Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.1.2013, 20:03   #61
johny88
Veteran
 
Član od: 24.7.2008.
Poruke: 500
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 38 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

matori znaš šta su moji blueberry m28 naspram ovih? jedu ih za večeru a jeftiniji soma odvrneš ono gruva pucaju stakla
johny88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2013, 23:06   #62
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Citat:
Bakster kaže: Pregled poruke
Aham, sad mi je jasno... ja sam inače na Master studijama - smer Motorna vozila i motori... pa pomislih da nismo kolege

Cek da te pitam nesto

Zvuk motora ---- ako motor ima sto vise cilindara on ce imati ujednaceniji zvuk, ono kao da prede i da zvuci glatko...

A ako ima jedan ako uopste postoji ili dva cilindra zvucace kao traktor? Jel to tacno?
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2013, 0:37   #63
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Uglavnom, mada zavisi dobrim delom od dizajna izduvnog sistema. Vise cilindara znaci i cesce potrebe za izduvom, prakticno povecavaju frekvenciju. Zvuk bude ujednaceniji. V8 motori su poznati po ROAAAR, ROAR ROAAAAAAR, dok su V12 u stilu WEEEEEEE, WEEEEEEEEE, (krivina) mom mom... mooOOOOOOOEEEEEEEEEE, WEEEEE
Poznato ti je kako zvuci skuter recimo... Ili, Lancia Ypsilon, koja ima motore sa 2 cilindra... zvuce ko skuteri. A sto se tice traktora, moja atmosferska azdaja od IMT-a sa 4 cilindra i 3,333ccm se uopste ne cuje lose. Naprotiv
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
Master_Touch (15.1.2013)
Stara 15.1.2013, 2:42   #64
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

O pa hvala, sad mi je mnogo jasnije sve!


Mene onaj zvuk od skutera iritira a traktor mi je podnosljiv , i ma neki klip na youtubu lik vozi traktor kao trkacki automobil, i koci pravi policajske krugove ...! Jel bre s obzirom na kubikazu koliko kosta registracija

Jos jedno pitanje... sto vise cilindra i sto prefinjeniji zvuk to skuplji i bolji automobili?
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2013, 10:50   #65
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Zvuk od skutera je iritantan dok se ne naviknes A traktori imaju odlican zvuk, barem ovi sa 4 i vise cilindara. Nasi stari i najrasprostranjeniju 533 i 539 imaju 3 cilindra, sto im daje karakteristican zvuk.

Cena registracije zavisi od raznih faktora: kubikaza, konkretno, svaki putnicki automobil sa vise od 2.000 kubika se oporezuje sa dodatnih 400E takse za luksuz. Zato motori od 2.0 obicno imaju 1.998ccm. Inace, pored toga, na cenu reegistracije uticu i: starost vozila, snaga motora, klasa vozila i neke druge sitnice

Pitanje je koliko je ovo tacno. Neke od najskupljih vozila prate upravo V8-10-12 motori zbog svoje snage, prefinjenosti i balansiranosti. Podrazumeva se da su skuplji od obicnih, zato sto su kompleksniji. Pogledas Lamborghini, Ferrari, Buggati, Mercedes SLS AMG i ostale- to su najbolje masine na svetu, i sve imaju preko 8 cilindara, a Buggati ima 16 xD Tako da, uglavnom skuplji auto ima vise cilindara, ali se i iz najobicnijih I4 motora (motor sa 4 cilindra u liniji) moze izvuci velika snaga. To vec spada u tuning, to cemo naknadno da razjasnimo

Fun facts:
-Jesi li znao da bolidi F1 trenutno imaju oko 1008 konja? Interesantno medjutim je to sto toliku snagu izvlace iz V8 motora sa "samo" 2.000ccm
-Motor Toyote Supre, 6 cilindara u liniji (I6) se tako tjunira da se iz njega izvuce preko 1000 konja
-Motori bolida F1 se prave tako da izdrze samo jednu trku. U najboljem slucaju oni bi trebali da se raspadnu posle cilja
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
Master_Touch (28.1.2013)
Stara 15.1.2013, 10:50   #66
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Citat:
Bakster kaže: Pregled poruke
Aham, sad mi je jasno... ja sam inače na Master studijama - smer Motorna vozila i motori... pa pomislih da nismo kolege
OAS-Freshman
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2013, 11:30   #67
qryak
Član
 
Član od: 1.5.2012.
Poruke: 165
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Zvuk od skutera je iritantan dok se ne naviknes A traktori imaju odlican zvuk, barem ovi sa 4 i vise cilindara. Nasi stari i najrasprostranjeniju 533 i 539 imaju 3 cilindra, sto im daje karakteristican zvuk.

