Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.9.2011, 0:43   #121
Stix
Novi član
 
Član od: 14.11.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Pozdrav svima!
"Svet kompjutera" sam kupovao redovno desetak godina, ali sam pre nekoliko meseci prestao jer sve više liči na magazin specijalizovan za mobilne telefone i slične uređaje. Meni telefon služi za pozive, sms i jutarnji alarm, a dosta ljudi koje znam i koji imaju te "pametne" telefone u suštini ih koriste za potpuno iste stvari kao i ja, ni manje ni više. Kao nešto pokušavaju da koriste internet ili odgledaju film na tom malom ekranu, ali ubrzo sednu za desktop i odgledaju to što hoće.
Nadam se da će "Svet kompjutera" ponovo biti ono što je nekada bio: časopis o kompjuterima na kojima se može nešto pametno uraditi!
Stix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Stix na korisnoj poruci:
oluja (10.9.2011), ZoNi (10.9.2011)
Stara 10.9.2011, 1:42   #122
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

U cemu je problem? Nikada mi necete biti jasni sa tim stavom "prestao sam da kupujem/citam SK jer se opisuju mobilni telefoni","postajete Mobilni Magazin","iskoristili ste dve stranice na opise telefona iako ste ih mogli na nesto pametnije potrositi" itd itd da ne bih pisao glupe razloge..

Jbt u ovom broju su opisana 3 (slovima: tri) pametna telefona! Nokia E6,X7 i Dell Venue Pro i to je sve stalo na dve strane. Uh ja se izvinjavam,opisano je nekoliko tablet uredjaja na dodatne dve strane koji su opet "tematika" mobilnih magazina samo sto Paja nece moci da razgovara sa njima. Prosli broj,cetiri pametna telefona i dva tableta na (opet) cetiri strane. Pomirite se sa cinjenicom da pameti telefoni nisu isto sto i mobilni telefoni iako dele osnove i osnovne funkcije. Onaj ko koristi pametni telefon samo za telefoniranje i SMS opusteno je mogao pare date za isti da pokloni u dobrotvorne svrhe. Uostalom nije problem u pametnim telefonima vec u ljudima koji ga koriste.. 70% domacih korisnika Android telefona poseduje ovakve aparate zbog lakseg pristupa Fejsbuku/YT-u i da bi se pohvalili da imaju Android aparat - nista vise,nista manje. Ali to nije razlog da se ovakvi telefoni ne opisuju u SK,i racunari se kod nas vecinom koriste za iste stvari. Inace,ako se SK stvarno priblizio domacim magazinima koji se bave tematikom mobilnih telefona po obimu i kvalitetu objavljenih tekstova isti bolje da ne postoje na trzistu..

"Nadam se da će "Svet kompjutera" ponovo biti ono što je nekada bio: časopis o kompjuterima na kojima se može nešto pametno uraditi!" ... A cekaj,po cemu se SK danas razlikuje od SK iz starijih dana? Jel manjka opisanog/testiranog hardvera? Ne. Jel manjka softvera? Ne. Jel manjka igara? Tek to ne. U cemu je onda problem sto su odvojene cetiri strane za Phone Zone? Btw onaj ko zna sta pametno da radi nece mu biti problem da li je za deskom,lapom ili uz Android aparat..

Kud mi se i zalomila ova treca smena na forumu

Jos da mi je znati kako ste naterali urketa da se otvori za budjenje lakih pingvina
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
Highl1 (15.9.2011), Mario Pavićević (10.9.2011), oluja (10.9.2011), player1 (10.9.2011), voodoo_ (10.9.2011)
Stara 10.9.2011, 9:38   #123
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Pa ja se slazem sa prethodnim izlaganjem.

Meni ne prija sto toliko ima price o mobilnim telefonima. Mene jednostavno mobilni ne zanimaju. A da je to sve vezano za racunare kao sto to sve povezuju pa i nije.
Nego je takva klima. Postaju popularni i zbog prodaje casopisa pise se o njima. I sve je to u redu, razumem ja to, ali nemojte da pricate da su to racunari sve....
Ja sam skapirao da taj deo sveta kompjutera meni ne odgovara, jednostavno ga ne citam, ali i dalje kupujem casopis zbog drugih sadrzaja koje ima.

