Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2013, 20:24   #141
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

različite su jedinice u svakoj tehnologiji. zapadnjacke jedinice imaju sve veću prednost tamo negde posle 1600-te. Protiv AI-ja istočnjaci mogu lako da se nose, dok otomani i ostali muslimani dosta zaostaju i oni će čak i protiv AI-ja imati problema krajem 17. veka. Pod uslovom da su u nekom ratu gde nemaju bar 3 puta veću armiju, ali obzirom da je lako proširiti se protiv AI-ja većina i ne oseti taj problem.

U multiplejeru mora da se pređe u zapadnjake jer ljudski protivnik će iskoristiti tu razliku.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2013, 1:06   #142
obidijus
Član
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Jedna od stvari koja mi bas ide na onu stvar je kad dobijem event pa mi se Pravoslavna provincija pretvori u protestantsku!!!Ajd ko igra sa katolicima to je ok,al mogli su da izbace to za nas.I jos dobiju -8 pa ih ne mozes ni prekrstiti!Cak i za glavnu provinciju sam dobio taj budjavi event.
obidijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2013, 9:00   #143
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Nisam igrao sa Turcima ali mi se čini onako od oka da im nije potrebno da se vesternizuju. Toliko vojske koliko oni imaju je sasvim dovoljno a lako se šire i na Balkanu i dole u Africi što znači da imaju kasnije na raspolaganju još više vojske.

To pozapadnjavanje je i u 3-ci u poslednjoj ekspanziji bilo poprilično otežano uz mnogo problema sa pobunama i lošim eventima pa verujem i da je sada.
Jel neko probao pa da kaže tačnije?
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 9:15   #144
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
Zemunelo kaže: Pregled poruke
Nisam igrao sa Turcima ali mi se čini onako od oka da im nije potrebno da se vesternizuju. Toliko vojske koliko oni imaju je sasvim dovoljno a lako se šire i na Balkanu i dole u Africi što znači da imaju kasnije na raspolaganju još više vojske.

To pozapadnjavanje je i u 3-ci u poslednjoj ekspanziji bilo poprilično otežano uz mnogo problema sa pobunama i lošim eventima pa verujem i da je sada.
Jel neko probao pa da kaže tačnije?
Probao sam ja, zadnjih 70+ godina sa Mugalima i nisam uspeo na kraju.

Ako imas core provinciju koja se granici sa core provincijom nekoga u zapadnoj tehnoloskoj grupi mozes da otpocnes modernizaciju, nema vise postepene modernizacije odmah si zapadna tehnoloska grupa kad se proces zavrsi.

A to ide ovako - kad pocnes stabilnost pada na -3 i moc monarha u sve tri kategorije pada na -100 bez obzira koliko si imao pre pocetka. Takodje stabilnost je 250% skuplja da se poboljsa. Dobijas skalu od 0 do 100 koja se puni na kraju svakog meseca za tvoju stabilnost (-3 na pocetku, +1 ako ti je stabilnost +1 itd.)

To u sustini znaci da ti treba 1500 administrativne moci da uopste pocnes da punis skalu, sa monarhom koji ima 6 adm i +3 savetnikom to ce da potraje 5 godina minimum, ako ti se ne desi neki popup koji smanjuje administrativnu moc ili stabilnost. Ja sam imao monarha sa adm 4 i +3 savetnika i nisam uspeo da izadjem iz negativne stabilnosti skoro 20 godina, a posle me je totalno sredio event koji mi je dao -2 na stabilnost tako da za 70 godina nisam uspeo da zavrsim proces. (i takodje mi je savetnik dao otkaz, srecom sam imao jos jednog +3 na lageru al nije pomoglo).

Nije lakse da se modernizujes sa malom zemljom posto se cena dizanja stabilnosti ne menja, stavise verovatno je lakse sa velikom imperijom posto ces imati +3 savetnike, a ako si sve lepo pokrstio i napravio core u ovoj igri nema nikakvih problema sa pobunama cak i na -3 stabilnosti.

