Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.2.2011, 22:50   #1
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Ptt adsl

Jeste da kasne mesec dana u odnosu na ostale, ali izgleda da je vredelo čekati.

NOVI CENOVNIK USLUGA PTT NET-a

Na poslednjoj sednici UO JP PTT Saobraćaja "Srbija" usvojen je novi cenovnik usluga PTT NET-a, koji će važiti od 01.03.2011. godine.


Ovo ih čini najpovoljnijim ADSL provajderom na tržištu, pogotovo ako se uzme u obzir da ne mora da se potpisuje obavezujući ugovor.

Ima li korisnika PTTa da kaže utiske?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	pttadsl.PNG
Viđeno:	1915 puta
Veličina:	19,1 KB
ID:	38883  
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2011, 23:01   #2
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Ptt adsl

Prva dva paketa su skuplja neko u Telekomu. Isplati se uzeti samo ove brže pakete.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2011, 23:10   #3
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Prva dva paketa su skuplja neko u Telekomu. Isplati se uzeti samo ove brže pakete.
http://www.open.telekom.rs/home/Cont...sid=176&id=449



Šta je ovde jeftinije nego kod PTTa?

Inače, ovaj početni paket kod PTTa rulZ za korisnike kojima je svaki dinar važan, ali ne i brzina Interneta. 512/128, sasvim pristojan paket... Radi fejs, radi 360p youtube, torrenti, IM, skype...
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2011, 23:28   #4
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Ptt adsl

Obrati pažnju na u cene za pravna lica nije uračunat PDV

Izračunaj pa vidi kod koga je skuplje.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2011, 23:45   #5
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Obrati pažnju na u cene za pravna lica nije uračunat PDV

Izračunaj pa vidi kod koga je skuplje.
Ko priča o pravnim licima? Pričam o fizičkim licima, tj. o nama, običnim korisnicima. PDV je uračunat u cenu za fizička lica.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 13:29   #6
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Ptt adsl

Pomešao sam fizička i pravna lica Izvini.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 14:16   #7
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Ma no frx, nego čisto da razjasnimo da se korisnici foruma ne informišu pogrešno.

Treba na jednoj lokaciji u firmi da uvedemo internet, pa sam razmišljao o PTTu, jer su najpovoljniji i ne traže vezivanje ugovorom.

Zato sam i pitao kakva su iskustva sa njima. Ja sam PTT koristio pre desetak godina i to dialup i bio sam zadovoljan.

No, kako Telekom nudi onu akciju za click 4 pakete za 1 dinar u naredna četiri meseca, ipak ćemo uzeti to, jer me onda ukupno click 4 izađe kao click 1 bez akcije.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2011, 14:33   #8
musculus4
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Poruke: 143
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku musculus4
Određen forumom Re: Ptt adsl

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Jeste da kasne mesec dana u odnosu na ostale, ali izgleda da je vredelo čekati.


NOVI CENOVNIK USLUGA PTT NET-a


Na poslednjoj sednici UO JP PTT Saobraćaja "Srbija" usvojen je novi cenovnik usluga PTT NET-a, koji će važiti od 01.03.2011. godine.


http://goo.gl/a32xx


Ovo ih čini najpovoljnijim ADSL provajderom na tržištu, pogotovo ako se uzme u obzir da ne mora da se potpisuje obavezujući ugovor.

Ima li korisnika PTTa da kaže utiske?

Pa sta su sa ovim postigli zivotati mi objasni, da li su i dalje cijene koje su nenormalne u odnosu na sbb, pa jedino kod ptt-a se za paket od 4mb/s daje skoro 1900 din dok kod sbb-a je to 1300 na 12 meseci ugovora, a ja na kablovskom placam 1600 3mb/s i to isto na 12 meseci pa da li su oni normalni eeeeeej bre bre bre? poludecu od ovog ptt-a
musculus4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2011, 14:37   #9
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Ptt adsl

Zašto porediš ADSL i kablovsku konekciju?
Zašto ADSL provajderi moraju da imaju istu cenu i brzine kao SBB npr.? ADSL konekcija je više rasprostranjen nego SBB pa imaju mogućnosti da određuju cene koje oni žele bez obzira na SBB.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2011, 14:38   #10
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Ovo je ADSL. Poredimo PTT ADSL sa ostalim ADSL provajderima.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2011, 14:45   #11
musculus4
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Poruke: 143
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku musculus4
Određen forumom Re: Ptt adsl

