Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrici Test Drive

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.7.2006, 11:53   #1
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Napajanja unplugged

Dakle,konacno smo docekali da i ovaj clanak bude objavljen!Pozdrav Dusanu,ali moram da pitam zasto se ovoliko dugo cekalo na njega kad je potrebniji od 90% clanaka o hardveru koje ovaj casopis objavljuje?
Nadam se da ce drugi deo dati detaljan opis vise marki i modela napajanja!Nece se valjda zadrzati samo na ponekom Chiefteku i CoolerMasteru?Znam da je to vrh kvaliteta kod nas (gde covek mora da ceka po mesec dana da mu "veeeliki" distributeri cija imena pocinju sa P i C dobave "najaceg Chiefteca od 400W kojeg imaju na lageru negde u Polineziji ) ali ima ljudi koji bi voleli nesto da procitaju i o Antecu,Enermaxu,Termaltaku...pa mozda i pomenuti prepodavci hardvera iz Tunguzije nabave to i za nas smrtnike koji mole tamo nekog rodjaka ili druga od pre deset godina da im donese iz zemlje jeftinih kompjutera zvanoj Amerika !
Jos jednom bih molio urednike da malo prosire sledeci clanak na par listova.Malo smo se zasitili flesh memorija,fotoaparata i sl.
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 22:58   #2
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Da nisam bio previse kriticki raspolozen u predhodnom postu pa su se urednici naljutili i resili da ne pisu drugi clanak o napajanjima?
Ili je nesto drugo u pitanju?
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 0:02   #3
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Citat:
Eddie kaže:
Da nisam bio previse kriticki raspolozen u predhodnom postu pa su se urednici naljutili i resili da ne pisu drugi clanak o napajanjima?
Ili je nesto drugo u pitanju?
Ma rekli su da ce pisati o napajanjima u narednim mesecima niko nije precizirao kada i ja sam se razocarao kada sam video da nisu ovog meseca pisali.
Steta a bas treba da kupujem komp.
A bogme cekaju da prodju vrucine jer treba vaditi pa montirati drugo pa meriti a napajanje se greje i greje
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 21:36   #4
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Pa da, "kinezi" se dosta greju
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 23:26   #5
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Napajanja unplugged

Citat:
Eddie kaže:
Pa da, "kinezi" se dosta greju
Svako napajanje se greje kad je pod opterećenjem. Kad visiš na netu ili nešto čačkaš po desktopu, proc i ostale komponente nisu opterećenje pa samim tim "vuku" manje struje. Probaj da uporediš toplotu vazduha koju ventilator na napajanju izbacuje kad radiš nešto manje zahtevno i kad se igraš. Ne treba ti nikakav termometar, dovoljna je ručna metoda!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2006, 23:21   #6
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

OK za to da se greju sva napajanja pod opterecenjem.
Mislim da me nisi najbolje skapirao u predhodnoj poruci,al' nema veze.
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2006, 19:35   #7
Ocoolaja
Novi član
 
Član od: 4.8.2006.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Nije bas 100% tacno da se kod nas (legalno) ne mogu nabaviti brend napajanja. Ja sam u jednoj poznatoj firmi kupio enera, znam da moze da se nabavi i tagan, krece se sa uvozom corsaira (cija se napajanja jos nisu afirmisala, ali ajde)...
Dakle ima o cemu da se pise, sad zavisi koliko je to neophodno prosecnom korisniku (ne odvaja svako 90+ evra za napajanje).
Ocoolaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2006, 19:43   #8
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Ima i Enermax-a,Antec-a ali su veoma retki i cena je veoma visoka.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2006, 19:48   #9
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Citat:
Ocoolaja kaže:
Dakle ima o cemu da se pise, sad zavisi koliko je to neophodno prosecnom korisniku (ne odvaja svako 90+ evra za napajanje).
То и није неки разлог с обзиром да се у SK врше тестови монструма попут X1900XTX и 7950GX2, а нешто ми се чини да код нас више људи даје 90е за кућиште и напајање него што их купује овакве картице
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2006, 23:59   #10
Ocoolaja
Novi član
 
