Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.5.2011, 13:32   #21
musculus4
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Poruke: 143
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku musculus4
Određen forumom Re: Ptt adsl

Citat:
Dare01 kaže: Pregled poruke
Ne možeš porediti kablovski internet i adsl iz prostog razloga što kod adsl-a Telekom odredjuje cenu, znači ima monopol, a svi ostali provajderi, EUnet, BeotelNet, Orion itd. kupuju protok od Telekoma. Zato su kod adsl-a cene slične, jako mala razlika od firme do firme jer ove ostale nemaju prostora da se ugrade (da smanje cenu ili povećaju brzinu). A kod kablovskog interneta provajderi imaju svoju opremu i bez posredovanja Telekoma tebi pružaju uslugu, internet.

Jedino pravo rešenje u korist nas korisnika bi bilo da je telekomunikaciona infrastruktura izdvojena u posebno preduzeće koje bi ostalo u državnom vlasništvu. Tada bi to preduzeće naplaćivalo korišćenje infrastrukture svim provajderima pod istim uslovima i tek tad bi imali pravu konkurenciju u toj oblasti i neverovatne brzine!

A zašto to nije uradjeno, pitaj ministarku Jasnu Matić!
vidi druze ja razumem da telekom jedini ima link, ali taj isti telekom daje odredene povoljnosti pa bi tako posta mogla da da neke pakete za korisnike koji duze koriste njihov net pa za 1500 din dobijes 4mbps protok ja sam jedan od prvih u bg-u koji je uveo kablovski jos dok je brzina bila 32 ili 64mbps nisam siguran koja od ove dve jebila i to sam placao tada skupo mnogo jer je bio jedini u bgd.
musculus4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 8:52   #22
Singi_city
Novi član
 
Član od: 11.5.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa downloadom kod PTT ADSL-a

Citat:
Leon da Vinci kaže: Pregled poruke
Na žalost to se i meni dešava zadnjih 2 meseca a imam D-Link ruter,izgleda da oni prave *****e neko u mreži pošto sam menjao ruter sa drugim D-Linkom i bilo je isto,probao sa programima za download i bilo je takodje isto, od 10 skidanja na 8 pukne nekad na 50% nekad 90% .. ali pošto radim na promeni provajdera mrzi me da se smaram sa njima i njihovom tehničkom podrškom.Lopovi su ostali lopovi ( mislim na PTT )
Slicna situacija. Meni se ovakav problem javlja npr zadnjih 5-6 dana. Nista ne mogu da skinem... I pre dva dana resetujem ruter i od tad vise nemam net. Juce sam se 5 puta cuo sa Tehnickom sluzbom i na kraju su mi rekli "do nas nije, poslacemo problem inzinjerima Telekoma"
Singi_city je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2011, 22:18   #23
uRk[3]
Novi član
 
Član od: 9.6.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Imam isti problem. Torrent odlicno radi, surfovanje isto, youtube ne bas najbolje, ali svaki direktni download prekida, posebno kada se radi o vecim file-ovima. Ne pomaze ni jedan download manager, u svakom browseru je isto. Restart modema ne pomaze, a isti problem se javlja i na drugom kompu u stanu koji je povezan na moju Wi-Fi mrezu i koji ima XP, dok prvi komp ima Win7, tako da nije ni do Windowsa. Modem nije njihov vec je Linksys WAG200G ADSL. Primetio sam da ukoliko imam mogucnost da pauziram pa nastavim download tamo gde je trokirao, mogu da nekako dodjem do tih 100%, ali to nije nikakvo resenje. Znaci ne znam u cemu je problem...Ako neko ima odgovor neka salje na moj e-mail: djukic.uros@gmail.com
uRk[3] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2011, 22:42   #24
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Ptt adsl

Sad sa akc. 50% - ADSL Telekom je najpovoljniji NET u Srbiji!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 2:51   #25
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Jeste a možda ali za nove korisnike a za stare ....Ma "#"#$#$"!%$#""%$ sve po spisku lopovsku.baci te pogled na IKOM temu
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 8:55   #26
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Ptt adsl