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Zašto porediš ADSL i kablovsku konekciju?
Zašto ADSL provajderi moraju da imaju istu cenu i brzine kao SBB npr.? ADSL konekcija je više rasprostranjen nego SBB pa imaju mogućnosti da određuju cene koje oni žele bez obzira na SBB.
Evo ti upravo sada radis protiv sebe, pa kako to mislis imaju mogucnosti, pa imam i ja mogucnost da odem sa bombom u ptt da ih dignem u vazduh pa necu, znam ja da oni imaju mogucnost ali nije fer da se u srbiji placa skoro najskuplji net na planeti zemlji, a i dalje u toj istoj srbiji postoji provajder ( mislim na sbb) koji daje vrhunski net za sasvim normalnu nadoknadu od strane gradjana od nekih 1350 din na mesecnom nivou ako to moze sbb nevidim razlog zasto to ptt ne moze na kablovskom internetu a ista ima je ugovorna obaveza. cekam objasnjenje? A sto se tice adsl, razlika izmedju kablovske i adsl-a je ta da ljudi koji nemaju uslova za kablovsku televiziju, a imaju telefon da mogu da uvedu adsl kako bi imali high speed internet
musculus4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2011, 13:51   #12
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Korisnik sam ptt ADSL-a već više od 5 god.Njihova najveća mana je katastofalna tehnička podrška ( jer nikad ne može da se dobije a kad se dobije ,bukvalno nemaju pojma ).Nema toliko prekida,ok ping....
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2011, 4:29   #13
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

^ Ja (srecom) nikada nisam ni imao potrebe da zovem njihovu tehnicku podrsku... Sto se tice svega ostalog, chista 10-ka: ne potpisujes ugovor na odredjeni broj meseci, odlichan ping, nikada nijedan prekid u konekciji (sada ce skoro 2 godine kako imam DSL kod PTT-a), ne gase net skoro nikad (mene su iskljuchili samo jednom i to u februaru prosle godine, zato sto nisam platio rachun iz oktobra 2009. ), summa summarum, ne bi ih menjao ni za jednog drugog DSL provajdera!!!

Jedina, uslovno recheno, mana, je to sto treba par minuta da pokupis drugu IP adresu, dakle 60 secundi skripte za JDownloader i slichno ovde ne pale (ali i za to ima reshenja)...
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2011, 21:47   #14
Dare01
Veteran
 
Član od: 18.6.2010.
Lokacija: Sremska Mitrovica, Srbija
Poruke: 522
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 121 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Citat:
musculus4 kaže: Pregled poruke
Evo ti upravo sada radis protiv sebe, pa kako to mislis imaju mogucnosti, pa imam i ja mogucnost da odem sa bombom u ptt da ih dignem u vazduh pa necu, znam ja da oni imaju mogucnost ali nije fer da se u srbiji placa skoro najskuplji net na planeti zemlji, a i dalje u toj istoj srbiji postoji provajder ( mislim na sbb) koji daje vrhunski net za sasvim normalnu nadoknadu od strane gradjana od nekih 1350 din na mesecnom nivou ako to moze sbb nevidim razlog zasto to ptt ne moze na kablovskom internetu a ista ima je ugovorna obaveza. cekam objasnjenje? A sto se tice adsl, razlika izmedju kablovske i adsl-a je ta da ljudi koji nemaju uslova za kablovsku televiziju, a imaju telefon da mogu da uvedu adsl kako bi imali high speed internet
Ne možeš porediti kablovski internet i adsl iz prostog razloga što kod adsl-a Telekom odredjuje cenu, znači ima monopol, a svi ostali provajderi, EUnet, BeotelNet, Orion itd. kupuju protok od Telekoma. Zato su kod adsl-a cene slične, jako mala razlika od firme do firme jer ove ostale nemaju prostora da se ugrade (da smanje cenu ili povećaju brzinu). A kod kablovskog interneta provajderi imaju svoju opremu i bez posredovanja Telekoma tebi pružaju uslugu, internet.

Jedino pravo rešenje u korist nas korisnika bi bilo da je telekomunikaciona infrastruktura izdvojena u posebno preduzeće koje bi ostalo u državnom vlasništvu. Tada bi to preduzeće naplaćivalo korišćenje infrastrukture svim provajderima pod istim uslovima i tek tad bi imali pravu konkurenciju u toj oblasti i neverovatne brzine!

A zašto to nije uradjeno, pitaj ministarku Jasnu Matić!
Dare01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 3:35   #15
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Ja nemam nikakve probleme sa PTT tehničkom podrškom, čak što više izašli su mi u susret u zaista kratkom vremenu kad mi se modem pokvario...
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 4:52   #16
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Citat:
Dare01 kaže: Pregled poruke
Ne možeš porediti kablovski internet i adsl iz prostog razloga što kod adsl-a Telekom odredjuje cenu, znači ima monopol, a svi ostali provajderi, EUnet, BeotelNet, Orion itd. kupuju protok od Telekoma. Zato su kod adsl-a cene slične, jako mala razlika od firme do firme jer ove ostale nemaju prostora da se ugrade (da smanje cenu ili povećaju brzinu). A kod kablovskog interneta provajderi imaju svoju opremu i bez posredovanja Telekoma tebi pružaju uslugu, internet.

Jedino pravo rešenje u korist nas korisnika bi bilo da je telekomunikaciona infrastruktura izdvojena u posebno preduzeće koje bi ostalo u državnom vlasništvu. Tada bi to preduzeće naplaćivalo korišćenje infrastrukture svim provajderima pod istim uslovima i tek tad bi imali pravu konkurenciju u toj oblasti i neverovatne brzine!