Poslednja ispravka: Apostrof (4.9.2013 u 9:20) Razlog: add
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 9:48   #145
mikicaa
Član
 
Član od: 5.6.2010.
Poruke: 259
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

ljudi kako bre pokrstiti carigrad cak mi je turska kultura prihvacena i savetnik i sve one odluke za snagu svestenika i dzabe ima previse para cak mi ni ideja ne bi pomogla opet bi mi falio neki procenat
mikicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 10:06   #146
vladmer
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Poruke: 104
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 28 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Postoji fora za vesternizaciju(verovatno ce to ispraviti u nekoj zakrpi),da pre nego sto pocnes proces,potrosis sve poene na gradnju,i kada krene vesternizacija i sve bude u -100,prekines gradnju u toku,i vratice ti se ulozeni poeni.

Poslednja ispravka: vladmer (5.9.2013 u 11:00)
vladmer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vladmer na korisnoj poruci:
Apostrof (6.9.2013)
Stara 5.9.2013, 12:08   #147
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
mikicaa kaže: Pregled poruke
ljudi kako bre pokrstiti carigrad cak mi je turska kultura prihvacena i savetnik i sve one odluke za snagu svestenika i dzabe ima previse para cak mi ni ideja ne bi pomogla opet bi mi falio neki procenat
Kako bre nece ?
Vidi koliki ti je piety ...
Gore meni, zastava pa pod tab religija ikonica krst.
Ako je mali ili valjda moze i da bude negativan onda nikad neces da ih pokrstis.
Povecavaju ga eventi i ratovi protiv nevernika, jeretika ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 12:39   #148
mikicaa
Član
 
Član od: 5.6.2010.
Poruke: 259
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

gde ti je to jel mislis na current patriarch authority? ali to ne utice na konverzaciju samo na local revolt inace sam i defender of fait ali ni to ne pomaze prilikom pokrstavanja tj dobijes samo jos 1 misionara a procenat je isti
mikicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 15:50   #149
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Moja greska piety vazi samo za muslimane. Igrao sam samo kao otomani pa sam mislio da vazi za sve.

Evo sta sve utice na uspeh misionara

Inkvizitor za savetnika
Religiozne ideje
Povecaj stabilnost
Veca tvrdjava
Neki dogadjaji, odluke ... events, decisions
Zavisi da li je prihvacena kultura -2% ako nije.
Pagane je 10% lakse pokrstiti a muslimane 2% teze
I naravno tax. Sto je veca populacija to je teze.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 16:58   #150
mikicaa
Član
 
Član od: 5.6.2010.
Poruke: 259
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

pa mene taksa **** za konstatipolje -7,5 jos plus suni -9,5 dzabe brate sve ove ostale turske zemlje idu i po 4% za manje od 2 godine gotovo
mikicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 3:25   #151
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Zauzeo sam Bosnu, Vlaška je blizu da je mirno pripojim, ali pojma nemam kako s trgovinom da radim.

Nije mi baš najjasnije kako ide ovo oko trgovačke mornarice? Da li treba da štitim trgovačku rutu? Šta je trade power?

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (6.9.2013 u 7:48)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 19:07   #152
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Nije mi baš najjasnije kako ide ovo oko trgovačke mornarice? Da li treba da štitim trgovačku rutu? Šta je trade power?
Ukratko:

Trade power određuje koliko ćeš para uzimati u trade centru, veći trade power -> više para.

Trade power možeš povećati na par načina:

1) Izgradnjom određenih građevina koje povećavaju trade power u provincijama koje poseduješ, a koje pripadaju tom centru.

2) "Steerovanjem" trgovine iz centara koje šalju "trade power" centru iz koga kupiš pare. Trgovinu možeš "usmeravati" samo "uzvodno", tj. npr. iz Đenove u Sevilju, ali ne i iz Sevilje u Đenovu. Trgovinu usmeravaš tako što pošalješ trgovca (tj, usmeravaš je više nego što bi da nemaš trgovca prisutnog). Neki centri "šalju" u više smerova tako da kad pošalješ trgovca obrati pažnju da šalje ka centru koji želiš.

Možeš da napraviš i malo "komplikovaniju" mrežu tako što ćeš slati trgovca u npr. Tunis da usmeri trgovinu ka Đenovi pa da onda iz Đenove opet usmeriš trgovinu ka Sevilji gde je "kupiš". Možda i nije dobar primer je Tunis šalje isto direktno i ka Sevilji, ali bitna je poenta.