Cena registracije zavisi od raznih faktora: kubikaza, konkretno, svaki putnicki automobil sa vise od 2.000 kubika se oporezuje sa dodatnih 400E takse za luksuz. Zato motori od 2.0 obicno imaju 1.998ccm. Inace, pored toga, na cenu reegistracije uticu i: starost vozila, snaga motora, klasa vozila i neke druge sitnice

Pitanje je koliko je ovo tacno. Neke od najskupljih vozila prate upravo V8-10-12 motori zbog svoje snage, prefinjenosti i balansiranosti. Podrazumeva se da su skuplji od obicnih, zato sto su kompleksniji. Pogledas Lamborghini, Ferrari, Buggati, Mercedes SLS AMG i ostale- to su najbolje masine na svetu, i sve imaju preko 8 cilindara, a Buggati ima 16 xD Tako da, uglavnom skuplji auto ima vise cilindara, ali se i iz najobicnijih I4 motora (motor sa 4 cilindra u liniji) moze izvuci velika snaga. To vec spada u tuning, to cemo naknadno da razjasnimo

Fun facts:
-Jesi li znao da bolidi F1 trenutno imaju oko 1008 konja? Interesantno medjutim je to sto toliku snagu izvlace iz V8 motora sa "samo" 2.000ccm
-Motor Toyote Supre, 6 cilindara u liniji (I6) se tako tjunira da se iz njega izvuce preko 1000 konja
-Motori bolida F1 se prave tako da izdrze samo jednu trku. U najboljem slucaju oni bi trebali da se raspadnu posle cilja
Ma, wankel je keva.
qryak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2013, 11:40   #68
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Od kad je ovo tema o motornim vozilima? :|
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2013, 11:49   #69
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Citat:
qryak kaže: Pregled poruke
Ma, wankel je keva.
Pa, uglavnom... Trenutno je nenadmasan po efikasnosti, ali nikad nije ozbiljnije zaziveo, prosto to ne odgovara industriji, a i skup je sada za usavrsavanje, u odnosu na vec istrazene i razvijene standardne motore. Samo su Mazde ekscentricne pa su ga koristile, i to bogami sa dobrim rezultatima.

@JoXa Tema o motorima se sama nametnula... Verujem da se altec nece ljutiti, ali mozemo i da se prebacimo u brbljaonicu ako ti smeta
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
Master_Touch (28.1.2013)
Stara 15.1.2013, 12:54   #70
Bakster
Član
 
Član od: 24.11.2012.
Lokacija: ;)
Poruke: 326
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 64 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Pa, uglavnom... Trenutno je nenadmasan po efikasnosti, ali nikad nije ozbiljnije zaziveo, prosto to ne odgovara industriji, a i skup je sada za usavrsavanje, u odnosu na vec istrazene i razvijene standardne motore. Samo su Mazde ekscentricne pa su ga koristile, i to bogami sa dobrim rezultatima.

Nije samo da ne odgovara industriji, vec ima jedan izrazit problem taj Wankelov motor. A to je da se sagorevanje vrsi u samo jednom malom delu cilindra (ako ga mozemo tako nazvati). Zbog toga se materijal neravnomerno zagreva i trpi velika opterecenja u uskom pojasu dok je ostatak cilindra mnooogo manje izlozen evo linka ka simulaciji http://www.youtube.com/watch?v=6BCgl2uumlI