Član od: 4.8.2006.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Za kuciste i napajanje da, ali samo za napajanje bez limarije za 90 i vise evra (sto ukljucuje razne enermaxe, tagane, seasonice itd) ne znam koliko. Osim toga, govorim o prosecnom korisniku koji nema navedeni X1900XTX i sl, pa mu i ne treba Enermax XXXW, vec ce mu posao zavrsiti i CM, Thermaltake, Chieftec i LC Power.
Ali slazem se da opisa kvalitetnih napajanja mora da bude, pa makar ih i ne kupovali svi odreda. Bitno je da obican korisnik shvati da pc ne zavisi samo od jake grafe, procesora itd, vec da konfiguracija pocinje da se sastavlja izborom kvalitetnog kucista sa napajanjem.
Ocoolaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2006, 0:40   #11
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Citat:
Ocoolaja kaže:
Za kuciste i napajanje da, ali samo za napajanje bez limarije za 90 i vise evra (sto ukljucuje razne enermaxe, tagane, seasonice itd) ne znam koliko. Osim toga, govorim o prosecnom korisniku koji nema navedeni X1900XTX i sl, pa mu i ne treba Enermax XXXW, vec ce mu posao zavrsiti i CM, Thermaltake, Chieftec i LC Power.
Ali slazem se da opisa kvalitetnih napajanja mora da bude, pa makar ih i ne kupovali svi odreda. Bitno je da obican korisnik shvati da pc ne zavisi samo od jake grafe, procesora itd, vec da konfiguracija pocinje da se sastavlja izborom kvalitetnog kucista sa napajanjem.
Zaboravio si Asus i Foxconn.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2006, 1:04   #12
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

da krenem vidite poenta skupih (u 99% slucajeva stvarno odlicnih) napajanja nije samo u fazonu "pih sta ce mi pa nemam ati/nvidiju xxx/sli/mambo/dzambo" vec u dugotrajnosti/isplativosti/stednji tih istih para na sprzenu konfiguraciju itd... razloga ima stvarno dosta a vi se samo zapitajte sta ce pre da rikne/pobrljavi usled eps igrarija itd... codegen i lc power ili ener i tagan?jednostavno skupa i dobra napajanja imaju svrhu i ako mene pitate dve najbolje stvari koje sam ikada kupio za komp su ss2 (u svoje zlatno vreme gledanja brda kanala i offline downloada svetlosnim brzinama) i tagan napajanje ove dve komponente ce mi preziveti sigurno (pogotovo napajanje) bar jos tri konfiguracije iako zivim na dorcolu i sijalica ume ponekad da mi "blinka" (od kad imam tagana btw komp se nije ni zagrcnuo pri ovakvim eps udar situacijama dok je stari dtk iako vrlo dobar kinez gasio masinu) da ne smaram vise dobro napajanje (pogotovo kod nas) = mirna i stabilna konfiguracija (na stranu sto se oc potencijal povecava sa dobrim napajanjem koje drzi v12 grane na +12.xx zakucane i pri ful loadu) naravno da je cena od cirka 100e za ovakva napajanja velika u zemlji gde 99% sklopljenih konfiguracija stize sa napajanjima od 1200 dindzi ali razmislite o gorenavedenim situacijama i skapiracete da tih 100e katkad moze spasiti i 1000e unutar kucista.u prevodu vrlo smo dobro trziste za "shishanje" pa kad ode cela konfa u pm zbog 1200dindzi krsha onda placi al dzaba ostane ti da se zalis eps-u a znamo kako to uspeva
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2006, 1:10   #13
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Bolje je imati prosecno napajanje sa stabilizatorom nego skupo bez stabilizatora.
A napajanja od 100evra imaju slisla samo ako su ti stvarno potrebna.To su napajanja sa realnih 550W a za to treba imati potrosace.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2006, 21:59   #14
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Primetio sam da mi ventilator na napajanju blago skripuce. Sta bi moglo da se desi ako on stane, drzim slusalice na usima, tako da ne bih ni cuo ako se nesto dogodi? Kako moze da se podmaze i da li treba da se podmazuje? Da li ima da se kupi i koliko kosta novi ventilator?
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2006, 22:02   #15
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Citat:
nighthawk kaže:
Primetio sam da mi ventilator na napajanju blago skripuce. Sta bi moglo da se desi ako on stane, drzim slusalice na usima, tako da ne bih ni cuo ako se nesto dogodi? Kako moze da se podmaze i da li treba da se podmazuje? Da li ima da se kupi i koliko kosta novi ventilator?
Kupi drugi ventilator.Verovatno je u pitanju onaj od 80mm i cena je za neki dobar oko 400-500 din..
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 18:57   #16
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Talking Moj doprinos