A zašto to nije uradjeno, pitaj ministarku Jasnu Matić!
A zasto Jacu, svega ti??? Najnovijim 'by MC' flashom BIOSa & revizijom glup_v1.3, ista se vise ne pita za IT drustvo, tehnologije, etc...
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 9:59   #17
Dare01
Veteran
 
Član od: 18.6.2010.
Lokacija: Sremska Mitrovica, Srbija
Poruke: 522
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 121 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
A zasto Jacu, svega ti??? Najnovijim 'by MC' flashom BIOSa & revizijom glup_v1.3, ista se vise ne pita za IT drustvo, tehnologije, etc...
Naravno da nisam bukvalno mislio na nju, ne znam ni da li je ostala na mestu ministra posle "liposukcije" vlade. Odluke donose neki drugi koje mi ne znamo, pa tako i u vezi neta. Da sad ne skrenemo sa teme.
Dare01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 8:17   #18
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Problem sa downloadom kod PTT ADSL-a

Imam jedno pitanje. Valjda je za ovu temu jer je u pitanju korisnik PTT ADSL-a.
Elem, kod mojih prijatelja se odskora dešava čudan problem da im se prekida svaki download. Napominjem da bez ikakvih problema rade surf, radio streaming, čak i torrent download! Samo se direktni download stalno prekida. Probali su da skidaju sa više hostera i uvek je ista situacija. Jedino se "provuče" neki manji fajl, a čim je nešto veće onda download krene i ubrzo pukne. Ranije je sve radilo dobro, ovo se dešava od nedavno.

Nismo u istom gradu pa nisam mogao da pogledam taj komp na licu mesta, ali znam da se radi o PTT ADSL-u i da imaju USB modem, a ne ruter. Probali su sa reinstalacijom drajvera za modem, ali problem se nastavlja.
Zvali su tehničku podržku PTT-a i ovi su im rekli da je sa njihove strane sve u redu, da je linija ispravna i da je registrovan download u njihovim logovima.

Imate li ideju šta se dešava i zašto?
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 10:19   #19
musculus4
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Poruke: 143
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku musculus4
Određen forumom Re: Problem sa downloadom kod PTT ADSL-a

pa pazi ovako ovo je klasican problem koji se javlja kada umre modem koji su oni dodelili, i to sigurno jos ako je u pitanju crni sagem modem onda je umro 100 posto tako da ti njima trzi da razgovaras sa nekim od inzenjera ili da im posaljes modem na testiranje a dok ti se to neresi onda idi na podesavanja i stalno ukucavaj one parametre sto ti daju kako bi mogao normalno da downloadujes.... da li se razumemo?
musculus4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 22:36   #20
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Problem sa downloadom kod PTT ADSL-a

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
Imam jedno pitanje. Valjda je za ovu temu jer je u pitanju korisnik PTT ADSL-a.
Elem, kod mojih prijatelja se odskora dešava čudan problem da im se prekida svaki download. Napominjem da bez ikakvih problema rade surf, radio streaming, čak i torrent download! Samo se direktni download stalno prekida. Probali su da skidaju sa više hostera i uvek je ista situacija. Jedino se "provuče" neki manji fajl, a čim je nešto veće onda download krene i ubrzo pukne. Ranije je sve radilo dobro, ovo se dešava od nedavno.

Nismo u istom gradu pa nisam mogao da pogledam taj komp na licu mesta, ali znam da se radi o PTT ADSL-u i da imaju USB modem, a ne ruter. Probali su sa reinstalacijom drajvera za modem, ali problem se nastavlja.
Zvali su tehničku podržku PTT-a i ovi su im rekli da je sa njihove strane sve u redu, da je linija ispravna i da je registrovan download u njihovim logovima.

Imate li ideju šta se dešava i zašto?
Na žalost to se i meni dešava zadnjih 2 meseca a imam D-Link ruter,izgleda da oni prave *****e neko u mreži pošto sam menjao ruter sa drugim D-Linkom i bilo je isto,probao sa programima za download i bilo je takodje isto, od 10 skidanja na 8 pukne nekad na 50% nekad 90% .. ali pošto radim na promeni provajdera mrzi me da se smaram sa njima i njihovom tehničkom podrškom.Lopovi su ostali lopovi ( mislim na PTT )
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, bachi, cenovnik, internet, ptt

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji ADSL Router za deljenje konekcije? stefan_bre Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.5.2009 18:46
Adsl i wireles kombinacije sasha015 ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 2.2.2009 2:06
ADSL router ili ADSL modem? Mocko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 15.9.2008 14:30
Telekomova "Besplatni ADSL" prevara bujo Internet usluge 19 13.2.2008 0:43
Pomoc oko povezivanja asus wireless rutera na adsl ruter bojjanm Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.11.2007 23:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com