"Niti imam ista protiv tih textova, niti sam prestao da kupujem SK zbog toga, jednostavno me ta tema ne zanima, i jednostavno samo preskocim taj deo SK kao da ne postoji."

i drugi casopisi slicnih tematika isto tako opisju telefone i ostale uredjaje.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku singularity na korisnoj poruci:
ZoNi (10.9.2011)
Stara 10.9.2011, 9:52   #124
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

SK je oduvek bio najbolji casopis, jer nije slusao, "ne pokrivajte ovo ili ono", tako da ima i hardver i softver, i desavanja i IT svetu, i video igre, i pametne monilne telefone, i linux zajdnicu. To nema ni jedan drugi kompjuterski casopis sve zajedno kod nas. Za svakog po nesto. Ko Politikin Zabavnik.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2011, 10:05   #125
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
singularity kaže: Pregled poruke
Meni ne prija sto toliko ima price o mobilnim telefonima. Mene jednostavno mobilni ne zanimaju. A da je to sve vezano za racunare kao sto to sve povezuju pa i nije.
Nego je takva klima. Postaju popularni i zbog prodaje casopisa pise se o njima. I sve je to u redu, razumem ja to, ali nemojte da pricate da su to racunari sve....
E vidis u tome je kvaka Mene recimo Test Run i Test Fun slabo zanimaju pa se necu buniti vec cu biti za prosirenje tih rubrika ako je to moguce. Prodaja casopisa ce se tesko povecati zbog,ruku na srce,prilicno sturih opisa kojih cak nije ni mnogo. Onaj koga zanimaju mobilni telefoni ce kupiti magazin koji obradjuje tu tematiku i procitati testove koji imaju mnogo ozbiljniju notu po sadrzaju korisnih informacija i samog kvaliteta teksta. Opisi u SK nisu losi,ali su daleko od ozbiljnijih tekstova (NHF @autors). Ovako ih ima da se podmire trendovi i da se stekne neki uvid u aparate

Btw po cemu su pametni telefoni daleko od dzepnih racunara?
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2011, 12:10   #126
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
SK je oduvek bio najbolji casopis, jer nije slusao, "ne pokrivajte ovo ili ono", tako da ima i hardver i softver, i desavanja i IT svetu, i video igre, i pametne monilne telefone, i linux zajdnicu. To nema ni jedan drugi kompjuterski casopis sve zajedno kod nas.
Naravno, pitanje je da li je to dobro... Ali, s obzirom na umrtvljenu (i preskupu) konkurenciju, i ovakav kakav je, SK jeste najbolji "techno-related" časopis (ne kompjuterski časopis, jer to više svakako nije).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2011, 12:33   #127
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

'99. je SK po mnogima bio zanimljiviji nego sad, pa je opisivao digitalne ručne satove budućnosti (a poslednjih godina ne videh opise novih modela) sa ugrađenim telefonima i raznim čudima.

Dakle, obavezno da se vrati neka vrsta rubrike sa zanimljivim spravicama (gedžetima) ili da se povremeno ubaci u hardver neki 1/2 opis nečeg što nije štampač/grafička/napajanje/foto-aparat itd, već je sasvim nepotrebno ali zanimljivo izgleda (npr. USB jonizator vazduha u obliku R2D2).

Drugim rečima, bolje predlagati šta još može da se doda, kako bi redakcija imala u rezervi ideja za proširenje (a samim tim i potencijalne nove sponzore uz nove teme, kako bi broj reklama ostao na istom nivou i održao pristupačnu cenu), nego šta je višak, jer ko god šta voleo ili ignorisao, teško da je išta zaista višak.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2011, 12:42   #128
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011



Citat:
npr. USB jonizator vazduha u obliku R2D2


Nije R2D2 niti je namenjen za povezivanje na USB,ali verujem da bi se ekipa koja je modovala kucista (SK Case Chase) laganica snasla oko detalja Eto ako redakciji treba ovakav "gadget" voljan sam da ga pozajmim na desetak dana
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2011, 19:50   #129
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Rekao sam vec da se slazem sa politikom sveta kompjutera da se bavi najraznovrsnijim temama danasnjeg CS-a.

No, sada zelim da kazem i da mi se svidja "mala skola linuksa" ali smatram da je to moglo malo opsirnije. Ipak, nije jos vreme da sudim o tome, videcemo sledece tekstove. Takodje mislim da bi bilo cool da ima vise takvih tekstova, i to ne u vidu dodatka, vec u samom casopisu.
Naprimer, voleo bih da ima jos vise materijala pod rubrikom u sitna creva ili rubrike tipa uvod u svet android programiranja i slicno. Naprimer ako DART zazivi "HELLO WORLD" projekat u tom jeziku.
Razumem da nije lako naci odgovarajuce talente za izlaganje takvih tema, ali kontam da nije nemoguce, a bio bi jako lep dodatak rezimeu casopisa.

