Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.12.2005, 15:31   #1
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Klub ljubitelja SK-a?

sta mislite o osnivanju kluba ljubitelja SK-a? Po skromnom subjektivnom misljenju, SK je kulturoloski fenomen podrucja, i zasluzuje da ima klub obozavalaca.
Mislim da bi to bilo skroz konstruktivno, jer bi klub imao puno uticaja na redakciju SK-a, a samim tim bi i realizacija casopisa bila bolja. Unapredjivanje SK-a je u opste-narodnom interesu (gde sam to vec cuo?). I ukoliko se ljudi koji citaju SK okupe na jednom mestu, mislim da bi bilo puno ideja koje bi prosle.
Forum je pun pogodak, SK ce sigurno postajati sve bolji i bolji (da li je to uopste moguce?! ) jer ima uvid u kritike vernih, dobrocudnih citalaca.
A kes od clanarine da ide onom ko je izneo ideju sa klubom
a sad ozbiljno: za cega bi stvarno mogao kes da se upotrebi?
(sto se ja lozim, a sad kad mi admin obrise temu sa objasnjenjem: ne lupaj, pajseru!)
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 20:25   #2
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: klub ljubitelja SK-a?

A ti da maznes pare! E pa nece moci Salu na stranu, meni je svejedno. Ne znam ni kako bi to izgledalo. Sta, neki sajt ili?
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 3:03   #3
Romero
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: klub ljubitelja SK-a?

...ili osnujemo klub, zakupimo neku pivnicu i dobro se organizujemo kao nekada "neki" u Minhenu...
Romero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 23:38   #4
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: klub ljubitelja SK-a?

hteo sam reci klub citalaca, samo to vece mi je mozak nesto cudno radio i nisam mogao da se setim (ne pitaj! ) Otprlike ovako bi izgledalo: sajt za koji placas simbolicnu clanarinu (cisto da se ne lepe svakavi sabani), gde se organizuju knjizevne veceri (ako to tako mozemo da nazovemo) uz dobro druzenje i grickalice (a gde su grickalice tu je i cuga, normalno). A mogu se i organizovati raznorazna takmicenja (internog karaktera) u svakojakim disciplinama(sve vrste igara za PC, igre na tabli, eventualno i neke sa kartama, a moze i takmicenje u ispijanju piva). Tradicionalno pljuvanje po konzolam se podrazumeva. A ko zna, mozda bi i dobili da uredjujemo jednu rubriku u SK-u (gde sam ja vec otisao! )
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 13:34   #5
Opeth
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: klub ljubitelja SK-a?

Ili jednostavno da banemo svi jedan dan (vidim da nas ima ko ruskih vojnika) u redakciju nenajavljeni (kriptovacemo datum kada, a da oni ne provale ! I insistiramo na pecenju i Carlsberg pivu!
Opeth je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 2:04   #6
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: klub ljubitelja SK-a?

Da tu moram da se slozim... Da vide oni u kolikom nas broju ovdenak ima!
F@n@T!c_KV® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 10:34   #7
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: klub ljubitelja SK-a?

I oni kažu "Baš dobro da ste došli da nam pomognete pri testiranju najnovijeg hardvera.Upravo nam je iz Kine stigla USB električna stolica."
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 11:17   #8
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: klub ljubitelja SK-a?

Citat:
MilanSM kaže:
A ko zna, mozda bi i dobili da uredjujemo jednu rubriku u SK-u (gde sam ja vec otisao! )
E sad vec imas sanse da te saleti neki admin i obrise ti temu
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 12:00   #9
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: klub ljubitelja SK-a?

li nam svima daju poslove da testiramo igrice po ceo dan.... AHHH posao mojih snova
igras igrice 15 sati dnevno i JOS TE PLACAJU ZA TO!
F@n@T!c_KV® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 16:48   #10
Mephisto
Novi član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Mephisto
Određen forumom Klub ljubitelja SK-a?

Citat:
F@n@T!c_KV® kaže:
Ili nam svima daju poslove da testiramo igrice po ceo dan.... AHHH posao mojih snova
igras igrice 15 sati dnevno i JOS TE PLACAJU ZA TO!
Da znas da jeste posao iz snova... Ja pristajem i na pola njihove plate, samo da mi je radno mjesto ispred nekog "zmaja" koji gura F.E.A.R. na max.
Mephisto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 18:41   #11
Romero
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: klub ljubitelja SK-a?