Pa ja sam najstariji korisnik
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2011, 12:46   #27
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Konačno raskinuh ugovor. Znači prilikom raskida ugovora bili su katastrofa od čekanja na mik ( 4 dana ) do traženja kesica za ruter i kablove. Kesice od kablova su mi tražili izgleda tek onda kad je izbila svadja zbog mika jer nisam podneo pisanu molbu.Na moju opasku da to nigde ne piše da moram pisanu molbu da pišem za mik ladno mi je odgovorila da to piše na ugovoru. Podnošenjem ugovora na uvid ( poneo sam ga ) i konstataciju da kad sam potpisivao ugovor ( pre više od 8 godina ) mik je bio misaona imenica za nju i njene rukovodioce počela je da zakera, morate i kesice i sve kako ste dobili pri peuzimanju rutera..... došlo mi je da je nahranim kablovima i ruterom ( ali onda ništa od raskida ugovora ) Onda je krenula sa pitanjima jer raskidam ugovor zato što je poskupeo internet,kao biće pojeftinjenje ( vidim sad ako sklopiš novi ugovor godinu dana plaćaš 50% jeftinije - daleko im lepa kuća za taj popust ).Naravno da ne raskidam ugovor zbog cene nego zbog usluge koja je sve gora i gora i ide ka još gorem . Tu konačno ućuta i počne da vrti telefone zbog mik-a. Na kraju ipak sam došao posle 4 dana da preuzmem mik. Statistiku IKOM-ovog interneta paketa flat4 možete videti na IKOM-ovoj temi.I ponavljam da mi je zaista žao što ranije nisam prešao na kablovski internet ( kad sam već imao mogućnosti )
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2011, 20:06   #28
krofnica84
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 143
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Imam jedno pitanje. Da li neko od korisnika ptt adsl-a zna da li je moguc preko njih pristup Eunetovom webmailu ? Naime, prijatelji idu na odmor na planinu( koriste inace eunetov mail), a u hotel u kome odsedaju koristi ptt adsl. Znam da Eunet u Srbiji dozvoljava pristup webmailu samo sa svojih linija i pojedinih nekomercijalnih provajdera, ali da pitam za svaki slucaj ako neko zna.
krofnica84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2011, 19:22   #29
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

To oko EUNeta je uvek bio problem i to je jedan od razloga zašto sam alergičan na njih.

Pošto se stanje menja često, ipak je najbolje njih pozvati i pitati.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2011, 19:37   #30
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Ja se nešto lomim oko PTT ADSLa a ovde ga opljuvaste.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2011, 2:35   #31
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
^ Ja (srecom) nikada nisam ni imao potrebe da zovem njihovu tehnicku podrsku... Sto se tice svega ostalog, chista 10-ka: ne potpisujes ugovor na odredjeni broj meseci, odlichan ping, nikada nijedan prekid u konekciji (sada ce skoro 2 godine kako imam DSL kod PTT-a), ne gase net skoro nikad (mene su iskljuchili samo jednom i to u februaru prosle godine, zato sto nisam platio rachun iz oktobra 2009. ), summa summarum, ne bi ih menjao ni za jednog drugog DSL provajdera!!!

Jedina, uslovno recheno, mana, je to sto treba par minuta da pokupis drugu IP adresu, dakle 60 secundi skripte za JDownloader i slichno ovde ne pale (ali i za to ima reshenja)...
Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Ja se nešto lomim oko PTT ADSLa a ovde ga opljuvaste.
Ja nisam, definitivno, mada u vreme kada sam pisao ovaj post jos nije bio stupio na snagu novi cenovnik (uz povecanje brzine), po kojem nema popusta od 20% na korisnike koji su vec 12 meseci kod njih... Meni je pre uvodjenja novog cenovnika mesecni trosak bio oko 900 dinara, sa popustom, za 1Mb/s vezu... Sad su poprilicno skuplji od ostalih, ali nacuo sam da ce ponovo biti nekih povoljnosti!!!

