Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2011, 10:24   #121
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

SK 02/2011

Moram da se složim mada ne drage volje da je ovaj broj jedan od najboljih u poslednjih bar dve godine. Malo ću haotično i prekoredno analizirati broj.
Jeste januar kad ste ga vi spremali mrtvo more za mnoge stvari pa naravno i za IT industriju. Verovatno vam je to dalo prostora da se razmahnete Ii napravite tako dobar broj. Teme poput DVB-T2 su baš edukativne, bar sam saznao kakvi su to signali kako to funkcioniše. Bio sam u zabludi i mislio da ne treba antena, a sad znam da treba i antena i specifično pojačalo za tu istu antenu.
Urednik je konačno napisao tekst koji dolikuje uredniku jednog tako popularnog mesečnika. O uvoznicima sve najgore. Primetio sam da Kuzma pomno prati forum. Naleteo je na moju temu o pirateriji i naravno nije izdržao da se umeša. He, he!!! Valjda sam je na vreme postavio pre zaključenja ovog broja. Inače ne slažem se sa onim što je napisao, ali to je samo moje mišljenje. Konačno normalna pisma čitalaca tj. njegovi odgovori na iste.
Da li sam ja to primetio da hard soft sceni nedostaje bar jedan list?! Molim odgovor nadležnih! Mislim da glupost meseca nije najgora stvar koju ste videli u prošlom periodu tj. mesecu. Vrlo korisna spravica. Odličan izbor hardvera. Primetio sam kod laptopova (što reče urednik) da im samo sitnice drastično podižu cenu. Naravno da se to odnosi i na laptop sprintera, ali i druge (koje nisu u broju) poput ovih od 10''. Baš sam upoređivao asus 1001 px31 sa mojim starim dobrim lenovom s 10. Taj PX ima sreće da je otišao kao poklon jednom mom rođaku. Osim baterije koja je naravno bolja kod mene razlika je u procesoru koji je stvarni dvojezgraš i standard 802.11 n. Malo šminke, lepši tasteri i ništa više. Čak ovaj moj ima ulaz za karticu (ne mogu da joj se setim imena) koji nema ni jedan u klasi. Tako da stvarno pojedini hardver ne zaslužuje ni malo pažnje a najmanje opterećenja da se prati moda sa njima. Izgleda da je takva priča i sa procesorima pa i grafičkim karticama. Već dosta stara serija 8800 (valjda naj isplativija serija kartica ikad proizvedena) i dalje može da se nosi sa novim izazovima, a koliko je vremena prošlo od njenog pojavljivanja. Kod monitora ništa novo, dizajneri u blagom retardu kvalitet slike nula!!! Najbolji tekstovi su naravno, Canonovi modeli i bežično kroz struju.

Kod internet scene vredno pomena Digitalna utopija, Blekko i naravno konačno odlične preporuke za surfovanje.
Kod test run Cloud tj. Web operativni sistemi. Povećanjem prostora na serverima dolazi se do situacije da ga ima čak slobodnog koje se nude tržištu na ovaj ili onaj način tj. besplatno ili za pare. Povećanjem internet brzina dolazimo do ovakvih programa tj. operativnih sistema koji lako mogu da se koriste. Ja mislim da je to budućnost interneta gde bi Google mogao konačno da zada nokaut udarac tamo nekim omraženim i već unapred prežaljenim kompanijama, a sve to u korist nas običnih smrtnika. Još jednom da napomenem da ima previše programa koji se bave fotografijom.
Izbacite plavušu, em na ništa ne liči, ako se okrene verovatno je puna silikona i botoksa. Nije to vaš nivo.
Moram, ali moram da primetim da su vam reklame neverovtne. Odavno nisam video više kreativnosti u njima. Izgleda da se zaraza prenela sa poslednje strane i u unutrašnjost našega i vašega dragog lista.
Eto to je ukratko sažeto napisano mišljenje jednog običnog zaljubljenika u IT svet.