A sto se tice F1 motora, ta konjaza se postize forsiranjem po broju obrtaja, smesom goriva koja se koristi (sto je smesa bogatija benzinom jace ce sagorevati, do odredjene donje tacke oko lambda=0.8... u automobilima sa OTO motorom je taj odnos lambda=1 tj tezi se =1.... inace je to odnos kolicine goriva i kolicine vazduha koja je potrebna da se to gorivo sagori)... kod dizel motora je nesto drugacije... ali o tome necu niko nije pitao
Bakster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2013, 12:55   #71
Bakster
Član
 
Član od: 24.11.2012.
Lokacija: ;)
Poruke: 326
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 64 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
OAS-Freshman
U kom gradu??? Kg mozda?
Bakster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2013, 14:49   #72
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Citat:
Bakster kaže: Pregled poruke
A sto se tice F1 motora, ta konjaza se postize forsiranjem po broju obrtaja, smesom goriva koja se koristi (sto je smesa bogatija benzinom jace ce sagorevati, do odredjene donje tacke oko lambda=0.8... u automobilima sa OTO motorom je taj odnos lambda=1 tj tezi se =1.... inace je to odnos kolicine goriva i kolicine vazduha koja je potrebna da se to gorivo sagori)... kod dizel motora je nesto drugacije... ali o tome necu niko nije pitao
Stani, stani... Tacno je da F1 motori razvijaju veliku snagu uspomoc visokog broja obrtaja, tu nema diskusije. E sad, ne verujem da bas oni prave bogate smese goriva... Jedini ispravan nacin da motor radi bez nedostataka i ostataka je sagorevanje tzv. stehiometrijske smese, koja je 14,7:1, dakle 14,7 delova vazduha prema 1 delu benzina. E sad, s obzirom da se radi o atmosferskim motorima, tj. ne moze se ubaciti veca kolicina vazduha od zapremine cilindra, i gorivo mora da bude ubrizgano u tacnoj meri, koja je slicna i kod obicnih automobila. Dizel je drugo gorivo pa je i drugi odnos Sad, tacno je da ti ipak ides u skolu za to, ali koliko ja znam to je ovako, mozda gresim

Inace, za Wankela nisam znao da ima problema sa pregrevanjem i zamorom. Znam koje je to mesto u motoru, i stvarno je... sitno
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2013, 15:05   #73
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Citat:
Bakster kaže: Pregled poruke
U kom gradu??? Kg mozda?
Ima G u svojoj skracenici, ali prvo slove nije K.

Hint: Lokacija u profilu.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2013, 15:32   #74
Bakster
Član
 
Član od: 24.11.2012.
Lokacija: ;)
Poruke: 326
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 64 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Stani, stani... Tacno je da F1 motori razvijaju veliku snagu uspomoc visokog broja obrtaja, tu nema diskusije. E sad, ne verujem da bas oni prave bogate smese goriva... Jedini ispravan nacin da motor radi bez nedostataka i ostataka je sagorevanje tzv. stehiometrijske smese, koja je 14,7:1, dakle 14,7 delova vazduha prema 1 delu benzina. E sad, s obzirom da se radi o atmosferskim motorima, tj. ne moze se ubaciti veca kolicina vazduha od zapremine cilindra, i gorivo mora da bude ubrizgano u tacnoj meri, koja je slicna i kod obicnih automobila. Dizel je drugo gorivo pa je i drugi odnos Sad, tacno je da ti ipak ides u skolu za to, ali koliko ja znam to je ovako, mozda gresim