Jedno je sigurno, za Lelekomov DSL ih ne bi menjao nikad (kad vec nema mogucnosti za bolje)!!!
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2011, 13:06   #32
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom

Jel ima neko ko ima zakljucen ugovor za adsl kod ptt-a...Interesuje me jel ima neka prokleta promocija da se konacno poveca brzina neta a po cenu recimo paketa od 1,5mb\s....Stvarno je smesno da ovi sa sbb-om placaju cak i manje za 4 puta vecu brzinu od nas sa ubudjavelim adsl-om.....
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2011, 13:08   #33
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

A da odeš na sajt PTT-a pa proveriš?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2011, 13:13   #34
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Ma bio sam al nema pod blagim bogom nista.....Ima ova promocija kablovskog neta koji sam sutno kad je adsl postao duplo jeftiniji od njega i duplo brzi....Sad ispada opet ce kablovski biti jeftiniji i brzi....Mogu tako u krug do malo sutra.... Ovo za kablovski 6mb\s brzina deluje super al kolko cu ja to odrobijati kad prodje promocija.....Vise od 1500 ne bi davao pa makar me puskom terali
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2011, 13:20   #35
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Nisi dobro čitao... Šta kaže vest ispod te koju si naveo?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2011, 13:26   #36
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

Mislis ovo za ,,PROMO ADSL" ....Pa kakv ugovor da zakljucujem kad vec imam zakljucen ugovor i koristim adsl preko 2 godine i vise?Sta ako ,,potpisem" to cudo mogu da uzmem duplo vecu brzinu i da je konstantno placam 50% manje?
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2011, 15:19   #37
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

To sve moraš njih da pitaš.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2011, 16:23   #38
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Ptt adsl

OK posle pola dana cekanja raspitao sam se za to....Ovako : Korisnici koji vec koriste ptt adsl mogu da potpisu i taj ugovor naravno uz uslov trazenja jednog od vecih paketa nego sto imas, i placa se 50% od date cene....Medjutim fora je u tome sto pred kraj dakle zadnji mesec mora se raskine ugovor i vrati na staro inace se ugovor produzava na jos godinu dana i placa se PUNA CENA paketa koji si izabrao....Eto cisto ako nekog interesuje (iskreno razmisljam da zaista i potpisem uzmem najveci paket i godinu dana furam 16mb\s net za 1400 )
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2011, 17:08   #39
Balaburin
Član
 
Član od: 24.7.2007.
Lokacija: Mount Akina Reputacija: Imba
Poruke: 483
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 184 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Balaburin
Određen forumom Re: Ptt adsl

da nisam pre 2 meseca potpisao ugovor na godinu dana u telekomu presao bi na ptt Napredni 1 6144/1024 Kbps
ista je cena kao i kod telekoma za 4mb i 512kb upload...
Balaburin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2012, 1:03   #40
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Thumbs up Re: Ptt adsl

Ne znam da li je ovo zvanicna tema PTT-ea ali da dodam da nas ceka akcija i to veoma dobra





6044/1024 Kbps 1.400 din
do 10240/1024 Kbps 1.600 din
do 20480/1024 Kbps 1.900 din


Vise ovde:
http://www3.ptt.rs/akcija_adsl_2013/
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, bachi, cenovnik, internet, ptt

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji ADSL Router za deljenje konekcije? stefan_bre Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.5.2009 18:46
Adsl i wireles kombinacije sasha015 ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 2.2.2009 2:06
ADSL router ili ADSL modem? Mocko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 15.9.2008 14:30
Telekomova "Besplatni ADSL" prevara bujo Internet usluge 19 13.2.2008 0:43
Pomoc oko povezivanja asus wireless rutera na adsl ruter bojjanm Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.11.2007 23:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com