Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.11.2009, 20:36   #121
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 11/2009

Ja imam primjedbu na opis igre Order Of War. Zasmetalo mi je sledece:

"...sve govori u prilog tome da su autori pazili na svaku sitnicu, te se stice utisak da se radi o savremenom story-driven FPS-u pre nego o strategiji."

"Modeli jedinica i dizajn terena izgledaju bolje nego u ne tako starijim pucacinama..."

"Receno FPS recnikom, ovo nije Rainbow Six vec CoD5 i dopasce se vecini, ali ne i svima."


Zasto se u opisu jedne strategije ovoliko potencira FPS zargon i uporedjivanje ovakve igre sa bilo kojom pucacinom? Mislim da je autor teksta trebao da igru uporedi sa Company of heroes ili World in conflict, sa grafikom i sa svim ostalim u ovim igrama, a ne samo neodredjeno da kaze izgleda bolje od ne tako starijih pucacina. Zasto autor primjecuje da samo vrhunski FPS naslovi imaju parafraziram: "prelepo animirane menije,uvodne video zapise,arhivske snimke i digitalne animacije"? Opet dajem primjer, COH I WIC.

I zasto Rainbow Six i COD5? Zasto ne Warcraft i Starcraft?

Ostatak teksta je dobar, ali imam utisak kao da ga je pisao neko ko igra cs i cod 6 sati dnevno. (sa cim nemam problem, ali to utice na kvalitet recenzije )
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2009, 21:12   #122
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2009

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Zasto se u opisu jedne strategije ovoliko potencira FPS zargon i uporedjivanje ovakve igre sa bilo kojom pucacinom?
Pazi, kad autori ugrade u igru nešto što zovu cinematic-camera a što istu strategiju prikazuje igraču iz FPS perspektive, sasvim uporedive sa cinematicima igara iz tog odvojenog žanra, meni zvuči logično da i recenzent uporedi taj mod prikaza sa nečim što on pokušava da bude.

Isticanje činjenice da danas modeli u strategijama u tom režimu prikaza bolje izgledaju nego cinematici FPS igara (kojima je, za razliku od strategija, grafika jedan od primarnih fokusa) služi da se pokaže napredak strategija u oblasti prezentacije, te posebno, ciljanje na široku publiku odavno osvojenu raznim FPS igrama, a ne prave stratege kojima takve stvari nisu važne.

Oni usput igraju Hearts of Iron 2 (čak i trojku sumnjičaju dok se ne zakrpi skroz) a ne warcraft, i zaobilaze široko igre u kojima ne može da se izgubi misija...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
oluja (4.11.2009)
Stara 3.11.2009, 22:48   #123
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 11/2009

U redu je to,ali mislim da strategije zasluzuju da se porede samo sa strategijama,jer postoje nekolike igre koji su i dalje perjanice zanra a ova igra cilja na osvajanje njihovih igraca. Pominjanje COD i ranibowa im nece toliko pomoci.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2009, 22:57   #124
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2009

A ja opet kažem da ova igra nije strategija već našminkana strategijica, i da joj cilj nije preotimanje igrača koji znaju šta žele unutar žanra, već kupljenje što više onih što se pale na prezentaciju, i "prebega" iz drugih žanrova koje će malo popaliti cinematic uglovi kamere...

A ceo tekst je, očigledno, posvećen priči "kako i kome Square prodaje strategiju", tj. isticanju da su je našminkali kao neki FF na PS2/3 a ovamo dopustili neke gluposti koje ni jedan ozbiljan strateg ne može da oprosti...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Auror (3.11.2009)
Stara 3.11.2009, 23:11   #125
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2009

Citat:
bladerunner kaže: Pregled poruke
Znam da nije najlepše rešenje, ali redakcija ne odlučuje šta će se i kako reklamirati.
Pa ko, onda.....Daj da mu ja malko prodrmam kavez.
Omrzao sam h&s zbog ovih kurto... kartoncica.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2009, 23:56   #126
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2009

Eh bar da su "o"
Mada živo me interesuje kako bi čitaoci reagovali da se to deli uz SK
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 0:59   #127
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2009

Nisam hard core kolekcionar. Ionako mi je pola brojeva oteto tj usluzno zavrsili kod drugova. S obzirom da je sve to na sigurnom (relativno ) imam u planu da iste povratim. A sto se tog umetka tice nesmeta mi,perut nemam,ali koristim Nivea sampon (Eto ti ga na H&S) Jedino sto me je malo iznerviralo sto sad imam malo pocepanu stranicu (preciznije receno "istanjenu") i parce masnog papira na njegovom mestu Sto ne ubacite Sk nalepnice za kuciste (kao sto proizvodjaci komponenti rade)? Sad mi palo na pamet
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 6:08   #128
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Thumbs down Re: Svet kompjutera 11/2009

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
(Samo primedba u cilju očuvanja reputacije magazina )
Nije kul... Vrlo zanimljiv koncept...

