TEST RUN<>
072010<><>

Zbshareware USB Disk Security

Detekcija na nivou popularnog porta

Možda sam i ja nekad Zbshabhsbhbhb, ali dobro, greši čovek. Kako greške u virusnoj formi ne bi uticale na fajlove na računaru, a da ne proklinjete mučenika koji vam je zaraženi USB prosledio, „prečešljavanje” prenosnih uređaja za digitalnim klicama jeste jedino razumno rešenje. Ukoliko uzmemo u obzir to da se virusne definicije većine programskih paketa čiji je fokus bezbednost osvežavaju na nekoliko desetina minuta ili, u najgorem slučaju, časova, a da Windows operativni sistemi drže i dalje megalomanski deo ukupnog tržišnog kolača već dugi niz godina, nije potrebno znanje diskretnih matematičkih jedinica da biste sračunali da je količina malicioznog koda koja vlada etrom zaista pozamašna. Ukoliko samo ubacite „filmadžijski” USB hard disk od kolege s posla ili drugaricin roze fleš disk sa slikama iz Beča, ne proverite ništa i normalno pokrenete Windows Explorer, bolje da ste ručno uzeli sva važna dokumenta na računaru i sa osmehom ih obrisali.

„Bezbednostna kultura” je poslednjih godina na nešto višem nivou, pa stav „neće to na mene” najzad postaje retkost. Pored podizanja nivoa svesti korisnika, večita borba velikih firmi poput BitDefendera, Kasperskog, Nortona, Eseta, Avire, AVG-a i mnogih drugih na ovom polju ne ostavlja mnogo prostora za nove igrače. Ipak, firma iz naslova našla je maaali procep na sceni, koji će možda biti dovoljan da se privuče određeni broj korisnika – napravila je jednostavan antivirusni alat sa fokusom isključivo na USB-ove.

Programska forma USB Disk Securityja na prve dve lokacije pruža uvid u reviziju, stanje „štita” i potencijalne pretnje. U nastavku se mogu naći direktan Scan uređaja i podrazumevani karantin, ali i moduli za praćenje eksternih programa, koji ostavljaju memorijske „ranjivosti” koje se u teoriji mogu zloupotrebiti, kao i alati za prečišćavanje sistemskog registra i hard disk(ov)a. Na kraju ide i gotovo neizbežni modul koji prikazuje koje se aplikacije dižu sa OS-om, zajedno sa pratećim Registry ključem i tačnom komandom koju Windows pokreće zajedno sa svojim servisima.

Za većinu navedenih radnji, osim osnovne funkcionalnosti u formi automatizovanog štita, potrebno je, nažalost, registrovati kopiju programa. Kad se sve uzme to u obzir, ovo je svakako interesantno centralizovano rešenje, ali ukoliko ste već odabrali svog favorita iz bezbednosne ekipe, USB DS se čini izlišnim.

Miloš KNEŽEVIĆ

 
Adobe CS5: InDesign
Zbshareware USB Disk Security
Šta mislite o ovom tekstu?
SEO4Com Directory Inclusion 1.0
WinZip 14.5 Pro
Acronis True Image Home 2010, Symantec Norton Ghost 15, Paragon Backup & Recovery 10 Suite, NovaBACKUP Professional 11.1, Genie Backup Manager Home 8.0
Cobian Backup 10, DriveImage XML 2.14, GFI Backup 2009 – Home Edition 3.0, Toucan 3.0.1, FBackup 4.4
MozyHome 2.0, Carbonite 3.7.7, IDrive Basic 3.3.3

Potrebno:
Windows 98/Me/2K/NT/XP/Vista/7
Veličina:
1 MB, 2,3 MB na HD-u
Cena:
55 dolara
Adresa:
www .zbshareware .com /solutions /
Home / Novi brojArhiva • Opšte temeInternetTest driveTest runPD kutakCeDetekaWWW vodič • Svet igara
Svet kompjutera Copyright © 1984-2018. Politika a.d. • RedakcijaKontaktSaradnjaOglasiPretplata • Help • English
SKWeb 3.22
Opšte teme
Internet
Test Drive
Test Run
PD kutak
CeDeteka
WWW vodič
Svet igara



Naslovna stranaPrethodni brojeviOpšte informacijeKontaktOglašavanjePomoćInfo in English

Svet kompjutera