Priznajem da je tekst vrlo dobar i da sam naučio nešto o napajanjima. Vidim da je najavljeno da će u nekom od narednih brojeva biti opisana napajanja. To bi bila prava stvar na tržištu koje ima katastrofalan izbor napajanja u srednjoj i višoj klasi. Sve se svodi na Chieftec i još nekoliko proizvođača.

Moj skroman doprinos se ne svodi na podršku temi, već i na spisak napajanja. U pitanju je Official XS Tiered PSU Manufacturer Brand Listing Phase III http://www.xtremesystems.org/forums/...light=psu+list

Ja ću na po jednoj stranici staviti proizvođače napajanja po klasama i podvući ona koja su dostupna na tržištu Srbije. Ako neko vidi propust da nisam naveo nešto, neka otkuca, jer ja ne znam kompletnu ponudu preduzeća/uvoznika (samo sam pregledao glavne).

Napomena 1: Najpopularnijeg u Srbiji Chieftec-a nema na spisku. Zašto? Ne znam, pa ga neće biti na listi (moja pretpostavka je da ga nema u SAD, a ako ga ima, možda je OEM za neke druge proizvođače). Isto važi i za LC Power. Ako neko ima predlog za Chieftec-ove modele, neka predloži. Samo nemojte zaboravit ida Chieftec ima nekoliko serija, koje se razlikuju međusobno. Sramota je da jedan veliki uvoznik iz .... daje samo 7 dana garanciju na Chieftec (ne znam za ostale), dok je za LC Power 2 godine (ali ne kod toga).

Napomena 2:
Citat:
WHICH ONES TO BUY ??

Tier 1 can handle 4Ghz Conroe or 3Ghz AMD along with Oced Quad Crossfire/SLI With Ease.

Tier 2 offers almost as much power and stability as Tier 1 at Comparable Wattage levels with lower price/better availability.

Tier 3 is ONLY Recommended if Price difference is present between Tier 3 and Tier 2 or due to availability issues with Tier 1/2 PSUs.

Tier 4 is recommended for stock or low power systems if Tier 3's are more expensive or are not available.

Tier 5 are NOT RECOMMENDED, but some brands have high/medium quality components in Tiers 2 through 4.
Kako otkriti koji je vaš proizvođač napajanja?

Spisak proizvođača napajanja

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (5.9.2006 u 19:44)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 18:59   #17
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Moj doprinos

Tier 1 Brands - The Most Powerful And Stable Components On The Market

Enermax Galaxy
PCP&C TurboCool
PCP&C Silencer >610
Zippy/Emacs SSL
Zippy/Emacs GSM
Zippy/Emacs PSL

Tier 2 Brands - Top Quality components With Top Notch Stability - For Those With Price/Availability Issues With Tier 1

Antec Neo HE
CoolMax CTG-750W/850W/1KW
Cooltek CT
Corsair HX
Enermax Liberty
Fortron (FSP) GLN
iStarUSA PD2
iStarUSA PD3
OCZ GameXStream
SeaSonic S12
SevenTeam
Silverstone ZF
Tagan U95
Tagan U25
Tagan U15
Tagan U22
Mushkin Enhanced
PCP&C Silencer <610
Silverstone EF
Supermicro/AbleCom
Thermaltake Toughpower >600W
Xclio GreatPower
Zalman ZM
Zippy/Emacs HG2
Zippy/Emacs HP2


Od svega ovoga na srpskom tržištu ima Thermaltake Toughpower od 600W (~120€), a od 700W se čeka. Molim lepo – na celom tržištu bar jedan model koji je vrhunskog kvaliteta i nije skup. Ima i skupljih modela od njega (neki drugi proizvođači), ali su lošijeg kvaliteta.
Ima i Tagan (hvala na primedbi) - modeli U15 i U22. Cena je sasvim prihvatljiva.