Znaš šta još nije kul? Nije kul kada te ne plaćaju za posao koji radiš. E sad, izdavačka kuća ima dve opcije: da poveća cenu časopisa, ili da pusti i qrtu i murtu da se oglašavaju na način na koji žele.

Da li se onima koji prave časopis sviđa što treba da reklamiraju "Vanish ispred WC papira", prilično sam siguran da ne... Kao što sam i siguran da to nije njihova oduka, kao što sam i siguran da je to neophodno kako bi časopis nastavio da funkcioniše.
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 6:15   #129
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Talking Re: Svet kompjutera 11/2009

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Pa ko, onda.....Daj da mu ja malko prodrmam kavez.
Omrzao sam h&s zbog ovih kurto... kartoncica.
Koristeći logičko zaključivanje na osnovu činjenice da "i nad popom ima pop" sam zaključi koja bi instanca mogla biti iznad redakcije.
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 6:18   #130
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2009

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Sto ne ubacite Sk nalepnice za kuciste (kao sto proizvodjaci komponenti rade)? Sad mi palo na pamet
Za nalepnice se daju pare.
Za semplove preparata namenjenih elementarnoj higijeni mlađanih geekova i geekica se dobijaju pare...

Do the math...
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 6:27   #131
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Talking Re: Svet kompjutera 11/2009

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Ne uzimam nikome za zlo ali gledajte da se ove stvari ne dese u budućnosti.
Ma daj bre, da nema takvih grešaka šta biste trošili energiju?
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 10:49   #132
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 11/2009

Geekova i geekica.... Geekica,moram ovaj izraz da iskoristim

Poslednja ispravka: Auror (4.11.2009 u 11:53)
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 11:45   #133
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2009

Citat:
Apostol kaže: Pregled poruke
Prvo moram da napomenem da sam vlasnik Asus eeePC 1005HA racunara koga sam pazario u okviru one MTS akcije uz 3G modem. Model koji sam ja uzeo je oznacen kao 1005HA, i nema bluetooth. Sada, postoje dve varijante - jedna sa i jedna bez bluetooth-a. Koliko sam ja upoznat, kod nas na trzistu su za sada dostupne samo verzije bez BT-a, tako da bi citaoci mozda trebalo da budu upoznati sa tim.
Pomenute laptope smo dobili direktno od lokalne kancelarije Asusa, odnosno u pitanju su semplovi koje kancelarija Asusa dobija iz inostranstva. Moguće je da se taj primerak razlikuje od onog koji se nalazi u prodaji kod nas, to već ne mogu da potvrdim jer ih ja lično nisam isprobavao. Na žalost, često nemamo informaciju da li postoje razlike u odnosu na primerke u prodaji.
Citat:
Apostol kaže: Pregled poruke
Stanje se mozda u medjuvremenu promenilo, ali kada sam ja pazario pomenuti racunar (a to je bilo pre nekih 3 nedelje) takvo je bilo stanje i pri tome sam se dobro raspitao kod svih prodavaca.
Čitaoci najčešće priđu iz ugla vlasnika opisanog modela, pa pronađu greške u opisu. Problem je u tome što ti taj laptop koristiš već tri nedelje. A pre toga si se detaljno upoznao sa njim, jer si hteo da ga kupiš. Na žalost, mi nemamo toliko vremena na raspolaganju, često uređaje dobijemo samo na nekoliko dana na test. To, na žalost, znači da nam se ponekad desi da nam neki detalji promaknu.
Citat:
Apostol kaže: Pregled poruke
Da ne bude da sam jedan od onih sto teraju mak na konac i traze dlaku u jajetu i koji znaju samo da kritikuju tudji rad, mislio sam da je fer da se ipak korisnicima i citaocima skrene paznja na tih nekoliko detalja.
Naravno da su tvoji komentari dobrodošli, naročito kad je u pitanju činjenica oko baterije. Verujem da će to značiti svakome ko razmišlja o kupovini nekog od ovih laptopa.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 19:17   #134
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2009

Da li se jos nekome desilo da nije dobio ono h&s cudo za proveravanje peruti?Nije da mi treba,ali mi malo cudno.A broj je fantastican,onaj program u vezi BSOD-ova mi je dosta pomogao.