Takodje bih voleo da vidim pricu i mikro kontrolerima u SK. Zasto da ne? Naprimer predstavljanje Arduino platforme, i po koji jednostavan projekat. To bi bas leglo univerzalnoj prirodi casopisa.

Nadalje, ovih dana sam cunjao po online biblioteci fakulteta, i dosao sam do sledece ideje. Zasto ne bi podsticali studente da odgovarajuce (bachelor) radove objave i u SK? Hey, why not, oni dobiju par dinara, vi objavite nesto zanimljivo i poucno?! Npr. Smart Home radovi, ili kako da vas wii remote pretvorite u nesto drugo itd. Napravite neku marketinsku kampanju sa tom temom i voilà, obostrana korist!

Poslednja ispravka: Eddy (10.9.2011 u 21:01)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2011, 21:55   #130
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Wink Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
thaedass kaže: Pregled poruke
jos da mi je znati kako ste naterali urketa da se otvori za budjenje lakih pingvina
Коначно је почело ново кување у заједници слободног софтвера, због чега сам се, у циљу подршке заједници, вратио коренима (мада и даље користим Убунту) А и брате, доста смо описивали интерфејс различитих програма, Линукс је довољно бољи од Виндоуза да може да се пише и о другим стварима
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku urke na korisnoj poruci:
Thaedass (11.9.2011)
Stara 10.9.2011, 22:53   #131
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
'99. je SK po mnogima bio zanimljiviji nego sad, pa je opisivao digitalne ručne satove budućnosti (a poslednjih godina ne videh opise novih modela) sa ugrađenim telefonima i raznim čudima.
lol

Bio je zanimljiviji možda zbog tadašnjih zanimljivijih igara, ali je kvalitet tekstova bio drastično lošiji nego sad. Bukvalno se sećam Macedonića i još par autora koji su se zapravo trudili, ostatak časopisa je bio puko otaljavanje, bez uvrede uredništvu.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2011, 23:00   #132
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
ali je kvalitet tekstova bio drastično lošiji nego sad. Bukvalno se sećam Macedonića i još par autora koji su se zapravo trudili, ostatak časopisa je bio puko otaljavanje, bez uvrede uredništvu.
Meni je i tada i sada kvalitet tekstova sasvim OK. Ne bih mogao da kažem da je ranije bilo bolje ili da je sada bolje...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2011, 23:51   #133
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
lol

Bio je zanimljiviji možda zbog tadašnjih zanimljivijih igara, ali je kvalitet tekstova bio drastično lošiji nego sad.
Rekoh po mnogima (često se čuje takva tvrdnja na forumu, da je nekad bio mnogo bolji itd.), ali ne i zašto. Ako želiš da ulaziš u to i gledaš kome je koja tema zanimljiva, ko je kako pisao, onda nisi shvatio poentu moje poruke.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2011, 11:16   #134
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Bio je zanimljiviji možda zbog tadašnjih zanimljivijih igara, ali je kvalitet tekstova bio drastično lošiji nego sad. Bukvalno se sećam Macedonića i još par autora koji su se zapravo trudili, ostatak časopisa je bio puko otaljavanje, bez uvrede uredništvu.
Test Play (dobro, tad se nije tako zvao) je bio podjednako kvalitetan kao sad, sa svetim trojstvom - Kuzma, Slobodan Macedonić i Gradimir Joksimović. Danas je možda bolje to što ima mnogo više redovnih autora, ali kvalitet tekstova, mislim, nije drastično bolji - dobri su i ovi sad, i oni tad...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2011, 14:24   #135
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Укорењени Андроид

Због оваквих текстова купујем СК. Чивану капа доле.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2011, 19:40   #136
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
Stix kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima!
"Svet kompjutera" sam kupovao redovno desetak godina, ali sam pre nekoliko meseci prestao jer sve više liči na magazin specijalizovan za mobilne telefone i slične uređaje. Meni telefon služi za pozive, sms i jutarnji alarm, a dosta ljudi koje znam i koji imaju te "pametne" telefone u suštini ih koriste za potpuno iste stvari kao i ja, ni manje ni više. Kao nešto pokušavaju da koriste internet ili odgledaju film na tom malom ekranu, ali ubrzo sednu za desktop i odgledaju to što hoće.
Nadam se da će "Svet kompjutera" ponovo biti ono što je nekada bio: časopis o kompjuterima na kojima se može nešto pametno uraditi!
DISCLAIMER:
Iskreno zahvaljujem svima na mišljenju po ovoj temi, pa bez trunke namere da nekog teram da promeni mišljenje samo konstatujem da je SK ipak samo jedan od časopisa na kiosku koji hoćete ili nećete kupiti po vašem ličnom ubeđenju.