@Garson
Ovaj Antec Neo HE je SeaSonic OEM, inače ne bi Antec imao u samom vrhu model.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (5.9.2006 u 20:02)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 19:00   #18
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Moj doprinos

Tier 3 Brands - High Quality and Stability, Second Only To Tier 1 Brands

Acbel Polycom
AMS Mercury
Antec Phantom
Antec TruePower III
Antec True Power II
Antec True Control II
Antec Neopower 480W (Old Model)
Antec Smart Power 2.0
Athena Power Space Shuttle Series
Channel Well
Enermax Maximum Plus
Enermax Noistaker II
Enermax Noisetaker
Enermax Whisper II
Enermax CoolerGiant
Enhance ENS-G
Enhance ENP-GH
Fortron (FSP) GLC
Fortron (FSP) THN
Fortron AX
Fortron HLN
Fortron PFN/PN/PA
OCZ PowerStream
SeaSonic Super Versatile
Silverstone F
Sparkle FSP
Spire Rocketeer V/VI
Thermaltake Purepower
Thermaltake Toughpower <600W


Ponovo jedan model i to Spire Rocketeer VI (model od 600W ~155€). Dodao bih da se vrlo retko uveze u Srbiju Antec (kućište + napajanje). Npr. u decembru 2004. kad sam kupovao moju mašinu, Antec mi je zgrabljen ispred nosa... pa sam morao Chieftec.
Ima još i OCZ PowerStream od 520W.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (5.9.2006 u 19:53)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 19:01   #19
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Moj doprinos

Tier 4 - Not Recommend With Tier 3 In same Price/Wattage Range

Aerocool
Asus Atlas
BFG
Cooler Master Real Power
Cooler Master iGreen
Delta
Enlight
E-Power
Futurepower
Hiper
HIPRO
Lite-On
Masscool
MGE XG
Mushkin HP
OCZ Modstream
Scythe Kamariki
Sintek
SunBeamTech
Thermaltake TR2
TTGI/Superflower
Ultra Xfinity/X2


Cooler Master i nije nešto, a o cenama u Srbiji ne bih. Za manje novca, a iste max snage se može kupiti Thermaltake TR2. Čak i Real Power modeli (500 i 550W) imaju višu cenu od jednog Thermaltake Toughpower 600W (~10-20€), a zna se na čijoj je strani kvalitet. Priznajem da ne znam kolika je garancija na Thermaltake, ali na Cooler Master je 3 godine, što je izvanredno.
Pronašao sam i OCZ Modstream.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (5.9.2006 u 20:03)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 19:02   #20
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Moj doprinos

Tier 5 - Other than the units listed above for any of these brands, NOT RECOMMENDED

A-TOP Technology
APEX (SUPERCASE/ALLIED)
Aspire(Turbo Case)
ATADC
Athena Power
ATRIX
Broadway Com Corp
Cooler Master
Coolmax
Deer
Diablotek
Dynapower USA
FOXCONN
I-Star Computer Co. Ltd
In Win
JPAC COMPUTER
Just PC
Kingwin Inc.
Linkworld Electronics
Logisys Computer
MGE
MSI
NMEDIAPC
Norwood Micro/ CompUSA
NZXT
Powmax
Q-Tec
Raidmax
Rosewill
SFC
Shuttle
Spire Coolers
Star Micro
STARTECH
TOPOWER TOP
Ultra X-Connect
Wintech
XClio
XION
YoungYear


Samo dva proizvođača u najgoroj klasi u Srbiji (misli se na one sa imenom, ne računam kineski otpad)?!
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kvalitetna kucista i napajanja krofnica84 ŠDK - Ostale komponente 33 8.10.2006 21:31
Chieftec kucista bez napajanja Ron_Jeremy Ostale komponente 43 12.9.2006 22:30
Razlike chieftec napajanja? probeat ŠDK - Ostale komponente 2 24.2.2006 20:56
eurocase napajanja tool.keenan ŠDK - Ostale komponente 4 26.1.2006 16:42
Codegen kucista i napajanja krofnica84 ŠDK - Ostale komponente 3 14.1.2006 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com