Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2015, 19:52   #1
Pavle Pavlovic
Novi član
 
Član od: 10.4.2012.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Exclamation Radeon R9 270 saphire, POMOC!

navedena kartica je u pitanju, konfiguracija nije bitna, jer je grafichka prosla brda kompjutera, ni kod koga nije radila kako treba , na slabijim rachunarima jeste ako se downclock-uje na jachim ili na default grekvenciji zabode u filmu ili igrici ,zvuk ostane, i mora da se restartuje...
dok nije resila da se ne pali uopste, crn ekran, ni bios, ali vrti ventilatore... malo sam je peko na 200 stepeni otprilike nista se nije promenilo, uzmem mikroskop i pregledam,
naletim na sledece, iscurela kiselina iz SMD kondenzatora najblizem samom chipu koji je u sklopu Clock generatora "nkg n27 27.000 " proverio sam ga multimetrom ali nisam siguran da je moguce meriti kondenzatore unutar ploche bez oscilatora, ali chini mi se da nesto puni,stane i kad pipnem opet pusti kao da radi, medjutim ako su mu promenjene karakteristike i kapacitivnost manja onda u sluchaju RC kola znachi da frekvencija raste.
Ovoliko priche radi sledeceg pitanja " da li je moguce da kondenzator podize clock generator, ili ometa povrat signala u isti" pa se kartica po budjenju budi preoverklokovana i jednostavno odbija da se upali, rstartuje se to je momenat kad se ugase ventilatori i ostane u takvom stanju da bi sprechila ostecivanje ostalih komponenata u sistemu? Da li je moguce uzeti kondenzator sa starog radeona koji je isto kraj clock generatora i prelemiti, time bih pokidao ispravan radeon R9200se, jeste star ali opet kosta i pitanje je da li bi ja tako malu stvar uspeo da zalemim nazad i da li bi to bila ista kapacitivnost..da li je neko upucen u ovu temu?
Pavle Pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2015, 8:16   #2
MileZP
Član
 
Član od: 11.7.2011.
Poruke: 61
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9 270 saphire, POMOC!

Купи нову картицу.
MileZP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2015, 17:17   #3
Pavle Pavlovic
Novi član
 
Član od: 10.4.2012.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9 270 saphire, POMOC!

Citat:
MileZP kaže: Pregled poruke
Купи нову картицу.
Niste me razumeli, imam ja tri grafichke neke i jache od te , nije da ja nemam grafichku, nedaj boze imam na jednom kompu 3x24incha za simulacije trka u eyefinity.... mene interesuje kako da popravim ovu karticu, sta moze biti uzrok, u radnji su rekli da mogu da je porave al bez garancije za 40e i da ce verovatno opet crci i da se ne isplati, A covek iz radnje pouzdano znam nemam shablon za taj grafichki chip,znachi nije reballing u pitanju sta god je msislio da radi, pa da ja za 40e uzmem opremu za SMD lemljenje, duvalicu i lemilicu i polako nadjem sta ne valja...Meni to nije neophoddnost meni je to izazov, da nauchim nesto novo, podseti se starog , kupim neki novi alat itd.. mogu ja i da kupim novu karticu,svejedno cu da popravljam ovu ukratko odgovor, posto joj nije vreme ni mesto da ide u vechna lovista, nije crkla kako crkavaju kartice koje se izvuci ne mogu, ove najjache sa temperaturama 70+ pa posle nekog vremena se chip jednostavno raspadne i gotov je, ovde nije taj sluchaj, ova kartica nikad nije radila iznad 60c, sto je josh bitnije nije ni dugo radila, taj chip ubedjen sam da valja, nesto je drugo u pitanju tu, elektrotehnichar sam po zanimanju, znam da kontakti na plochi sa procesorom nisu mogli crci na takvoj kartici, jednostavno nije tolko stara, ne gubi kontakt, ima struju itd , i drugo , diode i kondenzatori tj i tranzistori su osetljivi na frekvenciju, ova kartica nije htela da radi na svojoj frekvenciji, te mo je to otprilike znak da kondenzator ili dioda ili tranzistor na plochi ne valjaju, jer sam je peko na 200 stepeni, sam chip se topi na 130c+ znachi prelemio sam chip i sve je ostalo isto, nema razloga da kontakti sa plochom ne valjaju, a i da ne valjaju nisu osetljivi na promenu frekvencije za 50 mhz, jednostavno sve govori da nije u pitanju chip, niti kontak sa plochicom, niti kontakti sa plochicom i samom plochom grafichke, nego upucuje na tranzistor kondenzator ili diodu, naravno toga ima i u samom chipu znachi nije iskljucheno, ali je malo verovatno, rigorozniji su testovi na samom chipu, nego na plochi koja ne mora da bude iziste fabrike jer nijie referentni dizajn, chak sta vishe, Saphire je poznat po tome da mu ploche radi neko drugi, i da taj neko drugi odgovara ako kartica nije ispravna, da chip ne valja ne bi ga AMD isporuchio Saphiru, ali da plocha ne valja saphire za to ne bi ni znato niti bi ih interesovalo kad bi ja sad njima vratio karticu...sve upucuje na neispravnu plochu, tj jedan deo nje, pogotovo ova kiselina iz kondenzatora, mada ne mora biti to

Poslednja ispravka: Pavle Pavlovic (9.6.2015 u 17:35)
Pavle Pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
clock generator, pomoc, r9 270, smd

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Need for speed XI: Pro Street tomas Simulacije vožnje 1443 1.10.2018 21:30
PASTE teksta, pomoc hitno potrebna Kobilic Kvarovi 4 31.10.2011 15:48
Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti) notash Prenosni računari 41 28.11.2009 15:03
Laptop za oko 1100E Maksim Gorki ŠDK - Prenosni računari 44 21.11.2007 17:43
DX10 Roundup PAIN Vesti 52 12.10.2007 15:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com