TEST DRIVE<>
102005<><>

Genius MP3-DJ

Ne toliko genijalan

Genius MP3-DJ
Genius MP3-DJ
Tastature, miševi, Web kamere, džojstici... Sve su to proizvodi po kojima je firma Genius poznata. Ali ponekad treba proširiti proizvodnju i drugim uređajima. Tako je do nas stigao i jedan Geniusov prvenac. U pitanju je njihov prvi MP3 plejer pod nazivom MP3 DJ. Kad su u pitanju MP3 plejeri, ne može se izmisliti nešto novo. Tako je i sa Geniusovim MP3 DJ plejerom. Po specifikacijama, trebalo bi da ponudi štošta, a na nama je bilo da sve to i isprobamo.

Krenuli smo od kapaciteta i brzine. Ovaj model dolazi u tri veličine, i to sa 256, 512 megabajta i jednim gigabajtom prostora. Mi smo imali verziju sa 512 megabajta, mada je stvarni kapacitet bio tek 495. Što se tiče brzine prenosa, plejer se nije proslavio jer je u proseku snimanja i čitanja ostvario brzine od oko jednog megabajta u sekundi. Plejer se na kompjuter prijavljuje na sada već uobičajeni način – kao prenosni disk. Kada jednom snimite vaše omiljene pesme, ne preostaje vam ništa više nego da stavite slušalice i upalite plejer. Ali, za razliku od većine drugih plejera, na Geniusovom MP3 DJ-u ne postoji veliko dugme play, pa samim tim uključivanje plejera zahteva traganje za tasterom. Takođe, nedostatak bilo koje vrste džojstik dugmeta znatno smanjuje lakoću navigacije po menijima. Sve funkcije se prate na pozadinski osvetljenom LCD-u koji se ponekad ne može lepo pročitati na jakom svetlu. Plejer daje dobar zvuk, sa dosta dobro balansiranim basom, jedino je izlaz malo tiši. Ako vam ikada dosade snimljene pesme, tu je ugrađeni radio. Prijem je sasvim dobar i lepo je što postoji 30 memorijskih lokacija za snimanje omiljenih stanica. Jedina zamerka koju imamo vezana je za veoma loš način pretraživanja, kao i za to što se automatsko skeniranje, a samim tim i gubljenje snimljenih stanica, veoma lako uključuje jednim stiskom na dugme za traženje. Plejer je fizički lepo dizajniran, ali, nažalost, finalna obrada nije baš na visokom nivou, pa mi, recimo, nismo uspeli potpuno da zatvorimo poklopac za jednu AAA bateriju kojom se, inače, plejer napaja. Uz plejer se dobijaju slušalice koje u isto vreme služe i za nošenje plejera. Slušalice su zadovoljavajuće po audio karakteristikama, ali sistem za nošenje oko vrata nije najbolje osmišljen, pa ćete morati prilično često da nameštate plejer u udobnu poziciju.

Uzimajući u obzir da je ovo ipak prvi plejer koji nam stiže iz Geniusa, nije ni čudo što ima dosta boljki i malo kaska za konkurencijom. Ipak, Genius ima dosta toga da nauči na tom polju i nadamo se da ga i tu čeka svetla budućnost. Ovo je solidna muzička spravica, ali sa dosta stvari koje bi morale da se poboljšaju.

Vladimir ČABRILO

 
Intel Celeron D 336, AMD Sempron64 2800+
Abit AL8, Microstar 945 Neo Platinum
Microstar NX7800GTX / NX7800GT
PowerColor Radeon X800GT 256MB, Sapphire Radeon X550 256MB
Hewlett-Packard Compaq NX6110 / NX6125
ViewSonic VX724
Hewlett-Packard PhotoSmart 8250
Planet VIP-101T, VIP-150PT, VIP-150T, VIP-152T, VIP-320
Jazz Speakers J-9959 / J-9911C
Canon PowerShot S2 IS
Genius MP3-DJ
Šta mislite o ovom tekstu?
Genius G-Shot P534
Canon CanoScan LiDE 60
Planet PL-401E / PRT-301W
Kingston DataTraveler Elite 4 GB
AVerSender 300, Planet DMA-100W

Genius MP3-DJ
Memorija:
Fleš memorija od 512 MB
Ostalo:
LCD sa pozadinskim osvetljenjem, FM radio, jedna AAA baterija
Proizvođač:
Genius
Kontakt:
Computer Dream
Home / Novi brojArhiva • Opšte temeInternetTest driveTest runPD kutakCeDetekaWWW vodič • Svet igara
Svet kompjutera Copyright © 1984-2018. Politika a.d. • RedakcijaKontaktSaradnjaOglasiPretplata • Help • English
SKWeb 3.22
Opšte teme
Internet
Test Drive
Test Run
PD kutak
CeDeteka
WWW vodič
Svet igara



Naslovna stranaPrethodni brojeviOpšte informacijeKontaktOglašavanjePomoćInfo in English

Svet kompjutera