Citat:
Opeth kaže:
Ili jednostavno da banemo svi jedan dan (vidim da nas ima ko ruskih vojnika) u redakciju nenajavljeni (kriptovacemo datum kada, a da oni ne provale ! I insistiramo na pecenju i Carlsberg pivu!

A onda oni postave na krov redakcije jednog četvrtastog u kožnoj jakni i sa ručnim topom koji nas sve toplo pozdravi sa...HASTA LA VISTA...
Romero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 1:52   #12
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Klub ljubitelja SK-a?

Citat:
Mephisto kaže:
Da znas da jeste posao iz snova... Ja pristajem i na pola njihove plate, samo da mi je radno mjesto ispred nekog "zmaja" koji gura F.E.A.R. na max.

mmmmmmmmmmmmmmmmmm.... Ajde da ih pitamo za posao... mogu ja da se okanem i skole i ostalog za toko "privrzen posao"!
F@n@T!c_KV® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 22:19   #13
Arnediad
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Arnediad Slanje poruke preko Yahooa korisniku Arnediad
Određen forumom Re: klub ljubitelja SK-a?

Citat:
Opeth kaže:
Ili jednostavno da banemo svi jedan dan (vidim da nas ima ko ruskih vojnika) u redakciju nenajavljeni (kriptovacemo datum kada, a da oni ne provale ! I insistiramo na pecenju i Carlsberg pivu!
Nije losa ideja,samo da ovi iz vlasti ne pomisle da se narod dize na bunu kad vide koliko nas ima pa nas onako demokratski pregaze tenkovima ni krive ni duzne?
Arnediad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 1:50   #14
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: klub ljubitelja SK-a?

Citat:
F@n@T!c_KV® kaže:
li nam svima daju poslove da testiramo igrice po ceo dan.... AHHH posao mojih snova
igras igrice 15 sati dnevno i JOS TE PLACAJU ZA TO!
Ako mislis da imas smisla da srocis zanimljiv tekst o nekoj igri i opises je, posalji txt... nikad se ne zna...

Citat:
Ili jednostavno da banemo svi jedan dan (vidim da nas ima ko ruskih vojnika) u redakciju nenajavljeni (kriptovacemo datum kada, a da oni ne provale ! I insistiramo na pecenju i Carlsberg pivu!
Na portirnici bi vas zaustavili...
...mozda bi neke od nas nagovorili na pivo...
oluja je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2005, 3:00   #15
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: klub ljubitelja SK-a?

Nije losa ta ideja sa klubom, josh manje ona za posao game testera (i tata bi sine). Tu bih bio super kandidat, ipak nekih 15-ak godina iskustva nije za bacanje
Ah, i da ako postoji neko ko u kolekciji ima starije brojeve SK, vec dugo trazim broj 1/96 (jeste januar 96. dobro ste videli), neka mi ostavi poruku ovde, da se dogovorimo o nekoj razmeni (trampa, otkup, nasilna otimacina ...)
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2005, 13:18   #16
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: klub ljubitelja SK-a?

Citat:
oluja kaže:
Ako mislis da imas smisla da srocis zanimljiv tekst o nekoj igri i opises je, posalji txt... nikad se ne zna...

OK Drzim te za rec!
F@n@T!c_KV® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2005, 15:06   #17
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: klub ljubitelja SK-a?

Citat:
MilanSM kaže:
sta mislite o osnivanju kluba ljubitelja SK-a? Po skromnom subjektivnom misljenju, SK je kulturoloski fenomen podrucja, i zasluzuje da ima klub obozavalaca.
Mislim da bi to bilo skroz konstruktivno, jer bi klub imao puno uticaja na redakciju SK-a, a samim tim bi i realizacija casopisa bila bolja. Unapredjivanje SK-a je u opste-narodnom interesu (gde sam to vec cuo?). I ukoliko se ljudi koji citaju SK okupe na jednom mestu, mislim da bi bilo puno ideja koje bi prosle.
Forum je pun pogodak, SK ce sigurno postajati sve bolji i bolji (da li je to uopste moguce?! ) jer ima uvid u kritike vernih, dobrocudnih citalaca.
A kes od clanarine da ide onom ko je izneo ideju sa klubom
a sad ozbiljno: za cega bi stvarno mogao kes da se upotrebi?
(sto se ja lozim, a sad kad mi admin obrise temu sa objasnjenjem: ne lupaj, pajseru!)
Zar ovaj forum nije mesto za skupljanje obozavalaca SK-a?
diablo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2005, 19:56   #18
PopMilo
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Senta
Poruke: 446
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 187 puta na 89 poruka
Talking Re: klub ljubitelja SK-a?