Poslednja ispravka: Keki (4.11.2009 u 22:18)
Keki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Keki na korisnoj poruci:
Oggy (4.11.2009)
Stara 4.11.2009, 19:20   #135
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2009

^ Kako ja nisam te srece?
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 21:52   #136
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2009

Dat PES-u 2010 onako visoku ocjenu i onako ga nahvalit granici se sa zlocinom
Ovaj broj mi se svidio.Ima bas dosta fine materije za citanje
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 21:53   #137
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2009

Da samo sto nama geekovima treba trobroj.. Za 2 dana sam iscitao sve sto se moglo citati.. I sad se "susim" do sledeceg broja
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2009, 2:07   #138
Горски_Штаб
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Lokacija: Velika Srbija
Poruke: 126
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 35 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2009

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
ne slažem se sa tobom po ovom pitanju. Prvo, ne vole svi ljudi sportske igre, niti menadžerske simulacije. Drugo, igre koje si ti naveo su samo nove verzije istih igara koje izlaze svake godine. Borderlands je sasvim nova igra koja donosi nešto drugačije i sveže (prvenstveno na polju estetike igara, ali i u samom načinu izvođenja, igranja itd). Iako će pes10 možda igrati više ljudi nego borderlans, ova potonja je mnogo originalnija i bitnija za dalji razvoj umetnosti kompjuterskih igara.

U celini, novi broj sk je odličan. Baš kao i obično. Naravno, svako će naći neku zamerku i ideju kako bi nešto drugačije napravio (napisao?), ali zna se da "koliko ljudi, toliko selektora", da se poslužim rečnikom sportskih novinara.
Баш ме занима како ће бордерланд да утиче на развој стрип игара,које су тотално неинтересантне за неког ко је завршио основну школу, можда за прваке је занимљива. Нема од тога ништа по мени.

Citat:
m1l0sh kaže: Pregled poruke
prvo sk igru meseca postavlja po tome koja je igra privukla najvishe paznje igracke publike ... Drugo svake godine izadju novi nba, fifa, pes i tome slicno shto je sve isto s****e drugo pakovanje video si jedan video si sve. Ako toliko volish sprot a ti si trebao da citash neki sportski casopis a mozda da se stvarno bavish sportom a ne da sedish za komjuterom i govorish ljudima kako da rade svoj posao
I trece ja cu verovatno igrati taj borderland a ne menadzer koji je samo gomila statistika i tabela a od video igre nema ni v
Ма не, није у питању моја склоност или не ка спорту, само сам навео игра које ће сигурно изазвати много више пажње и пара зарадити од тог смешног бордерланда.А увек бирам да се бавим спортом, него да сваки дан блејим испред монитора и препирем се са занесењацима која игра захтева више шејдера и да слушам хвалисања коме како ради и у којој резолуцији.
Горски_Штаб je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2009, 2:13   #139
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2009

Samo da dodam citat za Asus Eee 1008HA

Citat:
U jedno od tih polja svakako spadaju tastatura i touchpad. Naime, kada se radi o tastaturi, veoma smo prijatno iznenađeni njenom upotrebljivošću. “Raširena” je preko cele unutrašnje površine, baš kao i na skoro testiranom MSI Wind U115 i veoma je upotrebljiva. Iako postoji blago ugibanje kod tastera na sredini, ukupan doživljaj je više nego povoljan, naročito ukoliko se ima u vidu da su Shift tasteri veliki, što nije uvek slučaj. Fn taster omogućava pozivanje raznih dodatnih funkcija, a na tasterima je jasno naglašeno plavom bojom o kakvim se dopunskim funkcijama radi. Ipak, imajte u vidu da je tastatura i dalje kompromis i da je veoma pogodna za kraće korišćenje, dok za duže korišćenje baš i nije – kao, uostalom, i bilo koja druga netbook tastatura. Multi-touch touchpad je prvi ovakve vrste na netbook računarima. Omogućava “gesture” kontrole, odnosno mogućnost zumiranja, obrtanja i obavljanja još nekih dodatnih operacija korišćenjem više prstiju. Na samoj površini touchpada ćete zateći brojne izbočine. Ne sumnjamo da su u ASUS-u želeli da na ovaj način korisniku olakšaju korišćenje, odnosno predstavu o poimanju prostora, ali efekat je da jagodicama prstiju može biti pomalo neprijatno nakon kraćeg korišćenja. Touchpad ima samo jedan taster, ali će reagovati kao levi ili desni taster miša, u zavisnosti od mesta pritiska.
Citat je sa Bencha prenet. E sad bih zamolio autora teksta iz SK da procita opis istog na Benchu...
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2009, 11:45   #140
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2009

Koja je poenta u citiranju ovog pasusa ?
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
11/2009, novembar, novembarski, sk 11/2009, sk11/2009


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
PayPal i Svet kompjutera, pomozite vuki_ns O SK-u uopšte 41 18.8.2007 13:09
Svet kompjutera 4/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 93 8.4.2007 11:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com