Poslednja ispravka: todos (8.2.2011 u 10:35)
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 10:59   #122
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Moram da se složim mada ne drage volje da je ovaj broj jedan od najboljih u poslednjih bar dve godine.
Sve je to lepo, Todose, ali što ne drage volje? Krivo ti je što je broj dobar ili šta?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 11:07   #123
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Sve je to lepo, Todose, ali što ne drage volje? Krivo ti je što je broj dobar ili šta?
Da krivo mi je što je dobar broj jer ste bar do sada bili neverovatni fušeri. Počev od urednika koji ne može da sastavi dve logične rečenice, preko uobraženih opisivača hard scene do titanijumski oklopljenog Kuzme!!! Izvini Vojo što si me povukao za jezik!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 12:15   #124
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
neko je vec pomenuo da je GTA 4 bio igra mjeseca dok je postojao samo za konzole..
Taj se onda zeznuo...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 12:56   #125
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Da krivo mi je što je dobar broj jer ste bar do sada bili neverovatni fušeri. Počev od urednika koji ne može da sastavi dve logične rečenice, preko uobraženih opisivača hard scene do titanijumski oklopljenog Kuzme!!! Izvini Vojo što si me povukao za jezik!!!
Dakle, toliko su te svi nervirali da ti je prosto žao što su, takvi kakvi jesu, napravili dobar broj? Malko ti logika škripi
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
LoneWolf (12.2.2011)
Stara 8.2.2011, 14:56   #126
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Taj se onda zeznuo...
Jesam, zeznuo sam se... Tad nije izabrana igra meseca, kada je GTA 4 izasao...
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 16:03   #127
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

A i realno, bolja je PC verzija (doduše ne tad, nego sad posle sedam patcheva )
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 19:32   #128
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

Да речем и ја коју о новом броју.

Пре свега... ћу да прескочим. Опа, тв програм. Који је то ФЕСТ канал? Да није нешто са кабловске, тотала... Немам ништа слично.

Доста занимљивих ствари.
Интервју са Банетом Васићем: Никад чуо за њега. У сваком случају леп гест са ваше стране. Надам се да ће се пракса наставити и у наредним бројевима. Ако ништа друго, бар ћете их приближити свима нама.
Олуји свака част за DVB-T2. Доста упрошћено колико то уопште може бити. А ови MUX-еви ме доста подсећају на пакете на сателитским програмима, ако то уопште може да буде неко поређење.
Шта прескачемо? Аха, Весићева (д)очекивања. Све го Епл до Микрософта. На дочекивања иду занимљиви облаци. Некако ми је то ок као сервис по потреби, али не као будућност PC-а. Мислим, мој ос код мене, моји подаци код мене, шапе к себи.
Хардвер, као и увек занимљив. С обзиром да не намеравам скоро да мењам машину, не удубљујем се превише. Посебно ми се допао Чиванов тест фотоапарата. SX300 IS ми делује прилично недостижно са својих 440 јура. Опашће му цена, само када. Али је зато ко лутка.
Мој први дигитални фотоапарат је био Олумпус, тако да сам са задовољством прочитао текст о сибирском Олимпусу. Па после и наставак са лициног места. Да додам да није морао да запуца у Сибир. Ја сам имао проблема и на наших -10. Наиме, на мом А610 сам имао проблем са приступом меморијској картици. Тј. избацивао ми је ерор поруку како је картица локована.
Текст о WIKI је занимљив, пошто нема дана да тамо не прочитам по неки чланак.

Дотле се стигло.

Poslednja ispravka: Dekip (10.2.2011 u 20:46)
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2011, 18:12   #129
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

Много брате касните са описима. Игра која је изашла у октобру прошле године, у СК се појавила тек у фебруару ове. Прво што помислим када купујем СК јесте да је 95% садржаја актуелно.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2011, 22:25   #130
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Много брате касните са описима. Игра која је изашла у октобру прошле године, у СК се појавила тек у фебруару ове. Прво што помислим када купујем СК јесте да је 95% садржаја актуелно.
Koja igra?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2011, 22:53   #131
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

Ma misli na Super Meat Boya koji se u oktobru pojavio na XBox-u
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2011, 23:11   #132
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

Cini mi se da i Sam and Max season 3 nije u opste opisivana?
Keki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2011, 0:00   #133
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

Mislim na igru Castlevania: Lords of Shadow
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2011, 15:30   #134
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Интервју са Банетом Васићем: Никад чуо за њега. У сваком случају леп гест са ваше стране. Надам се да ће се пракса наставити и у наредним бројевима. Ако ништа друго, бар ћете их приближити свима нама.
Poenta je baš u ovom što sam "zamastio"...