Međutim, te davne 99 koja se pominje, ali i kasnije, pisali smo o PDA uređajima i proročanski navodili, mada nam za to nije bilo potrebno mnogo pameti , da će se PDA i mobilni telefon fuzionisati u jedan uređaj. Koju godinu pre iPhona se to i desilo, primer je HP iPaq o kom smo pisali 2004. godine. Pre iPhone desila se i MP3 "eksplozija", otvaranje iTunesa... Pisali smo o tome, pa čak imali i umetak o takvim uređajima. Pa smo imali poplavu digitalnih fotoaparata tih godine... I oni su se fuzionisali sa mobilnim i PDA uređajem u jedan - smartphone, pametni telefon ili kako želite.

Danas, kada pogledate SK, imate 20 strana raznolikog hardvera, i 8 strana (eventualno još koja u servisu, sitnim crevcima...) o smartphone. Pri tome, u tih 8 strana idu programi i igre na po 2, pa da napomenem oko 25 strana u ovom broju rubrike o PC igrama (i po koja konzolna), 10-15 o PC softveru, 8-10 o Internetu... Dakle, u pitanju je lični doživljaj koji se svodi na konstataciju "alergičan sam na mobilne", koji se ne može potrti prostim činjenicama koje sam naveo.

Iskoristiću priliku da priupitam - da li je iko video GFK istraživanja? Da li je iko primetio ovu promenu? Neku drugu?
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2011, 20:21   #137
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Evo da iznesem i lične utiske, vezane za novi broj, nakon detaljnog čitanja.
Septembarski SK je stvarno donio vrhunski sadržaj, odlično prezentovan, odlično odabran.
Naslovna zaista fino izgleda, iako mi nije toliko dobro izgledala na forumu.
Uvodna riječ mi se mnogo svidjela. Sa onom običnom stvari se srećemo svakog dana, ali se nikada ne zapitamo da li je na mjestu ili nije. Veliki plus za uvodnu riječ.
Hard soft scena je siromašna, ali moram da priznam da me je glupost mjeseca iskreno nasmijala.
Dalje, tekst o avionima je izuzetan, samo bih volio da se u nekom o narednih brojeva osvrnete na direktnu primjenu tehnologije u moderna vojna vozila. Znači, Vesić ko i uvijek "kida".
Što se tiče hardvera, odlično uređen, interesantne teme. Test grafičkih mi je bio interesantnan. Volio bih da se u nekom od sledećih brojeva uradi slično i sa procesorima. Naravno, i ostatak rubrike je OK, da ne bude da hvalimo samo Uzelca, i Lončarević je imao fine opise.
Komentari na internet teme su izlišni.
Test run, koji obično pretrčim, privukao mi je više pažnje nego obično. Zelena slova su prava stvar! Test Tune Up utilitiesa i AIDA-e su profesionalno odrađeni, a Bubanja najbolje opise ima, to je definitivno.
Sitna crevca. Stojičević, bojleri i slične metafore, ladno bi legle nekom udžbeniku informatike. Školski napisano. xD
Kolumna mi nije bila nešto specijalno dobra, iako je hvaljena, meni je bial dosadna. Pročitao radi reda. Test play, tu i tamo, dosta nekih prosječnih igara opisano, po meni bespotrebno cijeđenje Qzmine inspiracije za napljuvavanje. PLS, dajte mu da opiše igru CoJ cartel, bilo bi mi strašno milo da vidim njegov opis pomenute igre.
Sve u svemu, još od 3/2010 nisam čitao ovako "masivan" broj. Ipak, treba iznositi utiske o broju, da neko i ove iz redakcije "prorešeta".
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2011, 21:17   #138
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

http://www.gfk.rs/
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2011, 21:43   #139
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

E kad pomenuste GFK statistiku, mogli ste još neke brojke da ugurate, bilo bi zanimljivo videti (ali i ovako je dobar potez).
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2011, 22:30   #140
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

^ Hint: strana 31
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ajd da izglasamo najbolju 6600GT karticu Erdeljan Boris Grafika 60 18.6.2011 15:32
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com