NET PLAY<>
022002<><>

Vrela zima

Jugoslovenska MP scena, sudeći po broju turnira, nije zamrla. A ako se pojave i neki sponzori, dostići će svetske standardeđ

„Oduševljena publika prati razvoj situacije”... ili je tako bar planirano....
Očigledno je da naša MP scena poludi čim se približi zimski raspust. U poslednjih nekoliko meseci nije bilo zajedno toliko turnira kao za vreme ovogodišnjeg zimskog raspusta. Nekoliko novih je u pripremi i, bar sa stanovišta organizacije, obećavaju.

Industrija

Već je opštepoznata činjenica da je „Industrija” iz đuskanja uz tehno-ritam prešla na đuskanje uz kalaš-ritam – nekadašanja diskoteka je pretvorena u najveću igračnicu u Beogradu, sa preko 80 računara. Promotivni turnir koji je organizovan pre Nove godine, obilovao je i dobrim i lošim momentima. Na turniru su učestvovale 32 ekipe, a nekoliko rezervi je s nadom iščekivalo da se neki od prijavljenih timova ne pojavi. Nagrade su bile pristojne (100 DEM za prvo mesto) a ceo turnir je trebalo da bude završen za jedan dan jer se odigravao na 40 mašina. Nažalost, planovi su jedno, a stvarnost drugo. Iako su se organizatori potrudili i reinstalirali CS na svim mašinama, redovna pojava u svim mečevima bilo je blokiranje kompjutera. To je dovodilo do ružnih situacija, kada su se timovi svađali kako da nastave započeti meč. Opšta galama i gomila igrača koji su cirkulisali samo su povećavale konfuziju.

Deo atmosfere sa turnira u Industriji
Vaš izveštač je ispao u drugom kolu od ekipe „Fusea”, koji su potom isprašeni od „Riska 1”. Jedan od najkontreverznijih događaja desio se pre finala, kada su igrali „G” i „ZAM” (ex Vortex). Geovci su diskvalifkovani kada su igrali kao ’CT’ jer je jedan od članova ukucao svoj konfig, što je prema pravilima bilo zabranjeno. Da li je to bila prava odluka, sada je nebitno, ali lični utisak vašeg izveštača jeste da bi „G” izgubio meč i bez diskvalifikacije. Na kraju „dana” (negde oko 02 ujutru) Zamovci su odneli prvu nagradu.

Ostali turniri

Nova igračnica „Panzer”, koja je pokušala da se izdvoji od ostalih po kvalitetu opreme (monitori 19 inča, Athlon na 1 GHz), organizovala je turnir ubrzo posle „Industrije”. Zahvaljujući dobrim novčanim nagradama, jake ekipe nisu izostale ni sa ovog turnira. U finalu su se našli Riskovci i Zamovci, ali je ekipa „Riska” ovog puta bila bolja. S obzirom na ljubav prema parama pojedinih igrača, odluka da prvoplasirani i drugoplasirani tim podele nagradni fond deluje obećavajuće.

Ništa bez RUR-ovaca
Novu godinu je obeležio zajednički turnir „Fuse”-„Stilgar”. „Stilgar” i „Fuse” su povezani preko Interneta, dok se njihov server nalazi u Sezamu. Turnir je bio ’8 na 8”, do finala se igrao De_clan Fire, a u finalu stari znanac, De_Aztec. Ukupno je učestvovalo 8 ekipa od kojih jedino „BIA” nije iz Beograda. U finalu su se susreli „G” i „Risk”, a trijumfovao je „Risk”, ali ovog puta vrlo tesno (11-1, 12-0). Moramo reći da je igranje preko Interneta bilo sasvim podnošljivo. Ping od „Stilgara” nije prelazio 50-60 ms, dok je iz „Fusea” iznosio 70-100 ms. Doduše, kada bi se našlo više igrača na ekranu, bilo je primetno seckanje.

Nešto kasnije, krajem januara, održan je i manje-više privatni turnir Utvara u „Fuse”. Takmičenje je održano u prijateljskoj atmosferi, igralo se „1 na 1”, a nagrade su bile simbolične. Kompletan izveštaj i slike sa turnira potražite na adresi www.klanrur.co.yu/reviews/fuse1na1utturnir19012002.htm.

Ćeraćemo se još

Treba još pomenuti turnir u „Limunu” (10. januara) gde je „ZAM” dobio „Risk” u Q3 turniru „1 na 1” u Novom Sadu koji se održavao uporedo sa CS turnirom u „Industriji”. Ali, ova navala turnira nije se završila sa krajem raspusta. Kad ovo budete čitali, biće poznati pobednici jednog od najambicioznijih turnira u Beogradu, a i šire. Igračnica „PlayHouse” i klan „SKG” zajednički organizuju CS turnir. Više od 32 tima, nosioci grupa, igranje po grupama, monitori u obližnjem kafiću za praćenje turnira, velike novčane nagrade i čak četiri dana aktivnog igranja neke su od osobenosti ovog turnira.

Ni „Fuse” ne spava na lovorikama, pa je 2. februara održan Quake 3 „4 na 4” turnir, a znajući odgovorne u „Fuse”, verujemo da je protekao u odličnoj atmosferi. Da pomenemo i UT CTF turnir u Crnoj Gori, koji govori da je pošast mrežnog igranja zahvatila i ponosite đetiće. Igra se „3 na 3” a mape su Face, Corvet i GiantLava. Nadamo se da će i crnogorska MP scena da živne posle ovog događaja.

Žalosno je da CS turniri kod nas postaju stvar sezonskih događaja, tj. da zavise od školskih raspusta. Dobra stvar je što se većina održava po CPL pravilima (35 sec timer, 5 vs 5, 12 rundi) što dosta govori o entuzijazmu i želji igrača i organizatora.

Pronose se glasine da jedna od naših igračnica sprema veliki uskršnji turnir sa bogatim nagradama. Sve ovo govori da YU MP scena nije zamrla. Timovi iz drugih gradova radno dolaze na turnire u Beograd, dok se organizatori trude da maksimalno ispoštuju sve želje. Ukoliko se pojave i neki sponzori, moći ćemo reći da polako stižemo svet.

Aleksandar AŠKOVIĆ

 
Vrela zima
Šta mislite o ovom tekstu?
Home / Novi brojArhiva  •  Opisi igaraKorak po korakŠta dalje?NetgamesOpšte teme  •  Svet kompjutera
Svet kompjutera Copyright © 1984-2018. Politika a.d. • RedakcijaKontakt | Saradnja | Oglasi | Pretplata • Help • English
SKWeb 3.22
Opisi igara
Netgames
Opšte teme
Test Fun
Korak po korak
Šta dalje
Svet kompjutera



Naslovna stranaPrethodni brojeviOpšte informacijeKontaktOglašavanjePomoćInfo in English

Svet kompjutera