3) Korišćenjem mornarice. Možeš koristiti samo lake brodove (barke, karavele i fregate). Najlakše je da napraviš par manjih flota i pošalješ ih u sve trgovinske centre koje su ti u dometu i jednu - dve veće koje ćeš držati u trgovinskim centrima gde skupljaš novac da bi osigurao monopol. Mornaricu možeš da koristiš samo u trade centrima čija trgovina ide preko mora, mada postoji bag da možeš i da ih pošalješ u neke kopnene (npr. Kijev).

4) Putem Trade ideje

5) Neke države imaju i nacionalne ideje koje povećavaju "trade power".
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2013, 15:26   #153
mikicaa
Član
 
Član od: 5.6.2010.
Poruke: 259
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

ima li ikakve beneficije ako osvojis judeu? da znam dali da se sirim u tom pravcu uopste posto se musllimani izuzetno tesko pokrstavaju
mikicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2013, 18:08   #154
mikicaa
Član
 
Član od: 5.6.2010.
Poruke: 259
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

1 misionar i 1 prestize godisnjedefinitivno vredi da ides direktno tamo i preskocis par provincija koje binormalno prvo pokorio
mikicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 0:26   #155
obidijus
Član
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Jel moze bre nekako da se produzi vreme igranja tj. da se ne zavrsi 18i neke,ko sto neko prethodno pomenu?
obidijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 10:43   #156
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

moraćeš da sačekaš mod za to igranje posle predviđenog vremena. EU 3 je imao takav mod i pitanje je dana kada će se pojaviti za EU 4, ako već i nije
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 11:45   #157
obidijus
Član
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Unhappy Re: Europa Universalis IV

Umro mi savetnik sa skilom za konvertovanje,pa mi stala konverzija Carigrada na 90%! A jedino mi jos on ostao pa da istrebim islam iz Srbije. Koliko cesto se menjaju ti savetnici?I jel moze nekako da se utice da se dobije bas taj koji mi treba?
obidijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 14:23   #158
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Ajoj brate ti bas nemas srece

Ja mislim da se oni refresuju ili tako nesto, posle nekog vremena ali nemam blage koliko treba
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 16:24   #159
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
obidijus kaže: Pregled poruke
Jel moze bre nekako da se produzi vreme igranja tj. da se ne zavrsi 18i neke,ko sto neko prethodno pomenu?
Neće trebati mod, vjerovatno hackne se vrijeme u notepadu i to je to.

Elem, sad igram 1500 i neku, i igra nije ništa lakša... Turci su mi i dalje prejaki, i drže još tri provnicije ne jugu grčke.. Vizanija je nekim čudom opsatala na Kritu.
Imam skoro čiav Balkan, pola Mađarske. Anektirao sam davno Vlašku i Hrvatsku.
Imam kolonije u africi. Skoro sve je pravoslavno. Problem mi je i što je Francuska defender of the faith, i onda ne mogu više na sjever da se širim. Ne jurim za kvantitetom osvojenih država, već za kvalitetom Dakle, da budu i ortodox i serbian culture.

Saveznici vam znače mnogo! Držite jakog saveznika.
Ako ratujete sa nekom srednjom državom, natjerajte je da promijeni religiju, značiće vam lako, posle je možee anektirati.

Najveći problem mi je trenutno misionarstvo i moram juriti što prije ideju za crkvu.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 16:49   #160
mikicaa
Član
 
Član od: 5.6.2010.
Poruke: 259
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

cekaj kako si uopste zapoceo pokrstavanje na carigrad ja sam imao -7,5 zbog taksi plus -2 suni
mikicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam - razmena igara SirDuck Online kupovina igara 728 6.2.2024 22:53
Europa Universalis 3 Grimm_SBL Strateške igre 450 27.7.2015 10:25
Europa Universalis: Rome Sarmatian Strateške igre 21 14.2.2013 11:07
Europa Universalis III -Divine Wind- 5.1 domingez Online susreti 27 2.4.2012 13:47
EU 2 - For the Glory Jacob Strateške igre 7 8.1.2012 4:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com