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Da krivo mi je što je dobar broj jer ste bar do sada bili neverovatni fušeri. Počev od urednika koji ne može da sastavi dve logične rečenice, preko uobraženih opisivača hard scene do titanijumski oklopljenog Kuzme!!! Izvini Vojo što si me povukao za jezik!!!
Iskreno se zahvaljujem na čašćavanju

Citat:
zvicko kaže: Pregled poruke
Je l' misli neko meni odgovoriti da li se web OS moze koristiti na konzolama?
Iako te je Voja lepo uputio, probaću da ti odgovorim:
Ovi OS-ovi su namenjeni čak i za veš mašine ukoliko imaju (dovoljno "široku") internet vezu i dovoljno dobre ulazno/izlazne uređaje (displej, tastatura...).
Recimo, oprobano - rade na mobilnim telefonima...
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2011, 15:49   #135
Gaya
Član
 
Član od: 30.9.2008.
Poruke: 72
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

Jel´ zna neko gde se moze kupiti SK u Becu? Mnogo nahvaliste ovaj broj, moram da ga se docepam.
Gaya je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2011, 15:55   #136
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

Citat:
Gaya kaže: Pregled poruke
Jel´ zna neko gde se moze kupiti SK u Becu? Mnogo nahvaliste ovaj broj, moram da ga se docepam.
Kad sam vec tu da odgovorim:

U Beču je nemoguće (još uvek) kupiti "Svet kompjutera".
Ali, naravno da i to možemo rešiti - ako si baš zapeo, javi mi se ličnom porukom pa ćemo naći način...
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2011, 16:24   #137
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

Citat:
Gaya kaže: Pregled poruke
Jel´ zna neko gde se moze kupiti SK u Becu? Mnogo nahvaliste ovaj broj, moram da ga se docepam.
Imaš starije brojeve na ulazima u U
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2011, 21:25   #138
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

@Дукес
Слажем се око "поенте", али није згорег ни неко мање-више познат.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2011, 10:02   #139
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

@ Dukes
Šta je problem? Padaju na nerv teške i preduvane kritike? Vi ste profesionalci i treba i takve stvari da svarite!
Ili da presavijete tabak!
p.s. Evo primer u vezi dotičnog Gospodina inginera koji je kidnuo u Ameriku. Naravno podržavam intervjue makar bile i one sa onima koji prave grafite po zgradama. On je pobegao i nema nameru da se vrati i unapredi privredu Srbije. I ono što tamo bude izmislio veliki igrači će otkupiti i strpati u trezoe širom države. Priča o tome što ga prijatelj savetuje da komercijalizuje gotov proizvod i njegovo odbijanje ne piju vodu. Jok će živi u stanu od 52 kvadrata i voziti VW passata Jety II iz '88 godine!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2011, 11:10   #140
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2011

У тренуцима доколице се читало и даље.

Прошли пут у "Ситним Цревцима" што-шта о форматима слика, а сада о звуку. Марио је и овај пут урадио добар посао.

Плавуша...
Па дал је могуће да ви не прелистате часопис пошто се одштампа? Вицеви о плавушама су (можда) и смешни, али свакако препуни стереотипа. Ово нема везе са животом.
Молим вас, ПРЕСТАНИТЕ.

Тест плеј
Динићева рецензија и оцена Повратка у Будућност је одлична и апсолутно се слажем са њим. Можда смо сви очекивали више од игре која је рађена по филмовима наше младости, али игра свакако има шмек филмова. И слажем се, боље да никада не ураде Back to the Future 4.

И шта кажете, Кузма је растурио Кинект? Да ли је успео после да га склопи?
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 06/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 134 27.7.2009 15:11
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com