx koji se bas nesto i nije proslavio po pitanju kvaliteta snimaka, ali staje tuje.Otvoren sam za sve sugestije
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DSC00044.jpg
Viđeno:	152 puta
Veličina:	98,7 KB
ID:	30712   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DSC00045.jpg
Viđeno:	117 puta
Veličina:	88,5 KB
ID:	30713   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DSC00047.jpg
Viđeno:	105 puta
Veličina:	84,9 KB
ID:	30714  
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2009, 19:03   #4
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master 590 case

Evo jos nekih fotki
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DSC00049.jpg
Viđeno:	51 puta
Veličina:	40,1 KB
ID:	30715   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DSC00051.jpg
Viđeno:	83 puta
Veličina:	62,8 KB
ID:	30716   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DSC00053.jpg
Viđeno:	77 puta
Veličina:	48,8 KB
ID:	30717  
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2009, 19:24   #5
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Cooler Master 590 case

Dobro si upakovao sve u kuciste ali evo par saveta:

Nemoj graficku kartu da kacis uz pomoc tog toolles mehanizma vec koristi stare dobre srafove.Taj mehanizam nikada nece dobro drzati kartu kao sto ce to uraditi srafovi.Toolles sistem je dovoljan za drzanje manjih PCI karti.

Cable management si dobro uradio mada imam par zamerki.
Kabl zadnjeg ventilatora sakriji ovako:http://img16.imageshack.us/img16/8741/dsc00044ti.jpg Znaci provuci ga iza graficke karte i spoji ga sa drugim kablom iza napajanja koje si prethodno provukao iza maticne.Kablo speaker-a mozes sakriti iza maticne,ostale 3-pinske kablove (one pri vrhu) samo zategni da ne strce onako.Jedan deo IDE kabla mozes sakriti iza tog metalnog dela koji drzi 5.25" uredjaje.

Ostatak kablova si dobro sakrio.Svaka cast.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pharaon.92.bc na korisnoj poruci:
VITKO (13.9.2009)
Stara 13.9.2009, 19:34   #6
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master 590 case

Ja pored mog kompa koji je CM590 imam i komp u Elite 332 kucistu... Skoro sam imao situaciju da sam komp morao da rastavim da bih odneo maticnu na garanciju, stvar koja mi se mnogo svidela jeste ona kocka koja drzi hdd-ove(imam 3hdd-a i samo sam mislio koliko cu morati da se cimam dok ih povadim i stavim u elite). Kocku samo izvadis iz kucista i stavis u bilo koje drugo na prazna mesta za optiku i to je to... Odlican fazon...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2009, 8:19   #7
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master 590 case

E kad me natera da otvaram kuciste i raskacinjem 2 venta sa bocne stranice... Meni je problem sa sredjivanjem kablova zasmetala samo maticna sa glupo postavljenim mestom za 24-pinski konektor...

Evo i par slika




Slikao sam sa fonom pa ces mi oprostiti na losijem kvalitetu..

Fora sa kavezom za HDDove je po meni dobra.Na tebi je da li ces drzati te srafice ili ne. Samo sto su kod mene izgleda boljeg kvaliteta jer mnogo bolje "hvataju"
Sto se 24-pinskog konektora tice,ja probao moj i lepo prodje. Kako kod tebe nece?
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 0:33   #8
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master 590 case

U bas gadno mesto za 24-pinski konektor za plocu, naopako.Nema teorije da moj kabal prodje.Izgleda da je nesto deblji od tvog, valjda zato sto su mu zice vecih dimenzija u obimu CM Real Power je Real Power
@Thaedass
Jeste to cm ali entry klase tako da se kvalitet kablova i samog napajanje ne mogu ni porediti....

Poslednja ispravka: VITKO (24.9.2009 u 10:53)
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 4:28   #9
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master 590 case

Citat:
VITKO kaže: Pregled poruke
CM Real Power je Real Power
Pa i ovo moje je CM
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
VITKO (24.9.2009)
Stara 26.9.2009, 16:37   #10
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master 590 case

Citat:
VITKO kaže: Pregled poruke
@Thaedass
Jeste to cm ali entry klase tako da se kvalitet kablova i samog napajanje ne mogu ni porediti....
jeste,ali u ovom kucistu se prethodno nalazio CM od 1KW (koji je sve samo ne entry klasa ) tako da veruj mi uz malo trljanja zica (da se "lepse" rasporede) moze da prodje
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2009, 17:52   #11
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master 590 case

Ako dobro vidim samo si naslonio 8-icu na 4850? Ima li efekta?
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2009, 12:24   #12
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master 590 case

Jeste 8ica je.Iscupao sam je iz nekog starog napajanja,ocistio i postavio. Vent je samo naslonjen tj nije nigde kacen. T je u proseku za 10 stepeni manja.Ali pazi,meni u kucistu jos 6 ventilatora prave promaju u (onaj na ledjima CPUa ovde nema ulogu)

Poslednja ispravka: Thaedass (28.9.2009 u 0:44) Razlog: previse reci "kucistu"...
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
cooler master, cooler master 590, kuciste, kućište

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koje cooler master napajanje? fragman ŠDK - Ostale komponente 17 13.5.2012 0:14
Cooler Master Hyper TX3 CPU Cooler Picard Vesti 25 9.8.2009 14:00
Cooler master s775/k8 hyper tx2 Nikola Medjedovic Ostale komponente 9 8.2.2009 14:24
HDD rack i Cooler Master postolje za hlađenje laptopa - problem Veljko the King Kvarovi 10 12.1.2009 22:55
Cooler Master Sphere ili Cooler Master Mars? Porsche ŠDK - Ostale komponente 3 15.12.2007 12:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com