Inace, za Wankela nisam znao da ima problema sa pregrevanjem i zamorom. Znam koje je to mesto u motoru, i stvarno je... sitno
Ne pricamo o istoj stvari... koeficijent lambda je odnos kolicine vazduha i i kolicine vazduha koja je teoretski potrebna da se to gorivo sagori. Da kazemo da je kolicina vazduha potreba za sagorevanje L0 a da je u cilindru kolicina vazduha L. Lambda ce biti lambda=L/L0... U idealnim uslovima bi trebalo da je 1 (za odredjenu kolicinu goriva ni manje ni vise vazduha... nego tacno koliko treba)... ali cak ni uz ove kompjuterski upravljane sisteme sa piezzo brizgaljkama se ne postize 1 problem sa lambda<1 je to da se ne sagori svo gorivo pa zagadjuje okolinu ali ostaje to da daje vecu snagu...
oto motori prave smesu (koja je skoro homogena) van cilindra i smesa kao cela ulazi u cilindar a kolicinom smese i se odredjuje kolicina rada koju stvara motor dok se sastav smese ne moze menjati u toku rada (uglavnom) a podesava ga upravljacka jedinica ili karburator kod starijih modela.
Dizel motori uvek usisavaju istu kolicinu vazduha (sa Turbo punjenjem i vise nego potrebno) a zavisno od toga koliko je papucica gasa pritisnuta upravljacka jedinica ce pustiti manju ili vecu kolicinu goriva u cilindar pred sam kraj takta sabijanja.
Kod dizela sa turbo punjenjem je lambda>1.3 cak i pod punim gasom... i ta veca kolicina vazduha omogucava bolje sagorevanje jer smesa nije homogena a ni uslovi nisu idelani... zato mehanicki stepen dizel motora moze ici i do 0.4+ a kod OTO motora 0.3 je plafon... i to opet samo teoretski za sada... otud i manja potrosnja kod dizela, jer je bolje iskoriscenje....
samo turbopunjenje je napravilo ogroman korak za dizel motore sto se tice iskoriscenja ali i snage koje daju

Poslednja ispravka: Bakster (15.1.2013 u 15:55)
Bakster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2013, 15:47   #75
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Precizno, kratko i relativno jasno
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2013, 23:33   #76
slucajni prolaznik
Novi član
 
Član od: 26.1.2013.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Citat:
JoXa kaže: Pregled poruke
Jok, ništa ne pomaže. Ništa onda...
slucajno sam naleteo na ovu temu i vidim da imas problem koji nije neresiv , samo se moras obratiti na pravu adresu
vidim da si zadovoljan sa zvucnicima ali da ti smeta sto ima brum (mmmmmm) i meni bi smetao , ne znam kod koga si kupio i kod koga si ih reklamirao ali nisu ti odradili kako treba
da ne duzim , resenje tvog problema je da se javis meni preko emaila i da mi posaljes kontakt telefon da se cujemo (inace ja radim u firmi koja uvozi EACAN zvucnike i ona je ovlasceni servis )
pozdrav
slucajni prolaznik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 12:05   #77
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Slao sam zvučnike na servis (negde sredinom januara) i juče su stigli. Novi, po svemu sudeći. Uglavnom, za sada nemam problema...
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2013, 12:45   #78
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Vidim da postoje i modeli E-511C i E-520, ali ne kod nas. :-/
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2013, 14:22   #79
ivke90znik
Član
 
Član od: 17.7.2006.
Lokacija: Svuda pomalo, a trenutno nigde
Poruke: 82
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ivke90znik Slanje poruke preko Yahooa korisniku ivke90znik Slanje poruke preko Skypea korisniku ivke90znik
Određen forumom Re: Eacan E-510

ljudi,imam ove zvucnike vec 5 meseci,zvuk je ok,i cuje se to zujanje povremeno,al nije nista strasno,nego imam jedno pitanje za vas koji imate ove zvucnike- da li na onom vecem zvucniku ide muzika kao na ona dva manja ili on samo sluzi za basove i treble? posto mislim da nesto nije kako treba tj ne cuje mi se muzika iz njega uopste
ivke90znik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2013, 14:36   #80
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Eacan E-510

Pomiješao si, bass i treble su različiti termini. Bass su niski, duboki, prdeći tonovi. Treble su visoki, piskavi tonovi.

Taj veliki zvučnik se zove subwoofer i on proizvodi bass tonove. On u suštini ne reprodukuje muziku kao melodiju, odnosno jedva se nazire o kojoj pjesmi je riječ, nego samo pravi te duboke tonove. Približi mu se, i ako čuješ to mumlanje, duboko "prdenje" - to je to. Ostala dva zvučnika koji se zovu sateliti proizvode srednje i visoke tonove.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
eacan e-510 test review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Eacan E-505S ili Blueberry SW-M20? Ili nešto treće, do 3000 din? Salito ŠDK - Zvuk na računaru 1 2.1.2011 4:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com