Citat:
zone2403 kaže:
Nije losa ta ideja sa klubom, josh manje ona za posao game testera (i tata bi sine). Tu bih bio super kandidat, ipak nekih 15-ak godina iskustva nije za bacanje
Ah, i da ako postoji neko ko u kolekciji ima starije brojeve SK, vec dugo trazim broj 1/96 (jeste januar 96. dobro ste videli), neka mi ostavi poruku ovde, da se dogovorimo o nekoj razmeni (trampa, otkup, nasilna otimacina ...)
Klub nije loša ideja, ali više kao web sajt nego kao fizičko okupljanje (mada pivo i priča o igricama zvuči zanimljivo, ali i ovako to radimo kad god se okupi društvo) zbog onih koji nisu iz BG...

Inače imam popriličnu kolekciju SK/a, počeo sam da ga čitam davne '85, i ne planiram da prestanem. Sasvim slučajno sam došao u posed čak i prvog broja SK-a iz oktobra 84 (jedno prepodne honorarnog rada sredinom devedesetih u "Institutu za preradu sekundarnih sirovina"-čitaj otpadu i nikad ozarenijeg lica nego mog kad sam ispod gomile otpada visoke 5 metara izvadio savrseno ocuvan sk 10/84 ) ...

p.s. Imam 1/96 u savrsenom stanju

Ko ima starih brojeva, skener i slobodnog vremena nek pogleda ovu temu:

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=1239

Poslednja ispravka: PopMilo (19.12.2005 u 21:07)
PopMilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2005, 23:54   #19
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: klub ljubitelja SK-a?

Inače imam popriličnu kolekciju SK/a, počeo sam da ga čitam davne '85, i ne planiram da prestanem. Sasvim slučajno sam došao u posed čak i prvog broja SK-a iz oktobra 84 (jedno prepodne honorarnog rada sredinom devedesetih u "Institutu za preradu sekundarnih sirovina"-čitaj otpadu i nikad ozarenijeg lica nego mog kad sam ispod gomile otpada visoke 5 metara izvadio savrseno ocuvan sk 10/84 ) ...

p.s. Imam 1/96 u savrsenom stanju

Ne mogu da verujem da je neko TO bacio!!!
A u vezi 1/96 da li bi mozda prodao, zamenio, ili bar skenira i poslao mi taj broj? (Naravno dogovorili bi se o ceni ili nadoknadi troskova).
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2005, 1:25   #20
PopMilo
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Senta
Poruke: 446
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 187 puta na 89 poruka
Talking Re: klub ljubitelja SK-a?

Citat:
zone2403 kaže:
Ne mogu da verujem da je neko TO bacio!!!
A u vezi 1/96 da li bi mozda prodao, zamenio, ili bar skenira i poslao mi taj broj? (Naravno dogovorili bi se o ceni ili nadoknadi troskova).
Ma bilo je tamo džakova punih časopisa (stotinak brojeva Galaksije, neki vrući časopisi (Ko li bi to bacio, mora da je neka ljubomorna žena ) ...

Za 1/96 nemas problema. Naravno ne prodajem ga, ne dam ga, jer odavno planiram da ih nekako ukoričim i sačuvam, ali ću ga rado skenirati, ako ništa drugo onda da vidim koliko mi treba vremena da sačuvam jedan broj u digitalnom obliku... Pa ga režem na cd pa ti ga šaljem (ili na mail ). Na žalost pred novogodišnja gužva je pa ne verujem da ću imati vremena sad to da odradim, ali možeš računati da ću ga skenirati u sledećih par nedelja...

Posalji PrivateMail da se dogovorimo...
p.s. Pare ne trebaju
PopMilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Program za video klub! rogi23 Aplikativni softver 2 4.7.2007 20:53
3D klub 6600gt agp problem weqa Kvarovi 6 5.1.2006 3:15
6600GT,Asus ili Klub 3D? Sta je bolje? weqa ŠDK - Grafika 18 24.12.2005 10:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com